Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230V gyári dimmer probléma
 
Témaindító: joe1333, idő: Jún 19, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) joe1333 hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Sziasztok!

A minap vásároltam egy Neocross márkájú 230Vos dimmert a mixvilből. Bővebben: Link
A képen látható módon bekötöttem, majd miután bekapcsoltam, az izzó villogni kezdett a kapcsolási frekvencia ütemében, mert közben az áramkör meg hangosan "sípol", hallik hogy kapcsolgat benne a triac. + Füstöl az egyik ellenállás és a potméter is...

Nincs valami 5letetek hogy miért csinálhatja?
A benne lévő 3A-s biztinek eszében sincs kioldani.

Köszi: Joe

kapcs.jpg
    
(#) joe1333 hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Hmmm Senki???

Az esetleg okozhatja a problémát hogy az első indításnál felcserélődhetett a fázis és a nulla vezető??
(#) Dániel X válasza joe1333 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ha van rá garancia vidd vissza.
(#) joe1333 válasza Dániel X hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Hát ez az annak ellenére hogy boltból vettem zsír újonnan nem nagyon van szerintem... :S
(#) Dániel X válasza joe1333 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
De ha gyári hibás a termék akkor tudtommal kötelesek azt visszavenni/kicserélni illetve megtéríteni a vásárlás árát.
De előfordulhat hogy az adott összeget levásárolhatod vagy beleszámítják egy másik árucikkbe. Próba szerencse. Sok sikert.
(#) Dániel X hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Vagy építs egy ilyet
(#) tibcsi62 válasza joe1333 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
A dimmeren két kivezetés van ? A kivezetéseknél milyen jelölés van ?
(#) ha6pc válasza joe1333 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Szia!
Nincsen jelentőssége a bekötésnél; felcserélhetőek.
Minthogy nem ment ki a biztosíték,nem süthetik rád,hogy "biztosan nem rendeltetésszerűen használtad". Szerintem is vidd vissza!
Persze,ha nem szeretsz ilyenekkel vacakolni...
(#) ciw válasza joe1333 hozzászólására (») Jún 23, 2011 / 4
 
Üdv !

Mivel a mixvill főleg kínai szemetet forgalmaz vissza fogják cserélni, nem te leszel az első szerintem, akinek gondja van vele, ezzel ők is tisztában vannak.

A fázis-nulla csere nem okoz problémát a dimmernek.
(#) joe1333 válasza ciw hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Köszi

Sajnos tényleg elég sok gyenge minőségű kínai cuccot forgalmaznak...

De már megoldódott a probléma... visszavittem és a pultos hölgy blokk nélkül készségesen kicserélte..

/-- Zárható a téma --/
(#) maTaKee hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Helló!
Van egy dimmerelhető, 2 izzós állólámpám, aminek az elektronikája kicsit furán szabályoz. Az egyik "csatornája" tökéletesen, probléma mentesen szabályoz; de ha a másik csatornáját használom, akkor szabályzás (poti tekerés) közben villog az izzó (bekötöttem egy másik potit, hogy az esetleges kontakt hibát kikerüljem, de azzal is ugyan ezt csinálta), illetve miközben szabályzom a potival a nagy tekercs (vagy trafó?!) tisztán hallhatóan zúg. Normális ez a két jelenség? Mert ezektől eltekintve tökéletesen működik az áramkör, csak használat közben elég zavaró tud lenni.

Előre is köszönöm!
(#) maTaKee válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Valaki esetleg valamiféle segítséget/ötletet tudna adni, feltéve ha nem vagyok túl indiszkrét?!
(#) kadarist válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Szia!
Mit jelent az, hogy "másik csatornája"? Két helyről is lehet szabályozni a fényerőt?
(#) Kenderice hozzászólása Dec 1, 2021 /
 
Sziasztok.
Van egy asztali lámpám amiben tönkrement a dimmer.
Három fényerőfokozatot lehetett állítani.
Van rajta egy kódszam, nem tudom segít-e:
Q050212
230Vmax 150W
Touch Lighting Control
Hol tudnék venni ilyen dimmert bele vagy mivel tudnám helyettesíteni?
Köszönöm.
(#) vargaf válasza Kenderice hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
(#) Udvari Zsombor válasza Kenderice hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Egyik ismerősöméknél is voltak érintőkapcsolós lámpák, melyekben megdöglött az érintőkapcsoló-modul. Nemes egyszerűséggel kikötöttük a modult, a foglalattól jövő vezetékeket közvetlenül összekötöttük a hálózati kábellel és tettünk egy kapcsolót a kábelre. Ha jó neked a lámpa fokozatok nélkül, akkor simán megejtheted ezt az egyszerű átalakítást is.
(#) Kenderice válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Ez nálam nem játszik.
80 éves anyám kedvenc lámpája mert amikor felébred éjszaka elég megérintenie bárhol, nem kell kapcsolót keresgélnie.
Vettem neki ledest de azon kis érintő gombok vannak, az nem jó neki mert nem találja meg a gonbokat.
(#) Kenderice válasza vargaf hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Köszi, de én itthon szeretném megvenni.
Nincs 2 hónapom megvárni míg megérkezik.
(#) Gafly válasza Kenderice hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Akkor lehet hogy le kellene fényképezni magát a lámpát és/vagy a tipusát megadni/linkelni, mert akkor könnyebb lenne belevaló dimmert javasolni.
De lehet hogy maga a dimmer is javitható, gondolom triac van benne (mi más), biztositék(szerűség), esetleg tápkondenzátor amit érdemes lehet megmérni, hiba esetén cserélni. Persze magáról a dimmer panelről sem ártana fénykép.
(#) Kenderice válasza Gafly hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
A lámpa ez a típus:
LÁMPA

Olyan, amit vargaf linkelt jó lenne de nem tudom lehet-e itthon kapni valahol.
(#) Kenderice hozzászólása Dec 1, 2021 /
 
Itt van róla fotó:
Fotó
Fotó
(#) vargaf válasza Kenderice hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Használok ilyen modulokat, hogy hiba esetén ne kelljen várnom a szállításra van tartalék elektronikám. Itthon nem találtam még ilyen modulokat. Az ára is rendkívül jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2021
(#) Gafly válasza Kenderice hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Gondolom az nem segit, hogy külföldről lehet rendelni és nem is drága.
Viszont itt van egy videó, ahol felkoncolnak és lerajzolnak egy hasonlót. Szerintem ha nincs nagy peched, akkor IC hibát leszámitva simán javitható.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2021
(#) Hutty válasza Kenderice hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Javítási segédlet : Video
(#) Kenderice hozzászólása Dec 1, 2021 /
 
Sajnos annyira nem értek az elektronikához, hogy megtaláljak egy hibát és kicseréljek egy alkatrészt benne.
Ezért kérdeztem, hogy lehet-e kapni itthon ilyen alkatrészt.
A külföldi rendelés nem játszik mert hosszadalmas.
(#) Gafly válasza Kenderice hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
Ez azért baj, mert én eddig még nem találtam olyan itthoni üzletet, ahol van raktáron ilyen, vagy valami hasonló, amit sikerrel bele lehetne épiteni kis átalakitással.
Egyébként pedig jó eséllyel valószinüleg csak a kb. 300 Ft-os triakot kellene csak kicserélni. Feltételezhetően az történt, hogy bekapcsoláskor kiégett a hagyományos izzó, és az ilyenkor gyakran fellépő zárlat (ami sokszor még a kismegszakitót leoldja), magával vitte a triakot is.
Sajnos a TV szerelő mint szakma gyakorlatilag kipusztult, igy meg lehet próbálni ismerettségi körben, fórumon kuncsorogni...
(#) Kenderice válasza Gafly hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
Valóban így történhetett, mert az izzó ki volt égve.
Mondjuk nem vesztek vele semmit ha szétszedem.
Ilyen triakot meg már lehet venni itthon is, ugye?
Nagyon régen a kerekes utcába jártam alkatrészekért a HQ video szervizbe, gondolom az még megvan és még mindig árulnak elektronikai alkatrészeket...
(#) Gafly válasza Kenderice hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
Azzal tényleg nem veszitesz semmit, ha szétpattintod a tokot, és lefényképezed a panelt. Még jobb, ha egyben le is olvasod a triak (nagy) háromlábú feliratát egyben. Pesten sok helyen kapható, doboz sör ára. De postázzák is.
(#) Hutty válasza Kenderice hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
Ha minden igaz ez kell bele: BT136
(#) Kenderice válasza Hutty hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Szétszedtem.
Ilyen van benne:
Link

Holnap veszek és kicserélni.

Köszönök mindent.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem