Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230V/400V-os áramfejlesztők

Témaindító: oregharcos, idő: Jún 19, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 11
(#) Bakman válasza hzsiga hozzászólására (») Aug 16, 2022 /

A jelzett piros sapkát szereld le (két csavar), hátha a forgórészhez tartozó (szén)kefék ott vannak és azok nem érintkeznek jól.
(#) hzsiga válasza Bakman hozzászólására (») Aug 16, 2022 /

Szia. Forrasztási hibát találtam a csúszógyűrűnél amit meg akartam forrasztani de rájöttem, hogy alumínium vezetékről lehet szó mert nekem sem sikerült. Milyen módszert ajánlasz. A feszültség szabályzónál a 4- es kivezetésnél a piros és fehér vezetékek nem szín a színre megy vagy ez igy van jól?
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2022

Nem biztos, hogy alumínium vezeték. Megpróbáltad lekaparni a lakkot?

Leszedni nem szedtem le a vezetéket a forrasztási pontról de késsel meg kapargattam de a forrasztás nekem sem lett jó.

Távolítsd el a forrasztóónt és ellenőrizd a vezetéket. Lehet, hogy csak oxidos az a része, amit forrasztani kellene. Nem valószínű, hogy alumínium, különben eleve nem forrasztották volna. Igaz, ha CCA vezeték, akkor nincs mit tenni.

Hasonló volt nálam javításon. Összetákoltam amennyire lehetett és megmondtam a gazdájának, többet ne hozza. Azon a szénkefetartó égett/tört el de messziről látszott, hogy az egész egy ipari hulladék.
(#) Gafly válasza hzsiga hozzászólására (») Aug 16, 2022 /

Addig vakard ott a helyén kis helyen, ameddig a tiszta fém nem látszik.
Attól függően, hogy réz vagy alu, másként kell majd forrasztani...

A kivezetéseken megjelenik a feszültség 1 KW fűtőtest működik róla. A mérő műszernek adható 230V? Gondolom igen. Ha a műszer nem jó akkor mi lehet a baja?
(#) hzsiga válasza Gafly hozzászólására (») Aug 16, 2022 /

És ha alumínium akkor hogyan lehet forrasztani?
(#) hzsiga hozzászólása Aug 16, 2022 /

Lehet meg találtam a hibát, nézétek már meg a képeket lehet nem sikerült jól a forrasztás? A spirálrugó végét kellene nézni, mintha annak rögzítve kellene lenni.
(#) mpisti válasza hzsiga hozzászólására (») Aug 16, 2022 /

Ha a spirálrugó szakadt, akkor dobd el jó messzire,ne próbáld forrasztani mert agybajt kapsz a kísérletezéssel. HAa sikerül, az eredmény csak 1 percnyi boldogsággal jár és újból elszakad,pontosabban szétrázkódik.
(#) hzsiga hozzászólása Aug 18, 2022 /

Üdv. Köszönöm szépen Mindenkinek a segítségét minden rendben működik. A 12 V-ott az állórészre tekeréssel lehetne megoldani vagy a forgórészről is meg oldható lenne?
(#) Lacika71 hozzászólása Aug 22, 2022 /

Hever egy ideje egy 3 és 1 fázisú, ha jól emlékszem honda motoros áramfejlesztőm. Már szétszedve szereztem, motorhibával. És a motorhoz hiányoznak alkatrészek. A generátor része éppnek látszik. Nemsokára eljön az ideje, hogy más hasznát vegye. Nyilván az adásvételi topikban lesz a helye, de felkészítelek benneteket, hátha érdekes valakinek. Ha jól emlékszem 5KW a teljesítménye.
Következő: »»   11 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem