Fórum témák
» Több friss téma |
Cikkek » Oszcilloszkóp óra Oszcilloszkóp óra
Szerző: zzzzzzzzzz, idő: Jún 30, 2008, Olvasva: 24511, Oldal olvasási idő: kb. 2 perc
Egyéb rutinok: - OUT rutin: Ami még fontos az az OUT rutin. Ha ugyanis először betöltjük az A/D átalakító A regiszterébe az adatokat és kiküldjük, majd a B regiszterébe és ezt is kiküldjük a kimenetre, akkor a két feszültségérték nem egyszerre fog megjelenni a kimeneten és ez zavart okozhat a megjelenítésben, épp ezért szükség van az OUT rutinra. Először feltöltjük az A és a B regisztereket a megfelelő bitekkel, majd meg kell hívni az OUT rutint, amelynek hatására a két regiszter értéke egyszerre fog megjelenni a kimeneten. - TV rutin: A következő rutin a kijelzésről gondoskodik és ez nem más, mint a TV rutin. Van egy OSZLOP nevű változó, ebben tároljuk az aktuális oszlop kijelezni kívánt pontjait. Összesen 8 sort lehet megjeleníteni. Egy sorban és egy oszlopban lévő pontnak a felvillanását a 8 bites OSZLOP változó megfelelő bitjének 1-be állításával lehet elérni. - FOPROGRAM rutin: A kapcsolatot a program óra része és D/A vezérlő része között a FOPROGRAM nevű rutin biztosítja. Itt gyakorlatilag az történik, hogy be lesznek állítva a kijelzéshez szükséges kezdőértékek (XX1, XX1SZAML, XX2, XX2SZAML), valamint meghívódnak a kijelzéshez szükséges rutinok. A számok megjelenítése a következőképp történik, baloldalról indul, alulról fölfelé a kijelzés. Először az óra tízes számjegye lesz megjelenítve, majd az óra egyes számjegye, majd a perc tízes, majd egyes számjegye, majd a másodperc tízes és végül a másodperc egyes számjegye. - BEALLITAS rutin: Amikor bekapcsoljuk az eszközt, akkor folyamatosan azt írja ki az oszcilloszkóp képernyőre, hogy K – LABOR és közben villog a zöld led. Ekkor van elég idő az oszcilloszkóp beállítására, még mielőtt elkezdene számolni. A program további futásához a zöld ledhez tartozó gombot kell megnyomni.
Többféle karaktert is meg tud jeleníteni az eszköz, egész pontosan hármat, számot, fejet és betűt, ezzel a rutinnal lehet kiválasztani az aktuálisat.
Minden másodpercben felvillan a 4 gombhoz tartozó egyik led, egymást követve.
Itt döntjük el, hogy melyik típust és melyik karaktert akarjuk kijelezni
Ezek késleltetésre szolgálnak
A számok kijelzésére szolgáló rutinok 0-tól 9-ig
10 féle fej formájú karakter (fogjuk rá) kijelzésére szolgáló rutin
10 féle karakter, betűk kijelzésére szolgáló rutinok (ZOLI KÖNIG !), mivel engem Zolinak hívnak Még egyéb kisebb rutinok is vannak, de nem akarom felsorolni az összeset. Az idő beállításáról az RB megszakítás gondoskodik, összesen 4 gombbal lehet az időt állítani, valamint az ehhez a gombokhoz való pergésmentesítés egy TIMER0-ás megszakítással lett megoldva. Az idő beállítása lehetséges folyamatos gombnyomással vagy lépésenkénti gombnyomással is és ha lenyomunk egy gombot, akkor felvillan a hozzá tartozó led. A cikk még nem ért véget, lapozz! Értékeléshez bejelentkezés szükséges! |
Bejelentkezés
Hirdetés |