Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   244 / 289
(#) engineerman válasza KipKap hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Abban volt vasmag.. Mint ahogy korábban sejtettem is, Mindent állíts vissza úgy ahogy volt és tegyél bele egy fél ferrit magot (fazékvasmag ) Már a fél vasmagtól is szépen be kell indulnia.. Ha nincs esetleg.. akkor "sufnituning".. de csak próba erejéig: Egy rádió ferritantennájának a végét
dugd be a tekercs közepébe, és be fog indulni.
Amúgy ilyen vasmag kell hozzá:

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2019
(#) KipKap hozzászólása Máj 4, 2019 /
 
Hubakker.. Akkor engem sziv@tnak... Hogyan lehet pótolni ilyen tekercset? Ez amolyan home tekerés?
(#) KipKap válasza engineerman hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Bocsánat. Előbb írtam, mint olvastam. Szóval egy rádióból kiberhelt ferrittel próbálkozhatom először? Kipróbálom, köszönöm!
(#) engineerman válasza KipKap hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Azzal csak annyit érsz el hogy többször be fog gyújtani.. Ugyanis akkor már "valahol" beindul az oszcillátor és rezegni fog.. igaz a hatásfoka a béka feneke alatt lesz, de elindul.. A tanyó nem fog olyan hamar felforrósodni és a trafó szekundere sem esik le 7 v.ra

Ha leméred a cséve magasságát és a külső perem átmérőjét akkor vagy én ha van, vagy valaki innen a fórumból biztos küld egyet.. Nem kell venni..tucat szám van elfekvőben számtalan helyen hobbistáknál. Igazán már sok helyre nem használjuk.. ( vagyis én személy szerint nem )

Update: Ha így is begyújt egyet kettőt akkor jó esélyél a tekercseléshez nem kell nyúlnod.. Csak a fazékvas törhetett el és kiesett vagy kiszedték belőle.. Igazán nem is értem miért
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2019
(#) engineerman válasza KipKap hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Amúgy már itt is írtam hogy nekem ez gyanús

Bővebben: Link
(#) ferci válasza KipKap hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
A csévét méretezd meg pontosan, tizedmilliméterre.
A felülnézeti képen elég rosszul látszik a csévén belül, alul egy 5-6 mm-es lyuk. Az a panelen egy átmenő csavar helye vagy mi?
A vas sacc egy AL 250...630 közötti lehet, ami jó oda. Egy "készlettel" a fentiek után ki tudod próbálni.
Nem olvasol se privátot, se skype-ot.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
(#) Mrscottt21 válasza engineerman hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Szia, sziasztok!

Nekem van hasonló vasmagom, még a cséve is benne van. Anno egy pásztoré volt, csak azért tartottam meg a nyákot is, mert gondoltam majdcsak jó lessz valamire, és hogy ne keveredjen el a tekercs se. Tettem ide képeket is róla. Ha kell, akkor szivesen oda adom eme nemes cél érdekében!

Üdv, Laci
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
(#) KipKap hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Elnézést minden érintettől, most kerültem ismét a villanypásztor és a számítógép elé. Minden úgy van, ahogy mondjátok. Egy kiszuperált rádió ferritjét a tekercs közepébe téve elindul, majd' fél percig katykurál, majd egyre intenzívebb impulzusok jönnek, végül leáll az oszcilláció.
Nem is tudom, hogyan volt rögzítve a panelra a tekercs, csak úgy lóg az egész, nincs átmenő furat.
Köszönöm mindenkinek az észrevételeket, javaslatokat, nagy mágusok vagytok!
(#) engineerman válasza KipKap hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Szia

Van átmenő furat azokon a képeken amiket mellékeltél. És van átmenő furat a fazékvasmagon is.
A ferritrudas megoldást csak ideiglenesen és csak próbára javasoltam.. Amúgy azért áll le, mert a meghajtó tranyó elkezd melegedni, mivel túl hosszú ideig van nyitva az alacsony frekvencia miatt. Ha rendes fazékvasmagot teszel a helyére, akkor a frekvencia magasabb lesz és a kimeneti feszültség is..
A fazékmag két fél részből áll, és abba kell behelyezni azt a csévét ami a paneleden van. A vasmag közepén pedig átmenőfurat. Ide megy egy csavar, ami átmegy a panelen is..

Helyesbítek: Most jobban megnéztem a fotókat és itt valóban nincs furat a panelen.. De nem is kell.. Ugyanis a fazékmag foglalatának alján van furat, és a foglalat pedig beforrasztott
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2019
(#) KipKap válasza engineerman hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Nem tudok elég hálás lenni nektek a sok segítségért (és elnézést, hogy nem írok le mindenkit név szerint). Most már tényleg debilnek érzem magam a mesterek közt. A tekercsek (és a rádiótechnika) világa bár mindig érdekelt, de soha nem fogta fel az agyam. Tehát az lenne a teendőm, hogy lemérem a tekercset kívül-belül, alul-felül és ahhoz kaphatok vasmagot? Tehát külön lehet vásárolni ilyen fazékmagot vagy hogy értsem ezt? Mert akkor egyszerűbb lenne kiműtenem a nyákról és elvinnem az elektronika boltba.
(#) granpa válasza KipKap hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Mérd le, aztán, ha nincs elérhető, akkor guberálunk neked a lomjaink közt.
(#) ferci válasza KipKap hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Kiműtened nem kell, csak méretezd meg.. már vasárnap is megírtam.
Boltban nem nagyon árulnak ilyesmit, főleg nem különböző AL értékekkel - arra azért ne számíts, hogy pont eltalálnád, milyen volt bent. Az 1250 érték se szentírás.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2019
(#) gulyi88 válasza KipKap hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Egy dolgot nem értek.
Azt írtad hogy eddig éveken keresztül ment, aztán egyszercsak nem, és semmi nyoma nincs, hogy hol a vas belőle? Azért egy ekkora vas csak úgy észrevétlenül nem pottyan ki.
Kiloptákvolna vagy mi? Esetleg valami hozzáértőbb "jószomszéd" buherálta meg?
(#) KipKap válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Szia! Ahogy mondod, már egy "hozzáértőtől" kaptam. Mivel én sem értek hozzá, gondoltam a doboza jó lesz valamire. Azt mondta a szaki, hogy évekig jó volt, ezért megpróbáltam felizgatni, ami a segítségetekkel sikerült is. Mindent cseréltem benne, kivéve a tekercset, azzal nem tudtam mit kezdeni.

Apropó, lemértem:
Magasság: 17,5mm
Külső átmérő: 21mm
Belső átmérő: 9,4mm

Hasonlít ez valamire, vagy kell még valami általam meghatározható paraméter?
(#) granpa válasza KipKap hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Elég ennyi, csak ilyen méretűt kell keresni a lomok közt. Kb. 25×22 mm-es fazék.
(#) ferci válasza KipKap hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Biztos, hogy jól mértél? Ez a 9.4-es belső nálam nincs egyelőre, a többit már nem is nézem.
A feltett képed alapján is furcsa, mert a belső átmérő mintha nagyobb lenne, mint a cséve karima kétszerese. Inkább passzolna egy b=12, k=21 mm vagy hasonló....
(#) KipKap válasza ferci hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Szia! Igen, most lemértem még egyszer. 9,4mm. Illetve azért csalóka, mert nem szabályos henger, inkább mint ha homorú lenne a mag helye. Lehet, hogy olvadt? Melegedhetett a tekercs?
(#) ferci válasza KipKap hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Nagyon úgy néz ki, hogy a ferrit nélkül megolvadt és azért mérsz ennyit..
Egyet tehetsz: új cséve, fazékvas hozzá és újratekerés...
Abba a lyukba már nem megy bele eredeti sem.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2019
(#) KipKap hozzászólása Máj 9, 2019 /
 
Ne keseríts el! Ez meghaladja a képessegeimet. Hogyan kell nekiállni egy ilyen műveletnek és kapok-e hozzávalókat vajon?
(#) ferci válasza KipKap hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Nem keserítelek el, de ha beolvadt a cséve szerinted, akkor nincs más választásod.
Így már csak a külső átmérő és a magasság a lényeg, hogy elférjen a hozzá való mag azon a helyen.
A menetszámot majd le kell számolnod, drótátmérőt lemérned és ugyanazt feltekerni új dróttal.
A beszerzés a kisebb gond ezek után, egy pici kézi tekercselőt meg nem nagy kunszt csinálnod..
Vagy a környékedben egy haver megoldja.
(#) fleta válasza KipKap hozzászólására (») Máj 9, 2019 / 1
 
Küld el a tekercsek menetszámát és vastagságát és csinálok egy újat csak a postadíjat kell kifizetned.
(#) deak francis válasza KipKap hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Szia.
Hát ne haragudj,hogyha halgattál volna ránk ,már rég dolgozna a pásztorod!Vagyis csináltál volna egy 555-el egy invertert és kalap,azután lett volna időd kísérletezni.
(#) martin66789 hozzászólása Máj 10, 2019 /
 
Sziasztok

Egyszerű villanypásztor kapcsolást keresek, vad ellen kellene maximum 100m kerítésre.
(#) engineerman válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Ennél egyszerűbb nincs ilyen rövid kerítéshez

Bővebben: Link
(#) martin66789 válasza engineerman hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
A DIAC alkatrész mit takar a kapcsolási rajzon, azt az alkatrészt nem ismerem.
(#) Bakman válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 10, 2019 / 1
 
Pl.: Bővebben: Link. Tulajdonképpen két db. négyrétegű dióda (dinisztor) antiparallel kötve. Úgy viselkedik mint egy triak csak nincs gyújtóelektródája. A triak is két antiparallel kapcsolt tirisztornak felel meg.
(#) martin66789 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Aha így már megvan, a linkelt értékei jó a kapcsoláshoz is mert a rajzon nincs feltüntetve érték.
(#) Bakman válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Nem sok típusú diakot gyártanak, az ilyen kapcsolásba kis túlzással bármilyen alacsony (30 - 40 V) feszültségű jó.
(#) nik6868 hozzászólása Máj 11, 2019 /
 
Jó napot mindenkinek!
Meg tudná adni valaki a Gerber fájlokat( silkscreen top,copper buttom,drl,soldermask buttom,stb) az alábbi kapcsoláshoz,vagyis a 556-al .Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2019
(#) engineerman válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
DB3 vagy DB 4 néven találsz DIAK-ot, bármelyiket használhatod.
Következő: »»   244 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem