Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zip 100mb ide meghajto kiváltása
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Zongorista28 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Köszönöm!

Leírod,hogy lehet megoldani? Úgy érzem már nem vagyok messze a céltól!Mert ugye az 5V adott,ott figyel majd a lehúzott Zip meghajtóról. Tehát 5V-tal rendelkezek csak ezt hogy csatlakoztatom a HDD-re kérlek ebben segíts!

Köszönöm!
(#) pucuka válasza Zongorista28 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Vásárolsz egy ilyen 2,5" HDD adaptert

PICT3495.JPG
    
(#) Zongorista28 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Nagyon köszönöm!

Tehát akkor ha jól értem, akkor az adaptert csatlakoztatom a vinyóra, majd az IDE kábelt a "tüskékre" és a tápkábelt pedig simán össze csatlakoztatom azzal a tápkábellel, amelyet lehúztam a Zip meghajtóról?Ha ez így van akkor.... ma jó napom lesz amit NEKED köszönhetek!
(#) pucuka válasza Zongorista28 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Igen, remélem fel is ismeri majd a géped.
(#) Zongorista28 hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Ezt "tápügyileg" érted? Vagy pedig hardveresen,hogy magát a HDD-t kezeli-e majd.
A HDD-t kezeli ez tuti csak annyi,hogy max 2 GB-ot lát maga a hangszer de az egy zenésznek irtózatos mennyiség

Ma megveszem az alkatrészeket,de kiváncsian várom a válaszod melyet nem győzök megköszönni!
(#) Zongorista28 hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Jobban átgondolva a CF kártya megoldás is járható út és ha jól láttam akkor van olyan,ami nem igényel tápellátást. Elgondolkodtató...
(#) helektro válasza Zongorista28 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
CF kártyának ugyanúgy kell tápelletás (mint minden elektronikai eszköznek).
Az újabb kártyák mennek 3,3V és 5V is (pontosabban tolerálják az 5V-tot is).

A CF kártáyhoz is kell általakító, hogy IDE csatlakozóra ráköthető legyen.
Lehet ilyet kapni is, de ha szeretsz barkácsolni, készíteni is lehet (bár lehet nem jön ki olcsóbban, mint készen megvenni). CF to IDE
(#) Zongorista28 hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Köszönöm, de nem barkácsolok Inkább megveszem készen

Erre gondoltam ennek is kell ?

Ámbár természetesen nem baj ha olyat választok aminek kell 5V hiszen az adott. Most nem tudok dönteni.

A HDD illetve a CF között melyik a megbízhatóbb?
(#) Zongorista28 hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Újra a link, nem tudom miért nem sikerült

Bővebben: Link


Remélem,most jó
(#) pucuka válasza Zongorista28 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
A CF kártya azért jobb, mert olcsóbb, nincs annyi kihasználatlan hely, (ha 2 GB -osat használsz akkor semmi) és könnyebben cserélhető. Esetleg 1 kártyán csak egy , vagy egyfajta műsor van, így a keresgélés is könnyebb.
Bővebben: Link
Deahogy nézem, ehhez is kell az előbbi 2,5" adapter.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012
(#) Zongorista28 hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Nekem a másodikra van szükségem, vagy az elsőre a képen? Mert ugye 40 pines az IDE kábelem amit lehúzok a meghajtóról. Azt csatlakoztatom a függőlegesen elhelyezkedő slot-ba
majd a kártyát vízszintesen helyezem rá a "tűkre" remélem érthető voltam

Ne haragudjatok....
(#) szalkagyuri hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Sziasztok furcsa kéréssel fordulok hozzátok tudnátok e segíteni az egyik floppys topick ban láttam az egyik hozzászólót hogy a szintetizátorában laptop floppymeghajtóval helyettesítette tudnátok megoldást mert a laptop floppymeghajtó szalagkábele keskenyebb mint a szintié be lehet kötni valahogy?? sürgős lenne
(#) kameleon2 válasza szalkagyuri hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Szia! A konkrét típusokat nem ismerem, de maximum a táp is rá van vezetve egy szalagkábelen nem? Ez esetbe olló, ha hosszabb, ha rövidebb, akkor csak el van csúsztatva valamerre...
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) Szpisti válasza szalkagyuri hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Milyen szintibe szeretnéd beszrelni ?
(#) szalkagyuri válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Szia egy korg i5s típusba!!
tettem egy képet róla hogy is néz ki a szintim

i5Sbig.jpg
    
(#) szalkagyuri válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Hali nem a hosszúsággal van gond hanem a széleséggel igen biztos rá van vezetve az áramkör is mivel más csatlakozás nincs nem úgy mint a hagyományos floppyknál hogy külön külön
(#) Szpisti válasza szalkagyuri hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Ez sajnos ennél kicsit bonyolultabb lesz, mint a szalagkábellel való móxolás.
Amit szereztél az egy 4-5 dolláros Toshiba satellit PC floppy.
Ezekben a Korgokban jópár paraméter (Data select, density, stb...) eltérnek a mai szokványos floppy egységek beállításaitól.
Jó esetben ezeket az olcsóbb típusokon jumperek , vagy smd átkötések módosításával lehet orvosolni, de akkor még ott van a szalagkábel, amihez szintén kéne egy adapter amivel pár vezetéket fel kellene cserélni.
Én nem kínlódnék vele, hacsak meg nem kérdezed azt az ügyes emberkét aki ezt javasolta, hogy miként oldotta meg.
Az egyik megoldás amit meg kellene próbálnod, hogy az eredeti lemezegységen ékszíjat cserélsz. Lehet rendelni a netről, de ha elektronikai üzletbe bemész, előfordulhat hogy szerencséd lesz, és az elfekvő ékszíjkészletből találsz hozzá valót. Az esetek 80%-ában ez megoldja a hibát . Persze egy alapos fejtisztítás (lehet kapni még floppy fej tisztító készletet) nem árt időnként ezeknek.
Ha viszont szét kopott a fej, ez sem segít.
Ékszíjat innen rendelhetsz bele valót.
De van másik megoldás, ennél olcsóbban nem fogod megúszni szerintem :
Korg Is5 floppy helyetesítő
Vagy innen
Esetleg egy modernebb megoldás:
Floppy emuláor
A fotón a csatlakozás nem olyan mint a Te lapkábeledé, de ha elolvasod a fórumot, akkor írja a darq82 tag, hogy a 24 pólusú szalagkábellel szerelve küldi az is4- is5-höz.
Látom elég régóta kínlódsz a dolggal, írj ennek a fickónak (ott a mail címe is) , és végre megoldódik a problémád.
Egy biztos: a felsoroltak alapján 20-25e alatt nem fogsz találni működőképes cseredarabot (kivéve az ékszíj megoldást).
(#) szalkagyuri válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 14, 2013 / 1
 
Köszi a segítséget amugy a fej hlt meg megkeresem a fiatalembert
(#) szalkagyuri válasza szalkagyuri hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
nem irtad el a tag nevét mert a kereső sem találja darq82 néven
(#) Szpisti válasza szalkagyuri hozzászólására (») Feb 14, 2013 / 1
 
A linkelt oldalon az email-címét is ítja : darq82@tlen.pl , és a nickje is darq82.
De privátban beidéztem neked az egész ottani leírását, felsorolását.
Mellesleg nekem a kereső 5800 találatot hoz ki őrá, elég kiterjedt piacköre lehet.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) szalkagyuri válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
oké megtaláltam fog ez tudni magyarul? mert én angolul egy szót nem tudok
(#) Szpisti válasza szalkagyuri hozzászólására (») Feb 14, 2013 / 1
 
Nem valószínű hogy tud, lengyelül viszont biztosan
(#) szalkagyuri hozzászólása Júl 7, 2013 /
 
Időközbe megszámoltam a kis fényes tüskéket a kábelen nem 24 hanem 26
most azon gondolkodom hogy hagyományos ide kábellel hogy tudnám összehozni
mert ami az ebay on van floppymeghajtó az jó lenne csak én nem tudom megvenni mivel bankkártyám nincsen
(#) srabi hozzászólása Jan 27, 2023 /
 
Sziasztok,
tudom régi téma, de nekem most lett aktuális. Valakinek sikerült Roland VA-7 ben a zip meghajtót kiváltani valamire? CF kártya vagy hdd? CF kértya megoldás érdekelne, hogy működik-e.
Jelenleg a zip meghajtóba ha betolom a lemezt nem csinál semmit. Se nem pörög fel, se nem dobja ki a fejet. Az elején a zöld led világít, de azon kívül semmi. A lemezt sem adja ki sem a gombbal sem menüből. Csak ha szétszedem a hangszert és hátul tűvel kiakasztom mechanikusan.
üdv.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem