Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230V/400V-os áramfejlesztők
Lapozás: OK   5 / 12
(#) pinter63 válasza oregharcos hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Kedves Öregharcos

Köszönöm a segítséget.

Üdvözlettel,
(#) kameleon2 válasza ernest1978 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Csak egy butának tűnő kérdésem volna, mivel tanyákat villamosítunk.. Pályázat plusz napelem nem lenne jó megoldás? Van 8kVA-es szigetüzemű rendszer is. Ráadásul az üzemanyag is "ingyenes" és abszolút csendes működésű. Igaz akkumulátor kell hozzá, de az pályázható.
(#) kameleon2 válasza linda80 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Van napelemes töltő is.... Félreértés ne essék, Szerelünk és szereltünk áramfejlesztőket is de ezek a feladatok napelemért kiáltanak.
(#) Orbán József válasza mpisti hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Üdv! Épp a napokban jutott eszembe, hogy valamikor találkoztam ilyen generátorral, aminek egy aszinkron motor+kondik voltak az áramfejlesztő része. Volt vagy húsz éve, ezért halványult kissé. Nem tudom, vajon készült-e kisebb teljesítménybe ill. egy fázisúra is ilyen szerkezet. Ha valakinek volna infója a lehetséges paraméterekről, örülnék a segítségének.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Találtam itt a HE-n választ, van kisebb is, IMI gyártmányú generátorral.
Ha igaz, ez egy segédfázisú motor, látszólag. A bekötése ugyanaz lehet, mintha motorként használnám üzemi kondival?
(#) szarvasszilard hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Üdv!
Kérdezném ,nem e találkozott valaki Slavia DES 30 -as 3fázisú generátorral?
A gond,nem gerjed, külső tápról(akksi) csak 300v környékére megy fel.
(#) Torriceli hozzászólása Ápr 15, 2014 /
 
Üdv,segítséget kérnék SHX-M3-20 EVIG gyártmányú áramfejlesztő kapcsolási rajz fel lelhető e valahol.Magyar postától let vásárolva 20 KWA -os.
(#) Lelkes kutató válasza mpisti hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szia!

Szeretnék érdeklödni a tapasztalaidról hogy mire jutottál én most küzdök egy EVIG gyártmányú SH140M2CTP jelzésű generátoral. Nekem meg vannak a gyári tervek és a forgó rész elektromos szabályzást szeretném át építeni hogy nem adjon le magasabb feszültséget mint kéne nem tudom hogy majd tudc e benne segíteni ?
(#) Lelkes kutató válasza Torriceli hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szia!

Ha az interten sehol sem találsz akkor a Magyar postánál próbálkoz ahol vetted mert minden gépnek van müszaki dokumentációja amit időnként be vizsgálnak és jegyző könyveznek és kéne gépkönyvnek is lennie
(#) Koncsar válasza Lelkes kutató hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
így nézett ki amit építettem.

IMAG0046.jpg
    
(#) Lelkes kutató válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
egy hete még igy nézett ki és most csak ezt találtam
(#) Koncsar válasza Lelkes kutató hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Én ha majd egyszer még tudok szerezni valaha egy generátort, biztos egy kis 5KW ost vennék. Ez nagyon brutális volt, azért adtam el. Zizeget körülöttem a levegő amikor ez elérte az 1500 fordszámot.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2014
(#) Lelkes kutató válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
hát van vele munka böséggel majd küldök még róla képeket
(#) Lelkes kutató válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
és képzeled el mi lenne 3000 fordulatnál
(#) Koncsar válasza Lelkes kutató hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Nem szeretném. Gondolkodtam mielött ezt összetettem volna, hogy egy szélkerékkel meghajtom egy királytengellyel, de lemondtam róla a veszteségek miatt. Pedig volt még régebben egy kiselejtezett katonai helikopter rotor agyam is. Ennél nem akartam a generátort szinkron fordulaton hajtani. De ez a múlt.
De amit látsz képen összeépítést, ez ment PB és földgázról is.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2014
(#) Lelkes kutató válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
lesz még jó generátorod aminek alacsony a fordulata azt könyebb elérni mint a magasabb fordulatott
(#) Lelkes kutató válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
tényleg nagyon ügyesen össze hoztad a generátor csak gratrálni tudok a hangot meg legközelebb már kiküszöbölöd
(#) Lelkes kutató válasza (») Máj 2, 2014 /
 
Oké rendben majd igyekszem oda figyelni.
(#) Lelkes kutató válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szia!

Amit igértem teszek fel még egy pár képet a félre értések elkerülése érdekében igy néz ki most a gép.
(#) Koncsar válasza Lelkes kutató hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Én ezeket a diódákat és a trafót, a generátorban lévő állítható ellenállást mind kidobáltam belőle, és helyette kapta az elektronikus feszszabályzót.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2014
(#) mpisti válasza Lelkes kutató hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
A projekt most alszik, sokkal fontosabb dolgok kerültek előtérbe. De nem tettem le róla, mindenképpen szeretném megoldani az elektronikus gerjesztést. Veled ellentétben nekem semmiféle információm nincs az eredeti gerjesztési megoldásról, sőt, semmiféle infóm nincs a gyári gerjesztési paraméterekről sem. De ki fogom kísérletezni. Számításokat végeztem, kb. 550-600W a gerjesztés teljesítményszükséglete, a gerjesztőfeszültség kb. 100-110V 5A körüli áram mellett, ha a 10kVA teljesítményt leadja és a cos fi sem rosszabb 0,8-nál. A rendszert öngerjesztésűre tervezem csinálni.
(#) Lelkes kutató válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Az addig oké de a kábeleket hogy kötöted össze ?
(#) mpisti válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Az elektronikus szabályzó rajzát közzétennéd? Hátha az én generátoromhoz is alkalmazható megoldásokat tartalmaz, és akkor nem kell kitalálnom azt,amit te már kitaláltál.
(#) Koncsar válasza Lelkes kutató hozzászólására (») Máj 2, 2014 / 1
 
A generátoromból kijött a gyári csokijába az állórész 3 tekercsének a közös vége, gondolom mint 0. A 3 fázis, és a kettő gerjesztőszál. A elektronikának kellet egy kevés 12V DC a müködéséhez, illeteve, ugye belevolt kötve a bronzkefékről jövő 2 vezeték és ennyi. Felpörgettem a generátort, a feszszabályzó megkapta a tápot és már szépen be is állt a három fázis feszültsége. A feszszabályzóban még lehetett állítani valamennyi feszültséget is. Ennél jobb megoldást nem találtam. A gyári feszszabályzóval sajnos nem tudtam mit kezdeni mert se rajzot meg semmi más infót nem találtam hozzá. Ja meg a tudásom is kevésnek bizonyult hozzá, hogy azzal életre keltsem szegénykét.
(#) Koncsar válasza mpisti hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Sajnos nem én találtam ki. Készen vettem egy cégtől.
www.masineria.hu
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2014
(#) Lelkes kutató válasza mpisti hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szia!

Meg látom mit tehetek érdekedben a képeket látván nem egy szokványos generátorokról van szó és ha jó gondolom a tipus számból tiednél 4 Bronz kefe van egy más mellett ez összesen 8 kefe kicsit bonyolutabb lehet mint az enyém de talán tudok segíteni csak egy kicsit többet kéne tudnom róla hogy segíteni is tudjak és utána meg még ott van a feszültség szabályzás amivel most küzdök
(#) Lelkes kutató válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
köszi szépen igy is sokat segítettél majd meglátjuk hogy mi sül ki belöle
(#) Koncsar válasza Lelkes kutató hozzászólására (») Máj 2, 2014 / 1
 
Igazán nincs mit, szivesen segítettem.
(#) mpisti válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Milyen típusú szabályzót vásároltál, és mennyi volt az ára?
A gyári szabályzók (legalábbis az EVIG-é) zseniálisak voltak, mert alapból beállította a névleges feszültséget, és a terhelőáramot átvezették egy mágneses erősítőként működő trafón, ami a generátor gerjesztését a terhelőáram függvényében változtatta. Egyetlen bűne a súlya ami egy 10kVA-es generátor esetében lehetett vagy 30kg. Ja, és nem kellett neki segédfeszültség, simán felgerjedt akár több éves állás után is. Jelenleg egy 2,5kVA-es EVIG generátort használok szükség esetén, a gerjesztési módszer ugyan az mint a nagynál, de 3kW terhelésnél is simán teszi a dolgát, a kapocsfeszültsége akkor sem esik 230V alá. De üresjárásban sem több 231V-nál.
(#) Koncsar válasza mpisti hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
A www.masinéria.hu oldalt nézd meg tőlük vettem. 20e forint körül volt az ára.
Ha a meghajtómotor birja a fordulatot utánszabályozni elég gyorsan akkor az már sokat segít.
Idézet:
„3kW terhelésnél is simán teszi a dolgát, a kapocsfeszültsége akkor sem esik 230V alá. De üresjárásban sem több 231V-nál.”
Ez nagyon jó. Nálam a szabályzásra egy tempomatot akartam beépíteni, de addigra elvitték a generátort. Egy 3-5 KW os kéne nekem, de egyenlőre nem találok, persze 1500 fordulatú kéne. Mostanában nem is keresgéltem.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2014
Következő: »»   5 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem