Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VIDEOTON RT (RA) 6380S
 
Témaindító: tatabike, idő: Jún 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 45
(#) steelbird válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Bocsánat, rosszul emlékeztem.
Nyugati készülékeknél volt a tekercs aljában a kerámia csőkondi.
A Vidi FM moduljánál a tekercs (UL86) mellett van, UC88 pozíciószámmal.
180pf az értéke.
Az árnyékoló serleg alatt találod, a tekercs mellett.
(#) pauer98 válasza steelbird hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Ettől nem működne az MPX? (stereo?) Vagy az még egy külön tészta lesz?
(#) steelbird válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Az sem megy akkor, ha az a hiba, amit írtam.
(#) pauer98 válasza steelbird hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Rendben! Kicserélem a fennt emlÍtett alkatrészt!
(#) pauer98 hozzászólása Aug 18, 2014 /
 
220pf jó lesz oda? Csak ilyet kaptam a boltba.
(#) fecameca válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Vasmagot hangoltad már? Lényeg, hogy a rezgőkört vissza tudd hangolni 10,7 MHz-re. Lehetséges, hogy evvel a kondival teljesen ki kell venni a vasmagot, nem tudni. Ha van (volt rezonancia frekvenciája, akkor a régi kondi is jó volt, ha eddig hangolhatatlan volt, lehet, hogy az volt a bűnös. A 10,7 MHz rezgőkör létrehozása a lényeg, más kondenzátorral esetleg a körjóság változhat egy kicsit, vagy az, hogy a tekercsen is módosítani kellene.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2014
(#) scooby_ válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Próba képp beleteheted, bár kétlem, hogy jó lesz vele. Azt is, hogy a régi stiroflex kondi hibás lenne, mert ugyan mitől hibásodna meg, mi baja lehet 2 csigába göngyölgetett alumínium fóliának? UL86-ra inkább fogadnék.
(#) fecameca válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Mechanika sérülés, hidegforrasztás, beázás, vagy aki eltekerte, nem tudta, mire való, ezek a lehetőségek. Sajnos a kérdező még nem nyilatkozott még arról, próbálta- e hangolni?
(#) pauer98 hozzászólása Aug 18, 2014 /
 
Az UL86 ot próbáltam. Eredménytelenül. Reagál a tekergetésre, bár nem sokat, de jó nem lett.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2014
(#) steelbird válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Lehet, hogy hihetetlen számodra, de számtalan FM modullal ez volt a gond. Térerőjelző jót mutatott, hangolásközép állítható volt (adó nélküli helyen zajminimumra), mégis, pont hangolásközépen nem volt hang. A kondi cseréjével megszűnt a probléma.
(#) steelbird válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Műszerezettség nélkül az UL86 -ot nagyjából be tudod állítani úgy, hogy kikapcsolt zajzárral zajminimumra hangolod. Attól a ponttól jobbra is, és balra is elhangolva hirtelen nőni kell az FM zajnak. Ha találsz ilyen pontot, akkor az a hangolásközép.
220pF már sok, lehet, hogy teljesen kint lesz a vasmag, vagy nem is tudod vele behangolni.
(#) pauer98 hozzászólása Aug 18, 2014 /
 
Siker! Megjött a hangereje! Köszönöm! Stereo még mindÍg rossz, zajzár is.
(#) pauer98 hozzászólása Aug 18, 2014 /
 
HelyesbÍtenék: A 6363S-ben tökéletes (a zajzár kivételével) a stereo és az fm modul is. A cleóban nincs stereo. Az alaplapi trimmerek okozhatják ezt? Szerintem azok is el lettek tekerve.
(#) pauer98 válasza steelbird hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
up, választ kellett volna Írnom nem új hozzászólásban.
(#) pauer98 válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Mit lehet megnézni az alaplapon, ami miatt nem megy a stereo? Zajzár nem érdekel annyira.
(#) kristikoma válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Elvileg a sztereó modulok ugyanazok, szóval cseréld meg a két készülék között. Innentől elég egyértelmű.
(#) pauer98 válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
"HelyesbÍtenék: A 6363S-ben tökéletes (a zajzár kivételével) a stereo és az fm modul is." A Cleo stereo és fm panelje hibátlan a 6363S-ben. Az alaplapon van a gond, a kérdés hogy hol.
(#) kristikoma válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Bármi lehet a gond. Hideg forrasztás, panelen szakadás. Ezek könnyen kimérhetőek egy multival is. Ha van az útban alkatrész, azokat is kell ellenőrizni. Első körben újraforrasztanék.
(#) fecameca válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Sztereo lámpa, illetve LED, vagy a hozzámenő vezeték szakadása esetén sem működnek ezek általában. Dp 03: 4,7 Kiloohm a beállítója a sztereo PLL-nek. Ha erre sem indul be, akkor valahol valami szakadt.
(#) kristikoma válasza fecameca hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Valahogy nem tekergetném el. Ha egyszer beállították a gyárban, nem érdemes bántani. Hacsak nincs annyi, meg olyan műszer, ami kell a helyreállításhoz.
(#) pauer98 válasza fecameca hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
DP03-mat beállÍtottam a 6363ban, bejön a stereo. A lednél mintha egyszer lett volna egy szikra... rányomtam egy másik ledet a stereo ledre, de nem gyulladt ki az sem.
Érdekes, mindegyik másik megy. HP16, HP90, HP45 funkciója érdekelne, azok mire valók, szerintem nincsenek jó helyen.
(#) pauer98 válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
A dekóder 2es és 3mas pontjára kötött LED sem hozott eredményt.
(#) fecameca válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Szerintem ezekben még izzólámpa volt, (100mA-es) és az kiégett. Vagy a Cleopátra már nem annyira kőkorszaki, mint hiszem?
(#) Pytzoure válasza fecameca hozzászólására (») Aug 20, 2014 / 1
 
Aidában még skálaizzó volt a stereo kijelzés a bal szélen nagy "stereo" szimbólumot világít ki, Cleóban már led van a jobb oldali kivezérléjelző műszer mellett a 4 ledből a legfelső "sztereo adó" felirattal .
(#) fecameca válasza Pytzoure hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Főként azokat hoztak hozzám, akkor érthető, hogy arra emlékszem. Arra hamar rájöttem, hogy a kapcsolásuk megegyezik a Kleopátrával. Annyira, hogy topikot sem nyitnék itt külön nekik.
(#) pauer98 válasza fecameca hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Az FM panel MPX kimenete és a dekóder MPX bemenete között van egy kondi és egy trimmer. Ezek cseréje segÍthet? A ledhez menő kábeleket ellenőriztem, jók.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2014

mpxki.jpg
    
(#) fecameca válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Akár azok, akár ott az a HT92 tranzisztor is lehet zárlatos.( Monó/sztereó átkapcsoló.)
(#) fecameca válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Idézet:
„HP16, HP90, HP45 funkciója érdekelne, azok mire valók, szerintem nincsenek jó helyen.”
HP16: helyi adó:-26dB csillapítás beállítása helyi adónál,; HP 45 térerő indikátor, HP90HP30?!) futási idő: sztereo áthallás minimum beállítása. Ha az a 10 Kiloohm nem szakadt, be kellene jönni a sztereo-nak, Gyanúsabb a monósító kapcsoló, nem tudtam, hogy itt tranzisztor csinálja.
(#) pauer98 válasza fecameca hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
ErősÍtő üzemmódban kapcsolja a sztereót, de kicserélem, az ellenállást is.
(#) bszele hozzászólása Aug 27, 2014 /
 
Kedves Fórumozók! Van egy igen régi Cleopatra erősítőm, kb. 20 éve vettem ezer forintért és akkortájt én magam cserélgettem ki a tranyókat, kondikat, így elműködött vagy 15 évig. Pár éve elvittem egy szerelőhöz, aki "vadiúj" gyári végfokokat tett bele, nagyon tip-topul néztek ki a végfokok, de sajnos nemrég az egyik elszállt. A végfok két szélén található két huzalellenállás kezdett el izzani, gyorsan ki is nyomtam a gépet (illetve ő is kinyomta a biztosítékot). A hangfalaknak nem esett bajuk (remélem, de úgy tűnik).

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e javítgatni, forrasztgatni (láttam a fórum 11. oldalán, hogy bekeipeter milyen javításokat és tranzisztorokat javasol, de az egész fórumot nem olvastam el), vagy fogjam magam, aztán vegyek egy egészen új erősítőt? Dolgozó ember lettem közben, nincs már annyi időm és önbizalmam szerelgetni... Eddig főleg a beépített RIAA korrektor miatt ragaszkodtam hozzá, de azt tudnék építeni bármelyik új erősítőhöz. Várom a javaslatokat, előre is megköszönve őket. Bálint
Következő: »»   26 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem