Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   36 / 82
(#) szerviz válasza illusion111 hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Kösz, illusion111 !
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2016
(#) szerviz válasza VIM hozzászólására (») Feb 9, 2016 / 1
 
Némi élt érzek ki az írásodból!
De végülis igazad van, tényleg szakember vagyok!

De Bástya elvtárs örökértelmű szavait ne feledjük:

"Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység."
(#) szerviz válasza illusion111 hozzászólására (») Feb 9, 2016 / 1
 
A saját lakóterületeden neked kell megtalálni a megfelelő embert!
Ismerősök, kollégák, rokonok, szomszédok tapasztalatai!
Nem akarok bölcselkedni, de ehhez az emberi kapcsolatok hálója szükséges, amit napjainkra teljesen széttéptek......
Kapcsolatok és bizalom.....
(#) sebokr válasza VIM hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Melyik fényképen látod ezt?
Mert a rúd teljessen vissza van húzódva fűtés üzemmódba. A hátsó rudazat az áramlás érzékelő. Vagyis a fénykép készítésekor fűtés üzemben volt a kazán és járt a szivattyú.
(#) sebokr válasza illusion111 hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Panelon mérés nélkül elég nehéz, hogy mi mehetett tönkre.
Csak olyat tudok írni ami tönkre szokott menni, de csak holnap. Nem túl drága ha kicseréled mindet. Utána marad hozzáértő szaki.
(#) VIM válasza szerviz hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Pedig nem állt szándékomban. Kérlek ne haragudj. Rosszul emlékeztem a prioritás kapcsoló alaphelyzetére. Gondoltam, hogy Te inkább tudod hogy hol van alaphelyzetben. Én nem értek hozzá olyan szinten mint egy szerelő és csak segítő szándékkal kérdeztem, mondtam volna. (rossz az aki rosszra gondol) A kapcsoló eredetiségét látva és a készülék korára való tekintettel merült fel bennem a kapcsoló hibája és az azt működtető rudazat. Még egyszer elnézést.
(#) merlingerin válasza illusion111 hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Szia! A víz hol spriccelt? Elképzelhető, hogy a felső hőcserélőnél, és a tálca megtellt vízzel, a gázszelep pedig benyelte az áttetsző gumicsövecskén? Ha igen akkor az lehet bibi... Attól be tud rohadni a szelep, ha vizet szipákol...
(#) illusion111 válasza merlingerin hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Szia!
Köszi az ötletet, ebben az esetben mit javasolsz?
(#) merlingerin válasza illusion111 hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Szelepcserét...
(#) illusion111 válasza merlingerin hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Annyi víz nem tud oda felspriccelni szerintem, na meg a tálcából nem tud a szelepbe folyni a víz.
A fűtés oldalon semmi probléma, egyedül a melegvíz gyenge, csak alacsony víznyomáson forrósítja, normál csapnyitásnál langyos.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2016
(#) VIM válasza illusion111 hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Szia! Még mindig a segítő és jó szándéktól vezérelve, mert igazából nem vagyok szakember, mondanám, hogy a prioritás kapcsoló nem állt volna át HMV készítésre? A HMV az teljes terheléssel indul a fűtés pedig a visszatérő hőfoktól függően de csak részterheléssel. Ha nem állt át a kapcsoló akkor a vízvételezés nem lesz megfelelő hőmérsékletű.
(#) illusion111 válasza VIM hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
A tolórúd kijön.. lehet, hogy a kapcsoló romlott el? Hol lehet ilyen kapcsolót beszerezni jó áron?
Bár, ha lekapcsolom a fűtést akkor is melegíti a vizet csak nagyon-nagyon gyengén. A viz-viz hőcserélő tiszta..
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2016
(#) VIM válasza illusion111 hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
ITT volt egy megoldás, fentebb pedig az előzmények.
(#) merlingerin válasza illusion111 hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Szia!

Spriccelni nem. De a tálca minden lyuka tömített, tud benne állni a pereméig a víz. (nálunk megtörtént...)
(#) raistván hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Jó napot mindenkinek!Westen Energy Fi240-es kazánom van.Mostanában figyeltem meg,hogy a fűtés bekapcsolása után többször ki-be kapcsol!pár mp. után/ a kazán még mielőtt még elérné a megfelelő hőfokot/2-szer-3-szor/,utána már rendesen működik.Szerintem még ezt nemcsinálta sosem.Nemvolt még semmi baja csak egy mikrokapcsolót cseréltem benne pár éve.Hőcserélőt minden évben mosom.Köszönöm!
(#) sebokr válasza raistván hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Lángérzékelő nem ér bele a láng közepébe. Ezért mikor begyullad és lemodulál kis lángra lángvesztést érzékel.
Javaslom a kazánszerelő lecserélését ha karbantartáskor ezt nem vette észre.
Javítás: Szétszedett burkolatok után kell indítani a kazánt. ha már az ég és felizzott az elektróda is kikapcs és amíg izzik vissza kell görbíteni a helyére. Hidegen ELTÖRIK!.
(#) raistván válasza sebokr hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Valószínű,hogy az volt mert az egyik a lángon kívül volt.Megcsináltam a leírtak szerint és úgy tűnik megszünt a hiba.Még figyelem majd.Ennyire még nem volt megbontva sosem a kazán.Nem tudja az ember kinek szóljon annyi a kamu szakember.Én szoktam takarítani,most kiportalanítottam ezt a részt is.Köszönöm!
(#) sebokr válasza raistván hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Ez az egyik LEGfontossabb rész amit takarítani kell. Ebben keveredik a gáz-levegő. Ha nem megfelelő többlet fogyasztástis eredményezhet rosszabb esetben kormolást és visszaégést, hangos robbanásszerű gyújtást.
Ki kell venni az égőtálcát és ki kell mosni vízzel. Az elektródát ne érje víz különben 1-2 óráig nem fog elindulni.
A másik legfontosabb a felette lévő hőcserélő külső felületének tisztítása se por se zöld vastag oxid ne legyen rajta. Pár évente a ventilátort is ki kell venni és a Lapátjait csapban folyó víz alatt kimosni. Ecset porszívó nem sokat ér és még ronthat is rajta. Főleg ha kosz marad rajta és csak itt ott. Mivel nem lesz kiegyensúlyozva a ventilátor rezonálhat extrém esetben tengely elgörbül vagy a csapágy törik.

Roland
(#) raistván válasza sebokr hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Akkor még ezt is megfogom csinálni mert időnként hallani lehetett ezt a robbanásszerű gyújtást.Ha kiveszem az égőtálcát mosás után levegővel kifúvathatom vagy inkább hőpisztollyal?A felette lévő hőcserélőröl mivel érdemes letakarítani a zöldet mert van rajta az is?Kikell hozzá szedni?Köszönöm a segítséget!!
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2016
(#) sebokr válasza raistván hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Az égőtálca lehet vizes is ki kell rázni belőle annyi elég.
A zöld elszíneződés nem számít amíg vékony festékszerű vastag. Ha vastag és netán össze is érnek a lamellák kiszedéssel késsel kipiszkálva. Citromsavas oldatba áztatva.
Vigyázz a szürke festéket is oldhatja. A szürke réteg hőálló ezüst vagy cink festék.
Áztatás közben ecsettel v. körömkefével mosogatva. Citromsav cukrászdiszkontban vásárolható (élelmiszeripari citromlé felhígítva) tehát nem veszélyes vegyszer 2kg ~2500Ft ami elég 4 alkalomra. Kisebb kiszerelésben én nem találtam kivéve a tesco ban kapható pár dekásat.
(#) raistván hozzászólása Feb 27, 2016 /
 
Az égőtálcát kimostam,a zöld elszineződés,felülről vékonynak látszik.Csak csinálja továbbra is a ki-be kapcsolgatást,melegvíznél is.Teljesen felvett hőfoknál csap fél méterre van a kazántól,teljesen kinyitva.Most kezdte nem régen.Köszönöm!
(#) raistván válasza sebokr hozzászólására (») Feb 27, 2016 / 1
 
Felül van valami presszosztát két gumicső megy rá,még annak a mikrokapcsolóját megnéztem és valószínű,hogy az volt.Labilisan működött,találtam egyet itthol csak azt meg a kis membrán nem birta megnyomni,picivel erősebb.Szétszedtem megtakarítottam és azóta működik a kazán/remélem igy is marad/.Megpróbálok venni majd egyet aminek gyengébb a rugója.Lehet a kis vákumszelep gyenge?Van valami olcsó beszerzési hely mert kompletten találtam 10.000ft-ért,de még várok vele kicsit,hogy biztos be áll-e a működés.Köszönöm az eddigi segítséget is.
(#) sebokr válasza raistván hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Ha nem tökéletes a kapcsolása javaslom a ventillátor kiszedését kimosását. Abban belül van egy Ugynevezett venturi tölcsér ami elkoszolódik és akkor bizonytalanul dolgozik. Ritka esetben meg is olvad. Ennek a kivetetésére van dugva a szilikoncső.
(#) raistván válasza sebokr hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Kiszedtem,azt is kimostam az egészet.annyira nem volt koszos de kárt nem csináltam vele.Ahol a turbó csőre van csatlakozva belül ott van egy bilincs az van elégve a hőtől,ahelyett kell még néznem egyet és akkor minden oké.Eddig remekül működik.Mégegyszer köszönöm a segítséget!!!
(#) szerediattis válasza raistván hozzászólására (») Feb 29, 2016 / 1
 
Szia.
A presszosztátra olyan mikrokapcsoló kell.ami egy M8-as anyát nem bír kiemelni.
Nekem is ez volt a problémám,én egy karos mikrokapcsolót tettem rá egy lemezdarab közbeiktatásával.
(#) raistván válasza szerediattis hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Helló!Köszi!
(#) edu01 hozzászólása Márc 8, 2016 /
 
sziasztok(!) nem tudnátok olyan szakit aki hibás vezérlőpanelelket javít budapesten?
egy nuvola 28 fi-s panelról lenne szó(.)
köszönöm előre is(.)
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) sebokr válasza edu01 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Mi a hibája?

Roland
(#) kssthomas hozzászólása Márc 9, 2016 /
 
Helló
Segítség kellene.
Nekem is van egy Westen 240Fi Turbós kazánom. Ez most kb. 2 éves.
Olyan problémát vettem észre a kazán működése közben, mikor a fűtés megy, teljesen kikapcsol, leáll a kazán, a kijelzőről eltűnik minden felirat, se kép se hang, majd 1-2 másodperc múlva ismét elindul minden és el kezd fűteni.
Teljesen spontán, minden külső behatás nélkül.
Eddig még csak néhány alkalommal vettem észre, bár nem tudom, lehet hogy sűrűn csinálja csak nem tudtam észrevenni mert a fürdőben van a kazán.
Ilyenkor olyan, mintha nem tudná hol tartott, kicsit gondolkozik és el kezd dolgozni.
Hibakód nincs!

Régebben többször is észrevettem, hogy leállt a kazán, de nem kapcsolt le teljesen, mint most.
Például elindult a fűtés, ment pár percig a kazán, lekapcsolt minden csak a szivattyú nem, forgatta a vizet, de mind ezalatt a hőfokot nem érte el a kazán és a termosztát sem, majd egy kis idő múlva újra elindult a fűtési kör. Gondoltam valami érzékelő hiba.

Meleg víz használatakor még nem vettem észre problémát.
Mi az ami kezdi megadni magát?
Esetleges javítási költség mennyire rúghat ki.
Segítséget előre is köszönöm!
Üdv,,,Tamás
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2016
(#) Moderátor hozzászólása edu01 hozzászólására (») Márc 9, 2016
 
Addig nem jelenik meg a hozzászólásod, míg nem használsz nagybetűket a mondatkezdéshez.
Következő: »»   36 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem