Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   42 / 122
(#) isti03 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Biztos hogy nem. A PNP Collektora mindíg negatív.
(#) laci6662 válasza isti03 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Persze, az rendben van, csak ők az NPN-t rajzolták a PNP helyére, ha megnézed a rajzon
(#) bekeipeter válasza .colin hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Valami zárlat biztos van a kimeneten...
(#) .colin válasza bekeipeter hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Alulra a 249c fölülre a 250c van beforrasztva.

videoton.JPG
    
(#) Imi65 válasza .colin hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Azon a modulon nem az szokott füstölni, hanem a két 0,47 Ohm VR39-40. A tekercs (viszonylag) vastag huzalból van, a trafó szekundere sem biztos, hogy sokkal vastagabb. Tekintettel arra, hogy az általam említett ellenállásokkal mindenképpen sorba van, nem hinném, hogy ez a "leggyengébb láncszem".
(#) .colin válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A tekercs füstölt ez biztos.
(#) Imi65 válasza .colin hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Oké, Te látod, bár azok az ellenállások is tekercs alakúak (huzalból). Ez esetben viszont nem tudok rá értelmes magyarázatot adni.
(#) .colin válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Értem. Előtte a panelek egy másik videoton erősítőbe voltak. Ott működtek. Lehet a táppal van gond?
(#) Imi65 válasza .colin hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Nem tartom valószínűnek, inkább a külsőleg ráforrasztott tranzisztorok körül lehet valami anomália.
(#) .colin válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Azok a tranzisztorok amik a bordán vannak?
(#) Imi65 válasza .colin hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Igen, azokra gondoltam. Ha a modulok jók (voltak), akkor azokkal lehet csak gond. Modullábak forrasztását nézted?
(#) .colin válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Átnéztem körülötte mindent. Nem találtam hibát. Minden forrasztás jó.
(#) Imi65 válasza .colin hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Akkor már csak Doncso barátomat tudom idézni: Ha minden jó, és mégsem jó, akkor valami mégsem jó.
(#) Imi65 válasza .colin hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Elvileg - ha a végtranzisztorokat lekötöd - a meghajtókkal is be kell indulnia. Persze terhelés nélkül. Be kell állnia a 0V-nak, és jelgenerátoros vizsgálatot is lehet eszközölni.A végtranyók csak a "Booster" szerepét játsszák.
(#) bundibacsi válasza .colin hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Hello!A gyári rajz Hibás! nálad is fordítva vanna beforrasztva a trayó.Cseréld meg a kettőt.A I II III ra kell a Bd250 és a IV V VI -ra ell a Bd249-et kötni.Én is beleestem nemrég ebbe a hibába.Csatoltam a javított rajzot,amit egy mási fórumon javítottak ki.
(#) Imi65 válasza bundibacsi hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Itt is van egy hiba, már a mellékletben javítottam. Igaz, csak elvi, és a beültetésnél nem lenne probléma, de a hiba, az hiba.
(#) el King hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek! Nekem is van egy ilyen rádióm, az a probléma vele, hogy a zajzár nem működik. Mi lehet a gond?
(#) laci6662 válasza bundibacsi hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Ezt mondtam .colin kollégának az elején
A csillámlemezre, és a szigetelőgyűrűre is figyelj majd oda a tranyók cseréjekor, ne érjenek a hűtőbordákhoz (pontosabban itt a hátsó burkolathoz) sehol galvanikusan.

A BD249-250 páros helyett pedig érdemesebb lenne BD911-912 párost használni, kevesebb a hamis belőlük, és talán strapabíróbbak is.
(#) bekeipeter válasza laci6662 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
A BD911-912 páros sokkal-sokkal jobb választás, mint a 249-250 páros. Én eredeti tranyókkal próbáltam. A 249-250 párosnál 15KHz-es négyszögjelnél igen szép jelalakokat produkált. Ami minden volt csak nem négyszögjel, míg a 911-912 párossal egészen jól hasonlított.
(#) .colin válasza bundibacsi hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Üdv. Megcseréltem a tranyókat. 1 panel működik a másik nem.
(#) bundibacsi válasza .colin hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Az már félsiker akkor a másik a meghajtók közül valamelyik rossz lehet vagy a szigetelés nem jó.
(#) pauer98 hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdés hogy a 6363s erősítőmön miért nem ég a háttérvilágítás.
érintkezők tiszták, égők újak. Multiméterrel való méréskor csak 1.6volt-ot jelez!!!! HELP PLS! FONTOS LENNE!
(#) laci6662 válasza pauer98 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Szia!
A TB05 2A-es biztosíték nincs kiolvadva (a kis táppanelen)?
Üdv: Laci
(#) vidimánia hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
sziasztok!
esetleg valaki nem tudja hol lehet ehez a tipushoz alkatrész venni leginkább kapcsoló érdekelne

előre is köszönöm
(#) bekeipeter válasza vidimánia hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Kibontod. és beviszed magaddal a HQ: Link-hoz, vagy a Lomex: Link-hez. de ha megfelel a bontott is, akkor egy régi AT-s számítógép házból, vagy egy régi monitorból is könnyedén kitermelheted
Ha a régi egyben van, csak bizonytalan, akkor az oldalán lévő kiálló rugók helyes beállításával elkerülhető a csere.
(#) Nagy G. Tibor hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Sziasztok,
a 6383 erősítőm a következőt produkálja: az egyik oldala elkezdett sercegni, teljesen letekert hangerő mellett is, és ha a némítás működik akkor is. Tud erre valaki esetleg megoldást? Köszönöm.
(#) CHZ válasza Nagy G. Tibor hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!

A némítás is okozhatja, próbára forraszd ki a végfok modul bemenetén lévő J FET kivezetését.
(#) Nagy G. Tibor válasza CHZ hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia, háát lehet akkor keresek valakit , nem szívesen nyúlkálnék bele, ha nem valami kontakt hiba.
Köszönöm.
(#) Erick hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Hellóztok!

Nemrég került hozzám javításra egy ilyen típusú rádiós erősítő. Az lenne a kérdésem, hogy ha az FM, AM, TAPE és stb. gombokhoz hozzáérek működés közben, akkor az erősítő elhalkul, az normális? Van benne ilyen némító funkció? Ill. átnézegettem az egész erősítőt, kicserélgettem benne a legtöbb elektrolit kondenzátort újra. A rádió része szépen szól, AM, FM sáv egyaránt működik, és az előre programozott csatornák is mennek rajta. Nincsen hozzá antennám, anélkül az FM meg nem megy, egyenlőre egy vezetéket dugtam csak az antenna helyére, de valakinek nincsen valami ötlete mit használhatnék antennának, vagy hogyan készíthetek antennát hozzá?

Átnézegettem a végpaneleket is, a végtranyókat az egyik oldalon cserélten BD243/244 párosokra, valamint a végpaneleken is kicseréltem az elkókat. Asztalon teszteleve a végpanelek szépen mennek, semmi zaj a kimeneten, viszont ha berakom őket a dobozba, akkor működés közben elég nagy az alapzaj, nekem úgy tűnik mintha az 50Hz-es hálózati frekin zúgna a hangszóró elég hangosan, de a zene túlszólja persze, de valamiért brummog. Valakinek valami ötlete, hogy ezt hogyan tudnám megszüntetni, hátha valakinek már volt ilyen problémája. Egyébként potik nem sercegnek, gombok is szépen működnek, így szerintem nem ezek a hiba forrásai.

Még jövő héten kicserélem a táppanelen található néhány kondit is, azzal se legyen baj.

Köszönöm a segítő válaszokat előre is!
(#) mugab válasza Erick hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Igen van benne némító ák.
Ha visszaolvasol van egy komplett leírás meg rajz a földhurok megszüntetésére.
Következő: »»   42 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem