Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videó Pályázat 2010 - Lezárult!
A pályaművek megtekinthetők a http://www.hobbielektronika.hu/video/ oldalon!

Eredményhirdetés: Hír - Hobbielektronika.hu
Lapozás: OK   1 / 7
(#) boczhunor hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
Sziasztok!!

Ezt a témát azért nyitottam,hogy itt a 2010-es videópályázat véleményeit, kérdéseit... tudjuk megosztani.
Nagyon örülök,hogy ebben az évben is lesz, most én is részt veszek!
Mindenkinek sok sikert!!

Köszönjük a Hobbielektronika moderátorainak!!!

Üdv. Hunor!
(#) Topi hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
Köszöntök én is mindenkit a 2010-es videó pályázat topikjában!

Sok sikert kívánok mindenkinek! Hajrá, lássuk mit tudtok!
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Szia! Tavaly lemaradtam kamera híján, de most megpróbálok kamerát szerezni. Azt szeretném megkérdezni, mik az elvárások a kamerával szemben? Előre is köszönöm! Valamint, látom hogy mától indul a pályázat. Amihez előjelentkezés szükséges. Ha én jelentkezek, de nem jön össze a dolog, akkor mit von ez maga után?
(#) Norberto válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Idézet:
„Amihez előjelentkezés szükséges. Ha én jelentkezek, de nem jön össze a dolog, akkor mit von ez maga után?”


Ha jól tudom, az égvilágon semmi nem történik. Megpróbáltad, nem jött össze, nem fogsz kapni csekket a büntetésről.
(#) zoly15 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Rendben! Köszönöm! Estefelé akkor jelentkezek is. Most irány a meló. Szép napot!
(#) hadnagyakos hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
Ebben az évben én is tervezek jelentkezni. A múltkor sajnos nem jött össze.
Amúgy ti milyen videó szerkesztő/vágó programot használtok/fogtok használni?
(#) edison14 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Helló!

Én a PINNACLE studio-t használom. Nagyon jó szerkesztőprogram, jól lehet vele vágni és a hangfeljátszás is nagyon jó. Van magyar verzió tehát a megtanulása sem gond és ha minden igaz van leírás is.

Én is indulok a versenyen bár nem tudom hogy milyen témában, de már nagyon vártam az idei videó pályázatot. Mindenkinek sok sikert kívánok és remélem, hogy idén sokkal több videót fogtok beküldeni.
(#) hadnagyakos válasza edison14 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Köszönöm a válaszod!
Az utólagos narráció mennyire jól oldható meg vele?

El is felejtettem, én is nagyon sok sikert kívánok mindenkinek!

Sajnos a múltkori pályázatnál még nem voltak meg a megfelelő technikai eszközeim, de most már teljes a felkészültség, így neki tudok állni!
(#) Topi válasza hadnagyakos hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Ezekben a szoftverekben több hangsáv van mindig.
Egyik hangsáv mondjuk lehalkítva a valódi hang, másik hangsáv a narráció, harmadik hangsáv a zene.

Némely vágó szoftver, ám inkább a profik (Premiere, Avid) támogatják az automatikus track lekeverést, ha egy adott másik sávban elem található.
Magyarul megcsinálja magától azt, hogy ahol szöveg mint elem (ugye felszabdalva) megtalálható, ott annyi ideig, adott dB-el visszaveszi a hangerőt.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
Sok sikert és eredményes munkát kívánok mindenkinek. Kíváncsian várom a videókat.

Üdv.
(#) hadnagyakos válasza Topi hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Köszönöm a választ! Ennek örülök. Sajnos a kamera belső mikrofonjának a minősége korántsem kielégítő,így szükség lesz az utólagos narrációra. Így elég könnyen kivitelezhető lesz.
(#) hadnagyakos hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
Két fős csapat díjazása esetén hogyan jártok el?
(#) Topi válasza hadnagyakos hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Vélhetően második-harmadik helyezett esetén a díjak talán megduplázhatók, de ennek egyeztetése még hátrébb van.
(#) Norberto válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Nemá, te idén nem indulsz?
(#) Zoli_bácsi válasza Norberto hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Nem, kedves barátom, most nem indulok a pályázaton. Inkább majd szakmai szemmel nézegetem az elkészült mozikat.
(#) sbali hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
Sziasztok
Gondot jelent-e, ha egy két főből álló csapat, két videóval is nevez és esetleg mindkét videó díjazott lesz? (Két fős csapatban szeretnénk indulni)
Válaszotok előre is köszönöm!
(#) Topi válasza sbali hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Nem probléma. Bár ugye előre nem ismerve a zsűri döntését azért elmondható, hogy kétszer ugyan azt a díjat, ugyan annak nem fogja odaítélni.
(#) hadnagyakos hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Egy témáról lehet beküldeni több videót? Úgy gondolom, hogy mondjuk az első videóban a kütyü elméleti rész (tervezés stb.) a másik videóban pedig a gyakorlati (kivitelezés) lenne.
(#) Topi válasza hadnagyakos hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Miért ne lehetne!
(#) hadnagyakos hozzászólása Júl 20, 2010 /
 
Milyen bitsűrűséggel kell beadni a videót. Ez nincs leírva az alapkövetelményekhez.
(#) Topi válasza hadnagyakos hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Azért nincs leírva, mert ez felbontás és kódolás függő.
Mibe szeretnéd kódolni? Mekkora a forrás képméret?
(#) hadnagyakos hozzászólása Júl 20, 2010 /
 
A rögzítő, amivel felvettem 704X576 pixeles felbontásban, 25 képkocka/másodperccel MPEG2 kódolásban mentette. Így szerintem túl magas, 9548 kb/s lett a végeredmény.
(#) Topi válasza hadnagyakos hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Megfelelő.
Általában SD-nél 8M, HD-nél 12-16M lenne célszerű.
(#) hadnagyakos válasza Topi hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Sajnos a rögzítő egy egész lehetetlen fájlformátumban rögzít. (.VRO :nemtudom: ) Eddig csak egy konvertáló programot találtam hozzá, de abban a maximális bitsűrűség csak 4500 kb/s.
Vagy marad a tömörítetlen videó, de így is elég nagy már a felvett mennyiség (6,7 GB).
(#) Topi válasza hadnagyakos hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
De hát azért csak megvágod a videót nem? Azért a nyers kamera képet ne küldd még be szerintem.
(#) hadnagyakos válasza Topi hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Nem is akartam...
Gondoltam a programba is úgy importálom már be, amilyenbe majd beküldöm, hogy semmi minőségromlás ne legyen.
(#) edison14 hozzászólása Júl 24, 2010 /
 
Hali.

Szeretnék regisztrálni a videópályázatra de van egy kis gond. Még hozzá az, hogy Szlovákiában lakom és a telefonszám részt nem tudom hogy hogyan töltsem ki. Valamint az adataimat azaz az utca és lakhely szlovákul vagy magyarul töltsem ki?
(#) Topi válasza edison14 hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Van már szlovák és román versenyzőnk is. Célszerű lenne úgy kitölteni a címet, ahogy egy levél, csomag, stb... oda is érne.
Magyarul a nyelvnek megfelelően.

Telefonszámot meg országhívóval add meg. Ahogy alapértelmezettként +36-al van kitöltve, úgy azt cseréld ki a megfelelőre.
(#) edison14 válasza Topi hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Oksa.
(#) hadnagyakos hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Megint van egy problémám.

Megszerkesztettem az egyik videómat, kiexportálta és valamiért remeg a kép. Az az érdekes, hogy amit a szerkesztőprogrammal raktam bele (átvezető címek, áttűnések) nem remeg, csak a felvett videó.
Mit szúrhattam el?
Következő: »»   1 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem