Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   517 / 962
(#) slinky válasza zolica99999 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
vedd ki a kapcsolobol a glimmet(!)
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) gyuszo válasza zolica99999 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
A problémát a csillár, illetve lámpatest mennyezeti sorkapocsba, a lámpával párhuzamosan kötött 220 nF 400V-os fólia kondenzátor bekötése megoldja.
(#) zolica99999 válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Köszönöm! Erre gondoltam!!
A sorkapocsba ugyebár két vezeték (fázis és nulla ) van. Úgy kössem párhuzamosan hogy a kondi egyik lába a fázisba a máik meg a nullában legyen?
(#) granpa válasza zolica99999 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Igen.
(#) ötfelezős válasza granpa hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Bocs, ez azért nem egészen így van, az időtartam nagy része az a régebbi éjszakai időszak.
(#) granpa válasza ötfelezős hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
"Bármikor napközben is fűthet."
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
És naponta összesen legalább nyolc órát (de inkább jóval többet).
(#) gyuszo válasza zolica99999 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Pontosabban, az egyik a Nulla, a másik a kapcsolt fázis, ha a csillár 2 áramkörös, akkor 2 db-ot kell bekötni.
(#) zolica99999 válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Ezt fejtsd ki kérlek laikus nyelven is mert elnézést kérek de nem értek úgy hozzá. A falból egy sorkapocs jon ki (fekete/kék). A csillár bekötési részénél is kettő leblankolt vezeték van, amit a sorkapocsba kötve most is világít.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Ezt az állítást majd vasárnap fogom tudni megerősíteni vagy megcáfolni, akkor ér véget az egy hetes mérés. A bojler mellé van kötve egy regisztráló műszer (amolyan házi mérésadatgyűjtő). Rendkívül kíváncsi vagyok én is az eredményre.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) palcsika26 hozzászólása Ápr 17, 2017 /
 
Csak segíteni akarok zolica9999-nek
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Erre szerintem sokan kíváncsiak lesznek.
Az ELMÜ honlapján ezt írják:
Idézet:
„a tarifán naponta 8 óra működési időben vételezhet, amiből 4-6 óra csúcson kívüli időszakra esik, és a legrövidebb kapcsolási idő sem lehet kevesebb 15 percnél,”
(#) zolica99999 válasza palcsika26 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Köszönöm így gondoltam én is. Csak a két kondis verziót nem igazán értem/értettem.
(#) gyuszo válasza zolica99999 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
A 2 kondenzátoros így néz ki, amikor 2 áramkör van .
(#) levaitamas válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Sziasztok!
ÉMÁSZ területen tegnap az alábbi időpontban kapcsoltak:
5:29-től 5:59-ig
11:30-11:59
20:14-20:44
21:59-22:29
23:30-5:00
De ez nem mindig így történik. Nekem logolja a riasztóm, jópár napra visszamenőleg.
(#) sámli válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
A kapcsolóóra kódszámától is függ.
(#) levaitamas válasza sámli hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Nyilván attól is függ, nálam ezek az idők fordultak elő.
(#) ötfelezős válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Szerintem a menetrend sosem volt titkos, ez max egy telefonba kerülne - ha tudja az ember, hogy melyik kódra kérdezzen.
De a többieknek mondanám, több csoport van, tehát más vevő mögött más lesz az eredmény.
És továbbra is igaz, hogy az idő nagy része éjszaka van.
(így utólag látom, e két utolsó tény már szóba hozódott)
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) Bakman válasza ötfelezős hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Számomra a kérdés inkább az, hogy valóban van-e napi nyolc óra.
(#) ötfelezős válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Arra van nullánál nagyobb esély, hogy a munkaidő alatti jelkiadás nem mindig jön össze, valamint olyan, üzemzavari átkapcsolás miatt, ami téged, mint üzemzavar, nem érintett, szintén nem jön meg a jel, szóval havi átlagban lehet, hogy hiányzik majd 3 óra.
De majd lécci oszd meg az eredményt.
(#) IOsys hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Sziasztok! A napokban sokat olvastam vezérelt áram átkapcsolás témában, találtam 2500 ft-os primitív megoldást és 50.000 ft-os órás kész dobozt is, skori is foglalkozott vele, azt is néztem. Azt is olvastam, hogy az automatikus kapcsolgatás partizánkodásnak számít, sokan ezért falba rejtett megoldásban gondolkoznak...

Én mindenesetre nem látok kivetnivalót egy 15 perces hiszterézissel történő kapcsolgatásban, úgyhogy efelé fogok menni. Köszönöm a sok segítséget, megint sokat tanultam.
(#) jdani hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Üdv. Nappalimat készítem, vezeték csere is tervbe van.
Nem tudom hány konektort tegyek, és hová. A képet megnézve fent van a bejárati ajtó, jobb oldalt egy U alakú ülőgarnitúra, vele szembe egy hosszú tv polc. Úgy gondoltam hogy az ülőgarnitúra két szélén, tehát a két oldalsó falon legyen 1-1 dugasz. (a karikák a dugaszok.)
A tv polc két oldalán is, ugyanúgy a két oldalsó falon is lenne 1-1 dugasz. A tv mögött is lenne persze legalább 3-4 dugasz, + egy koax +UTP kábel.
Sok ez a 4 konektor a polc és az ülő két oldalára?
(#) vargham válasza jdani hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Nem írtad, hogy hány méteresek a falak... De szerintem kevés. Én biztosan raknék az ülőgarnitúra mögé is. Ki tudja, mi lesz ott 3-4 év múlva. És mindenhová legalább dupla konnektort tennék.
(#) jdani válasza vargham hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
4x4es szoba..
(#) Gafly válasza jdani hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Idézet:
„+ egy koax +UTP kábel”

Az lehet hogy hosszú távon kevés.

Vastagabb csövet tegyél, ha már úgyis vésel.
Például el tudok képzelni olyan felállást is, hogy a Set Top Box mellé kerül más, és akkor már nem csak egy UTP kábel kell.
Ha mondjuk a kábelmodem is oda kerül, akkor már lehet az négy-öt UTP-is. Plusz telefon.
Riasztónak is tegyél be csövet. Ház automatizálásról még szó sem volt.
Ha egyszer ki van festve/tapétázva, akkor utána úgysem véshetsz.
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2017 / 1
 
Hálózati kábelek és kommunikációs kábelek nem mehetnek közös csőben, kábelvezetőben.
(#) kendre256 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Minél több helyre tegyél csöveket és minél vastagabbakat...
A munkám során számtalanszor találkoztam már olyan esettel, hogy még egy UTP-t kellett volna befűzni a TV-koax (és még egy UTP) mellé, csak vékony volt a cső. Vagy nem is volt cső, aztán mennyezetet, falat, ablakkeretet átfúrva kellett valahogy fal alján, ajtó felett stb. odakínlódni a vezetéket. Később derül ki esetleg, hogy kell még egy wifi (mert egy nem teríti be a teljes lakást), vagy még egy okos tévé (amihez inkább kábelen kellene stabilan vinni a netet, mint a zavart, fallal csillapított wifivel kínlódni), aztán jön a kérdés, hogy vigyük a kábelt...
(#) Gafly válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Ez igaz, de ki mondta az ellenkezőjét
(#) jdani válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Utpt mondjuk nem gond osztani; switch.
Ház automatizálás mit foglal magába?
(#) Kovidivi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Én a tv helyét már most lefixálnám, adohúznék UTP-t, 230V-ot és egy HDMI kábelt a padlóig, valószínűleg ott lesz valami (laptop/set top box/akármi) a tv alatti szekrényen. Konnektorból minél többet. Valószínűleg lesznek álló/olvasó lámpák is, modem, hifi, telefon töltő, porszívózásra is kell gondolni! Plusz ha jön a haver laptoppal, ő is be tudja valahova dugni a töltőt!
Következő: »»   517 / 962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem