Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Nulláról a robotokig - PIC Mikrovezérlők III rész
Nulláról a robotokig - PIC Mikrovezérlők III rész
Szerző: Topi, idő: Júl 13, 2007, Olvasva: 51270, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   4 / 19

Az RB0/INT lába a PIC16F877-esnek a 33. A többi külső interruptjához képest, ez a legintelligensebb. Szoftverből bármikor állítható, hogy le vagy felfutó élre essen be a megszakítás. Ez hasznos olyan alkalmazásoknál, ahol a jel 1-es szintjének idejét kell mérni nagyon pontosan. (Pl. DCF)

Mi is a le és felfutó él?

A jelet először is ábrázolnunk kell. A következő ábrából egyből meg fogod érteni mi az, nem is kell nagyon magyarázni. A magas szint az a logikai egyes, ez teszt áramkörünkben kb. 5V-ot jelent.

 

Pontosan látszik szerintem mostmár mi az, amire gondolok...

RB0/INT beállításhoz regiszterek

Már tudjuk, hogy RB0/INT esetén két regiszterre lesz szükségünk, az OPTION_REG-re és az INTCON-ra. Ne felejtsük el, hogy míg az INTCON regiszter minden BANK-ben elérhető, addig az OPTION_REG csak a BANK1 és BANK3-ban!

Bekereteztem ami kell nekünk. Mivel a TRIS is meg az OPTION_REG is a BANK1-ben található, így még mikor átléptünk a TRIS állításhoz másik BANK-be, még ott kell elintézni egy füst alatt a beállítást.

Ahhoz, hogy ki tudjuk próbálni, az egyik gombicot kössük át a 16F877-esnek az RB0-ás lábára:

Következzen a példa programok sora...


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   4 / 19
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem