Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 100v ból +/-50 előállítása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) tgpetrjan hozzászólása Feb 16, 2008 /
 
sziasztok az lenne a gondom hogy van egy +/-70v os trafóm és ebből szertnék vmi emberi feszültséget előállítani(olyan amihez tok erősítőt építeni)
nah szal 70v x gyök2= 98
és ebből szeretnék +/-50 voltot csinálni
200w os erősítőt szeretnék vele hajtani 4db ot
(#) huhuu válasza tgpetrjan hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Szia!


Gondolom elég nagy a trafó, mivel 4 szer 200 watthoz illik.
Ekkora teljesítménynél szerintem letekerni kellene pár menetet, más megoldás túl veszteséges, illetve bonyolúlt lenne. Az áttekercselés sem könnyű!

Szerintem sokkal sokkal jobban járnál ha egyszerűen nagyobb végfokot építenél belőle. Keresnél valami rajzot, ami 2x98 volttal megy. Igaz, lehet, hogy csak két csatornát tudnál építeni, de az hatalmas teljesítményű lenne! Ez szerintem könnyebb lenne, mint a fesz átalakítás.

Hány wattos a trafó?
(#) (Felhasználó 1947) válasza tgpetrjan hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Szia!

Csinálj valami fetes erősitőt,akkor frankó a +/- 100V,vagy ha van rá mód csinálj megcsapolást a trafón,illetve tekerj le a szekunderből.

Üdv! Luki
(#) Pafi válasza tgpetrjan hozzászólására (») Feb 16, 2008 / 4
 
Légy szíves, trafóra soha ne mondd, hogy +/-, mert akkor megkérlek, hogy mutasd meg a pozitív kivezetését, te pedig mutathatsz felváltva másodpercenként 50-szer az egyikre, 50-szer a másikra, és a gyorsulástól eltörik az ujjad!

Majdnem bármilyen erősítőt rá lehet bírni, hogy szimpla tápfeszről üzemeljen. Lásd a csatolt rajzot!

Remélem, hogy érthető. Ha mégsem, akkor hagyjuk!

SymAsym.GIF
    
(#) Pafi válasza Pafi hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Mondjuk egy kis terhelhetőségű középkivezetést többféleképpen is elő lehet állítani, és ha a végfokokat ellenütemben vezérled (és persze a fázisfordított csatornákra a hangszórókat ennek megfelelően kötöd rá), akkor a középpontról csak kis áramot vesz föl.
(#) tgpetrjan válasza huhuu hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
oldalanként 500w ot mondtak (de hát a másik trafó se olyan mint amilyet mondtak )
(#) tgpetrjan válasza Pafi hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
csak azt akartam vele jelezni hogy duplatáp
a rajzot nagyábol értem
(#) tgpetrjan válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
pont ezt szertném elkerülni
(#) hbal hozzászólása Feb 17, 2008 /
 
Végülis nem muszáj menet közben méregetni. Mielőtt belekezdesz a letekerésbe, tekerj néhány menet vezetéket a csévetestre, és mérd meg mekkora feszültséget ad le, majd oszd el a menetek számával. Ekkor megtudod mennyi a menetfeszültség, ki tudod előre számolni, hogy mennyit tekerj le.
(#) tgpetrjan hozzászólása Feb 17, 2008 /
 
akkor a topic témája: 200w-os erősítő 100 v-on
(#) tgpetrjan hozzászólása Feb 17, 2008 /
 
ezt a kapcsolást át lehet alakítani 100v osra?
(#) Pafi válasza tgpetrjan hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Bármit át lehet.
(#) tgpetrjan válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
a táp alapból duplatáp szal nem kell még 1 ugyanolyan
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem