Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton EA-7386-s erösítő
Lapozás: OK   1 / 21
(#) SZAsza21 hozzászólása Nov 7, 2007 /
 
A fent említett erösítő kapcsolásirajzát keresem ha valakinek meg lenne megköszönném ha feltenná előre is köszönet mindenkinek!
(#) Parázs Gábor válasza SZAsza21 hozzászólására (») Nov 7, 2007 / 4
 
Becsomaglova is tőbb mint 3 mega, ha érdekel vegyél fől MSN-re.p.gaudio@hotmail.com
(#) Moderátor hozzászólása Parázs Gábor hozzászólására (») Nov 7, 2007
 
Ajánlom figyelmedbe a Fórumszabályzat 20. pontjának második bekezdését!
(#) Parázs Gábor válasza (») Nov 7, 2007 /
 
Bocs.De csomagolva is 4mega a rajz.De ha nem gáz felteszem két részben.
(#) titi válasza pixel hozzászólására (») Feb 9, 2008 /
 
Ott van az előző hozzászólásban.
Két zip file.
(#) gery512 hozzászólása Szept 15, 2008 /
 
Köszönöm az anyagot !
Már mindenhol kerestem.
Nekem egy balos végfoktól kellett elköszönnöm valamint kicsit viseltesek már az előerősítő panelen az elektrolit kondik. Ez mind cserére szorul.
Most már tudom miből mekkora kell.

Köszönöm !!!
(#) tomasz987 hozzászólása Szept 25, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy hangerő szabályzó poti kéne nekem, mert a barom lakótársaim szó szerint széttörték a belsejét (kis akadással körbe lehet forgatni)

Nem tudjátok esetleg, hogy honnan lehetne ilyen vagy ehhez hasonló kétutas potit szerezni?

Előre is köszönöm.
(#) peeti hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Engem az érdekelne h a végerősítőbe lévő 4,7kOhmos 0,125Wos 10%os ellent honnan tudnám neten megrendelni (R47)
(#) peeti hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
opp elnézést-elnéztem 4,7 Ohm 10% 0,33W honnan lehet ilyeneket olcsón interneten rendelni? előre is thx
(#) vgyre válasza peeti hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Szia!
Be kell menni a legelső elektronikai alkatrészkereskedőhöz, és kb. 10Ft-ért már meg is veheted. Nem hiszem, hogy ekkora értéket bármelyik kereskedő utánvétellel elküldi neked, hacsak nem 100db-os tételről van szó.
(#) peeti hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
köszönöm gondoltam erre is csak jó lett volna megrendelni az nekem 1szerűbb majd jövőhéten bemegyek...
(#) korbye hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
Sziasztok!
A (#139882) hozzászólásban fentebb közzétett rajzban, a végfokon a BD243-BD244 páros szerepel helyettesitőként. A kérdésem az lenne, hogy ehhez kell e mást is módositani, cserélni a végerősitőn, vagy marad minden az eredeti? És, hogy minőségben változik e majd, ha most BD809-Bd810 pár van benne?
Köszönöm a segitséget! (Remélem ez még belefért ebbe a témába, ha nem akkor elnézést mindenkitől)
Norbi
(#) djhans válasza korbye hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Semmi mást nem kell cserélni. De én ebbe az erősítőbe nem ajánlom a bd 243-244-et. Kisebb teljesítményű tranzisztorok. Az eredeti páros (bd809-810) helyett lehet most kapni bd911-912-őt. Ezek ugyanolyan teljesítményűek.
(#) korbye válasza djhans hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segitséget, holnap meg is veszem a BD911-912 párost!
(#) djhans válasza korbye hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Szívesen!
(#) radamka hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Sziasztok! Nekem van egy ilyen Vidi erősitöm olyan gond lenne vele hogy a bal oldal sokkal halkabb mint a jobb a BALANCE-ot teljesen át kell tekerni balra hogy egyforma legyen, viszont ha benyomom a MUTE gombot akkor nincs ilyen gond csak ugye sokkal halkabb. Előre is köszönöm a segítséget ha tudtok adni!!
(#) gery512 hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Szia!

Nekem is voltak ilyen jellegű problémáim.
Úgy oldottam meg, hogy kivettem az előerősítő panelt és a gombocskákat szétszedtem, a fémcsúszkákat visszaigazgattam a helyükre. Ezután tökéletesen működött.
Ha netán nem jönne be a javaslat akkor írj, és próbálunk más megoldást találni.

Üdvözlettel: gery512
(#) Hujikolp hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Ehhez hol tudnék venni kijelzőt? Egy hasonló van, de enm tudom, h jó lenne-e bele (BG96Z), mert BG97Z-t írnak a kapcsolásban.
(#) szamóca válasza Hujikolp hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Szia!
Nem azonos a kettő, ugyanis a 96-os dB skálázású volt. Pl a kazettás deck-ekben használták kivezérlésjelzőként.
A 97 pedig teljesítmény kijelzésre.
(#) Hujikolp válasza szamóca hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Üdv!
Tényleg kazettás deck-ben van De akkor nem szedem ki, akkor még vadászok, de szerintem nem túl sok sikerrel. Köszönöm az infót
(#) radamka válasza gery512 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Hello sikerült szól mindakét oldal egyformán a MUTE gomb volt a ludas.
Viszont lenne egy másik probléma is, szól az erősítő szépen egyszer csak pattan egy nagyot a bal oldal és elhalgat kb. 2másodperc múlva ugyanolyan pattanással visszajön és szól tovább. Mi lehet a probléma lehetőleg részletesen írj(atok) nem vagyok egy géniusz, előre is köszönöm!!
(#) borvendeg hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
Hello!
Van egy ilyen típ. erősítőm. Az egyik végfok elment benne. A végranyókat kivettem diódavizsgálóval megmértem. Ezek szerintem jók. Viszont a VR47-es ellenállás gyakorlatilag szét van égve, a mellette lévőVT26-os tranzistoron élgésnyomok vannak(ezt nem tudom hofgy a mellette lévő ellenállás tette vele vagy ő maga is melegedett) és a VC48-as kondi id meg van olvadva és a VR39 VR40es tekercselt ellenállásokon is melegedésnyomok láthatók(leégett róluk a lakk de a menetek nem érnek össze)
A kérdésem az ha ezeket a sérült alkatrészeket kicserélem feltehetően működni fog a végfok vagy van valami amit még meg kéne néznem?
Köszi a segítséget.

V12.jpg
    
(#) _Petya_ hozzászólása Máj 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy ilyen erősítőt próbálok épp javítani, a hangerő szabályozó poti KH-s lett, cserére szorul.

Viszont a rajzon az egyik helyen 100 kL, a másik helyen pedig 100kA szerepel. Valaki meg tudja mondani, hogy akkor most lineáris, vagy logaritmikus poti kell?

Ezen kívül, sajnos ilyen 2x5 lábú potit nem látok sehol. Le tudná írni nekem valaki, hogy miért 2x5 lábú potit használnak, illetve hogyan tudom hagyományos, 2x3 lábúval helyettesíteni?

üdv,
Petya
(#) CHZ válasza _Petya_ hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Mert loudness kivezetése is van (fiziológiai hangerő ) , ami a pálya közepének megcsapolása és logaritmikus poti kell hangerőnek .
(#) _Petya_ válasza CHZ hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Köszönöm!

Visztont ekkor marad mégegy láb, amelyik a poti modulon belül egy-egy ellenállással a földre van kötve. Ez mi célt szolgál?

Hol lehet beszerezni ilyen 2x5 lábú potit? Esetleg 2x3 lábú poti használata esetén hogyan iktatható ki a loudness? (úgysem használom)

Egyébként a potin a 2xM10A szöveg van, ebből úgy tűnik, lineáris a poti, így valószínűleg rossz a rajz.

Petya
(#) gery512 hozzászólása Máj 22, 2009 /
 
Helló!

Nekem is voltak problémáim a master potival, de mákom volt és sikerült az utolsó darabot elhoznom egy elektróboltból.
Hogy mivel és hogyan helyettsítheted, arra sajnos nem tudok válaszolni, de a Loudness gombot mindenkinek ajánlom a figyelmébe, mert gyönyörű hangzást lehet elérni vele.
Van 2 db Vidi DC1680-as típusú hangfalam (45W) és csutira nyomom rá a bass-t, meg a treble potikat + a loudness és szebben szól mint bármelyik hiper-szuper házimozi erősítő.
Tehát a Vidisek tudtak valamit mikor ezt beleépítették ebbe az erőlködőbe.
(#) CHZ válasza _Petya_ hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Az is a loudness része lehetne , de mivel csak ellenállás van rákötve így csak a poti szabályozási karakterisztikájába szól bele , az ellenálás bekötése nélkül lineáris lenne a poti . Neked elég a + 1 kivezetéses is , vagy ha nem fontos a loudnes , akkor sima 100KB és nem lesz loudness.
Azok + a kivezetések nem lesznek bekötve ..
(#) CHZ válasza _Petya_ hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Vagy ITT kapsz 100k loudness kivezetéssel , de mechanikusan nem pontosan olyan , de szerintem be lehetne tenni. Azt az 1db + ellenállást ennél nem kell bekötnöd .
(#) Hujikolp hozzászólása Máj 22, 2009 /
 
Üdv!

Mennyire lehet ebben kinyírni a HA12019-es kivezérlésjelző IC-t? Mert én még úgy kaptam ezt az erősítőt, és nem volt benne már a kijelző, mert valami baja volt. Sikerült szerezni új kijelzőt, de nem tudom, h a meghajtó IC tönkre tudja-e tenni vagy sem. Vagy esetleg mi más tudja kinyírni? (a közelében, a KR20-as ellenállás el van égve, és a felette lévő 21-es is meg van egy kicsit pörkölve)
(#) szamóca válasza _Petya_ hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Már egy párszor leírtam miért van 5kivezetése a vidi potinak. Így a rajz alapján érthetővé vállik.
Következő: »»   1 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem