Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   284 / 288
(#) sentinel hozzászólása Jún 6, 2023 /
 
Üdv, esetleg valakinek nem e lenne komplett, inverteres kész panel amit csak dobozolni kellene?Előre is köszi
(#) cupika97 válasza llaczo hozzászólására (») Júl 31, 2023 /
 
Megtudnád nekem mondani milyen trafóval működik ez a kapcsolás? Autóba való ? Milyen autóból jó bele?
(#) mraulajos hozzászólása Okt 28, 2023 /
 
Hali!
El készítettem azt a kis teljesítményű villanypásztort. 100 m kerítésre, egy kisebb kutyának lenne. Működik is szépen, kb. 5-6 mm es szikrával, de mikor a szikra közt próbálgatom, 4-6 szikrázás után, ki nyírja a FET et. (IRF840)
Mi lehet a gond?
(#) Cinema válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 28, 2023 /
 
Meg kell védeni a FET-et a túlzott feszültség-lökésektől. Ez lehet egy soros R-C-tag, vagy egy gyors Dióda, esetleg VDR, amit a FET lábaira kell csatlakoztatni, értelemszerűen a D-S közé. Szükség lehet még a D-G elektródák közé is Zener-diódás letörésgátló, vagy határoló.

Üdv!
(#) mraulajos válasza Cinema hozzászólására (») Okt 28, 2023 /
 
Jól gondolom? (kép) A dióda irány jó?
A D-G közé nincs elképzelésem. Tudsz segíteni?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2023
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Szia. http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=peVdszxJzU]
Lásd a rajzot.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2023
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Mi a fenének tesz, bárki is, különösen kültéri szerelésnél, IC foglalot.
(#) mraulajos válasza deak francis hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Köszönöm!
(#) proba válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
A kipusztulás oka? Melegszik, vagy csak meghal? A FET gate ellenállása mintha nem kis ellenállás lenne, oda csak max pár 10 ohm kell. Amit még hibának gondolok, a transzformátort remélem nem arról a tápról megy mint az IC, az nem a hosszú élet garanciája, különösen nem ilyen kis pufferkondenzátor esetén. Azt illő volna a dióda elé kőtni legalább.
Milyen rajzot építettél meg?
(#) mraulajos válasza proba hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Egyszerűen meghal. A gate ellenállása 100 ohm. A trafót át rakom a dióda elé. Próbálkozom. Egy lepusztult panelt másoltam le.
(#) Remci hozzászólása Nov 17, 2023 /
 
Sziasztok!
Lóhoz kellene nekem egy elektromos ösztöke, elemes vagy akkus. Nincs véletlen valakinek ilyen kapcsolási rajza, vagy készített már valaki ilyet? Szarvasmarhákhoz van gyári, tudom, de az nekem nem jó mert speciális helyre kell.
(#) mex válasza Remci hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Nem tudom elképzelni, hová kellhet egy ösztökét érinteni egy lónál... Az eleje harap, a hátulja meg rúg, de q...a nagyot Mindenesetre bátor legény lehet a kezelője.
(#) deak francis válasza mex hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Üdv. Na... Ez jó vicc!
(#) kaqkk válasza mex hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Ráadásul tud számolni ! Maximum kétszer tudja "ösztökélni" harmadszorra már jön a hasbarúgás ha meglátja az ösztökét
(#) kila válasza Remci hozzászólására (») Nov 17, 2023 / 1
 
Szia! Nekem csak ez van, már nem tudom honnan...

1.jpg

2.jpg
   
(#) Remci válasza mex hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Ezért írtam hogy speciális helyre kell. Nem ebbe, de ilyenhez kell. . A villanypásztort túl dúrvának tartom hozzá,bár lehet hogy jó lenne, de ezért gondoltam valami ösztöke félére.
Ja,és középen ráz. (mármint a ló )
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2023
(#) Remci válasza kila hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Köszönöm
(#) Cavalier válasza Remci hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Teljesen jó a villanypásztor oda, a leggyengébbet meg lehet venni, úgyse üzemszerűen fogja csapkodni a lovat csak egyszer, a hülyébbeket 2-3x.
(#) Remci válasza Cavalier hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Mondjuk ez igaz. Akkor maradunk egy gyengébb változatnál. Köszi.
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Dec 17, 2023 / 2
 
Sziasztok!
Kaptam egy villanypásztort javításra. Figyelmetekbe ajánlom a különös gonddal elvégzett belső kivitelezést,legfőképpen a biztosíték aljzatban lévő, 3db párhuzamosan kötött 5 Ft-ost
(#) Bakman válasza Remci hozzászólására (») Dec 17, 2023 / 1
 
Legalább ér valamennyit a szerkezet.
(#) kaqkk válasza Remci hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Benne van minden ami egy magyar villanypásztorba kötelező alkatrész . Ásványvizes palack, kávéspohár, 5forintos, vagó,csoki . Tökéletes ! Már csak a szikraköz kiképzésére vagyok kíváncsi
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
(#) Gafly válasza Remci hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Úgy illik, hogy készüljön ilyen volt, ilyen lett galéria.
Videó is lehet róla, de ha lehet hang nélkül, mert a magam részéről nem vagyok igazán kiváncs,i hogy miket mondasz közben.
(#) Remci válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 17, 2023 / 2
 
Parancsolj
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Hát videót nem csinálok róla, de nyugodj meg, virág nyelven szoktam káromkodni
(#) kaqkk válasza Remci hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Akkor az van a petpalackban (gondolom hogymindent megóvjon a keletkező ózontól .)
(#) kila válasza Remci hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Jó, jó, de a doboza az legalább... De én láttam működni hasonlót kék tetejű átlátszó ételes dobozban. Hungarikum.
(#) Remci válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Hát nem sikerült maradéktalanul.
(#) segítő hozzászólása Dec 17, 2023 /
 
Sziasztok! Szomszéd macskája egyre pofátlanabb. Már nem csak lépcsőre hugyozik, a bejárati ajtóra is.
Területfoglalás. OK. Olvastam sokat. Gyakorlatilag nincs macska elleni bevált környezetbarát ellenszer.
Ha valakinek van ötlete, egyszerű, kis fogyasztású környezetbarát megoldásra, ne fogja vissza magát.
Ne okozzunk kárt a macskának De dobjon egy hátast, és ne próbálkozzon
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
(#) erbe válasza segítő hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Narancsolaj.
Következő: »»   284 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem