Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Oszcilloszkóp óra
Oszcilloszkóp óra
Szerző: zzzzzzzzzz, idő: Jún 30, 2008, Olvasva: 24194, Oldal olvasási idő: kb. 2 perc
Lapozás: OK   11 / 13

Egyéb rutinok:

- OUT rutin:

Ami még fontos az az OUT rutin. Ha ugyanis először betöltjük az A/D átalakító A regiszterébe az adatokat és kiküldjük, majd a B regiszterébe és ezt is kiküldjük a kimenetre, akkor a két feszültségérték nem egyszerre fog megjelenni a kimeneten és ez zavart okozhat a megjelenítésben, épp ezért szükség van az OUT rutinra. Először feltöltjük az A és a B regisztereket a megfelelő bitekkel, majd meg kell hívni az OUT rutint, amelynek hatására a két regiszter értéke egyszerre fog megjelenni a kimeneten.

- TV rutin:

A következő rutin a kijelzésről gondoskodik és ez nem más, mint a TV rutin. Van egy OSZLOP nevű változó, ebben tároljuk az aktuális oszlop kijelezni kívánt pontjait. Összesen 8 sort lehet megjeleníteni. Egy sorban és egy oszlopban lévő pontnak a felvillanását a 8 bites OSZLOP változó megfelelő bitjének 1-be állításával lehet elérni.

- FOPROGRAM rutin:

A kapcsolatot a program óra része és D/A vezérlő része között a FOPROGRAM nevű rutin biztosítja. Itt gyakorlatilag az történik, hogy be lesznek állítva a kijelzéshez szükséges kezdőértékek (XX1, XX1SZAML, XX2, XX2SZAML), valamint meghívódnak a kijelzéshez szükséges rutinok. A számok megjelenítése a következőképp történik, baloldalról indul, alulról fölfelé a kijelzés. Először az óra tízes számjegye lesz megjelenítve, majd az óra egyes számjegye, majd a perc tízes, majd egyes számjegye, majd a másodperc tízes és végül a másodperc egyes számjegye.

- BEALLITAS rutin:

Amikor bekapcsoljuk az eszközt, akkor folyamatosan azt írja ki az oszcilloszkóp képernyőre, hogy K – LABOR és közben villog a zöld led. Ekkor van elég idő az oszcilloszkóp beállítására, még mielőtt elkezdene számolni. A program további futásához a zöld ledhez tartozó gombot kell megnyomni.


- TIPUSVAL rutin:

Többféle karaktert is meg tud jeleníteni az eszköz, egész pontosan hármat, számot, fejet és betűt, ezzel a rutinnal lehet kiválasztani az aktuálisat.


- LEDVILLOGTATAS rutin:

Minden másodpercben felvillan a 4 gombhoz tartozó egyik led, egymást követve.


- KIJELZES rutin:

Itt döntjük el, hogy melyik típust és melyik karaktert akarjuk kijelezni


- DELAY, DELAY2 rutin:

Ezek késleltetésre szolgálnak


- NULL, EINS, ZWEI, DREI, VIER, FUNF, SECHS, SIEBEN, ACHT, NEUN rutinok:

A számok kijelzésére szolgáló rutinok 0-tól 9-ig


- FEJ0, FEJ1, FEJ2, FEJ3, FEJ4, FEJ5, FEJ6, FEJ7, FEJ8, FEJ9 rutinok:

10 féle fej formájú karakter (fogjuk rá)  kijelzésére szolgáló rutin


- ZOLI0, ZOLI1, ZOLI2, ZOLI3, ZOLI4, ZOLI5, ZOLI6, ZOLI7, ZOLI8, ZOLI9:

10 féle karakter, betűk kijelzésére szolgáló rutinok (ZOLI KÖNIG !), mivel engem Zolinak hívnak .

Még egyéb kisebb rutinok is vannak, de nem akarom felsorolni az összeset.

Az idő beállításáról az RB megszakítás gondoskodik, összesen 4 gombbal lehet az időt állítani, valamint az ehhez a gombokhoz való pergésmentesítés egy TIMER0-ás megszakítással lett megoldva. Az idő beállítása lehetséges folyamatos gombnyomással vagy lépésenkénti gombnyomással is és ha lenyomunk egy gombot, akkor felvillan a hozzá tartozó led.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   11 / 13
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem