Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   1 / 82
(#) mics hozzászólása Máj 29, 2010 / 1
 
Szép napot mindenkinek!
Segítséget kérek egy Westen 240 fi kazánnal kapcsolatban,nem gyullad be az láng csak a túrbó kapcsol be. A hiba üzenet a következő: 60-as led egyfolytában ég,ez állítólag vízhiány vagy szivattyú kérnék egy kis instrukciót .
előre is köszönöm
(#) mineral válasza mics hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Szia!
Első sorban próbáld meg azt , hogy megfordítod a villásdugót a faliajzatban. (persze ha nem fixre van szerelve)
(#) mineral válasza mics hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Valóban vízhiányt ír.

Gondolom ha a fűtési körben nincs víznyomás attól még nem kellene tiltania a használati meleg vizet.

Próbáld meg resetelni. (Az R betűhöz forgatod a kapcsolót és ott hagyod pár mp.-ig)

névtelen.JPG
    
(#) infra3 hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
Itt a doksia.
(#) jocipoci hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
Sziasztok Westen energy 240 Fi kazánnak a doksiját keresem .Már megjavítottam a panelt de jó lenne tudni a csatlakozok bekötését . Köszönöm
(#) infra3 válasza jocipoci hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Itt van
(#) mics válasza mineral hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Elnézést nem jól emlékeztem a hibakódra a helyes hibakód:50-led léghuzat- hiány,vagy füst-termosztát.
próbáltam resetelni és dug villát fordítani de nem ok.
Mit próbáljak meg?
(#) infra3 hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
Szia!

Nézd meg hogy jól szellőzik-e/van e léghuzat??
(#) jocipoci válasza infra3 hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Köszönöm szépen . Csak egy olyan kérdés még hogy magyar változat nincs meg véletlenül ?
(#) mics válasza infra3 hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Szia!

Hogy nézzem meg mit nézzek meg rajta?
A házon belüli csőrészen vagy a tetőn kívülin?
(#) infra3 válasza jocipoci hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Szia!
azt én sajan nem találtam de google-ba írd be Westen energy 240 Fi user manual!!!
(#) infra3 válasza mics hozzászólására (») Máj 29, 2010 / 4
 
Az nézd meg hogy nincs-e eltömőde és ahol csak tudod,
amúgy meg ha komoly a baly akkor hívj szerelőt!!
(#) mics válasza infra3 hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget,a tetőn kívüli kéménytagon lesz a bibi, mert a kazánból kijövő részen lévő szerelő ablakot
levettem és elindult normálisan már kapott levegőt.
Még egyszer köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat.
(#) lazack hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Igaz hogy nem az adott tipusu kazánról szeretnék kérdezni, de emiatt nem akartam új fórumot nyitni.
Szóval nekem egy Westen 20 fp turbós fali kombikazánom van. Olyan probléma van vele hogy a melegvíz ellátás nem kapcsol be ha a kapcsoló a nyári állásra van átkapcsolva, vagy abban az esetben sem, ha téli álláson van és a víz hőfoka elérte a maximumot. Kihívtam egy kazánszerelőt, aki megállapította egy pár érzékelő gomba kicserélése után hogy a vezérlőpanel valamelyik elemével van baj, és ezt csak panelcserével tudja orvosolni, és elég rázós árat mondott.
Van e valakinek ötlete hogy hol foglalkoznak ilyen panelok javításával, vagy ha fényképet tennék fel róla , esetleg mely alkatrész cseréjével lehetne megjavítani.
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) mics válasza lazack hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Szia !
Szerintem nyiss új fórumot,mert többen fognak rá reagáln iez már lezárt fórum. Először én is egy meglévő fórumba írtam de három napig semmi reakció,nyitottam egyet és egy óra múlva meg volt az eredmény .Sok sikert kívánok! ha Debreceni vagy tudok műszerészt aki javítja a paneleket.
(#) lazack válasza mics hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Szia!
Debreceni vagyok Köszönöm nagyon jól jönne annak a műszerésznek az elérhetősége , aki ilyennel foglalkozik, mert annyi gyakorlatom nincs az elektronikában hogy egyedül meg tudjam javítani.
Amúgy a panelen nem látszik semmi hiba így kívülről, se felpuposodott kondi, se égési nyom, vagy hogy valamely alkatrésznél elvált volna a forrasztás.
Üdv:Lazack
(#) mics válasza lazack hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Kicsi a világ a műszerész száma:06/30/433-4835 Tóth Barna .Nekem Ő csinálta a termosztátok vezérlését,saját maga gyártja a panelt hozzá.
(#) lazack válasza mics hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Nagyon köszönöm, hétfőn meg is keresem!
(#) Olife hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Szép napot mindenkinek!
Segítséget kérek egy Westen 240 fi kazánnal kapcsolatban,nem gyullad be az láng csak a ventilláció kapcsol be. A hiba üzenet a következő: 30-as led világít
gáz hiányt ír a leírása.
Mi az ami a hibát okozhatja?
Előre is köszi a választ.
Feri
(#) VIM válasza Olife hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Először próbáld meg a leírtak szerint törölni a hibát és ha nem megy, majd szólsz. Nem volt felétek gázszolgáltatás szüneteltetés egy rövid időre, amiről esetleg nem tudtál?
(#) Olife válasza VIM hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Sajnos nem volt gáz kimaradás.
Már sokszor újra indítottam,de nem hozott eredményt.
Közben szétszedtem az égőteret és kiporszívóztam.
Az érintkezőket közelebb hajlítottam a gáz beáramló nyíláshoz és fűtési pozícióban beindult.Áttettem sima meleg víz pozícióra egy darabig ment.Most próbáltam de megint villog a 30 alatti led.Fűtési pozícióban újra melegít vizet.Arra lennék kíváncsi ,hogy nem okozhatja vízhiány és ha igen,hol lehet feltölteni a vízmelegítő tartályát.Mekkora a nyomás érték a kijelzőn?
(#) szamóca válasza Olife hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Ha a víznyomás lecsökken 1,2bar alá akkor azt a 60 as LED jelezné. A fűtéskört én 1,5-2 közé szoktam tölteni alul van jobb kézre egy feltöltő szelep.
(#) VIM válasza Olife hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Fentebb megtalálod a készülék doksiját és elolvashatod az értékekre vonatkozó adatokat. A víznyomás az 1 és 2bár között kell legyen de ez nem minden, mert ha az expanziós tágulási tartályban nincs meg a hasonló nagyságú levegőnyomás, akkor rugalmatlan a rendszer és a szeleprendszer nem működik megfelelően. Másik kazános topikban olvashatsz róla. Egy képet mutathatnál róla és úgy könnyebb volna elmagyarázni.
(#) Olife válasza szamóca hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Nekem a nyomás mérő 0,5 állásban volt.Olvastam,hogy 0,5 és 1 atm között kell lenni nyugalmi helyzetben.Feltöltöttem 1.4atm-re de nem változott semmi.Ha jól tudom az a füttési rendszernek az értékét mutatja.A melegvíz (háztartási) rendszert is szabályozza?Mármint egy helyen lehet csak feltölteni?
(#) Olife válasza VIM hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Melyik a másik kazános topik?Megyek fényképezni!
(#) szamóca válasza Olife hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Igen a fűtési körben lévő nyomást mutatja az óra.
De akkor nincs meleg víz sem, ha nincs benne meg a nyomás.
(#) Olife válasza szamóca hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Tehát akkor a rajta lévő fekete csap elforgatásával lehet feltölteni a rendszert.
(#) szamóca válasza Olife hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Miközben figyeled a nyomásmérőt. :yes:
De van egy fekete csap, ami a vízfőelzáró, és egy fekete szelep ami ettől kissé fentebb van.
A doksija.
(#) Olife válasza szamóca hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Nekem nem a Quasar van.az elsőkép a gázrész a másodikon látható a fekete csap amivel töltöttem.a harmadik egy átfogó kép az elejéről.
(#) VIM válasza Olife hozzászólására (») Aug 28, 2010 1 /
 
No comment.

doksi.pdf
    
Következő: »»   1 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem