Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 250W / 4 ohm erősítő
 
Témaindító: 021, idő: Jan 2, 2006
Lapozás: OK   1 / 1
(#) 021 hozzászólása Jan 2, 2006 /
 
250W /4 ohmos erősítő rajzot keresek, lehetőleg valami IC-vel, hogy minél egyszerűbb legyen. A probléma, hogy hídkapcsolásúnak kellene lennie, mert a táp csak 2*37V Reflex rx-500 átalakítására kellene, mert folyton tönkremegy. Elsősorban hő és rövidzárvédett ic lenne a legjobb. Köszönöm mindenkinek előre is!
(#) dB_Thunder válasza 021 hozzászólására (») Jan 2, 2006 /
 
Rég láttam már RX500-as belülről, de azt tudom hogy csak 2* 150-200 Wattot produkál, tehát a hidas végfokot nem ajánlom mert a trafója NEM birná!
Én 2* 100-as quadokhoz használtam ekkora trafót!(nagyobbat is szólt!)
(#) 021 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 2, 2006 /
 
Csak azért gondoltam, mert a táp, doboz stb már kész. Ha 200 W-ot lead az eredeti erősítő, akkor a 250 nem hiszem, hogy elfüstöli a trafót, inkább csak melegebb lesz a kelleténél. Vagy a CLIP jelzőt állítom 200 w-ra és akkor nem lesz probléma.
(#) deejay válasza 021 hozzászólására (») Jan 2, 2006 /
 
Nézz körül itt.itt,hátha találsz valamit. Egyébként milyen gondok vannak az rx500 al? Évek óta használok én is 1-et 2db 300w as Reflex Megát visz gond nélkül. Szerintem simán tud 2*250w-ot.
(#) damatic válasza deejay hozzászólására (») Jan 2, 2006 /
 
Az a baj ezekkel, hogy csavarja neki a lemezcsiszoló kisiparos, oszt limiter meg nincsen a cájgban - nameg a hűűűűűtééééésss!
(#) deejay válasza damatic hozzászólására (») Jan 2, 2006 /
 
A hűtés nem lehet gond az elég jó benne,de a limiter
tényleg hiányzik belöle. Nekem van mellete egy Reflex SP1-es limiterem Találtam egy rajzot ha minden igaz 250w 4-16ohm

_vegfok.jpg
    
(#) Mate78 válasza 021 hozzászólására (») Jan 2, 2006 /
 
2*37 voltról nekem kicsit soknak tűnik a 2*250w,még 4 ohmra is.Talán ha hidalt lenne az erősítő,de nem az.Amit találtam az mind nagyobb tápfeszről megy.De azért it van valami,igaz az ic egy vagyon lehet...:no:

STK4048.GIF
    
(#) Mate78 válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 2, 2006 /
 
Van itt még valami...

240W.JPG
    
(#) 021 válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 3, 2006 /
 
Hát akkor nem marad más hátra, mint hogy a tápfeszt növeljük. Vagy még megpróbálhatjuk ismét az eredetileg alkalmazott hidalt megoldást.

A problémám az, hogy sorba robbannak fel a tápon a kis (ha jól emlékszem 47uF) kondik. Már kicseréltem mindet, de megint elromlott a bal oldal, de most mind a négy végtranzisztor zárlatos lett. Valami nagy gáz lehet ezzel a végfokkal, mert hiába hangszóróvédelem, mégis behúzta a hangszórót (nem égett le szerencsére). Lehet, hogy egyszerűbb lenne felújítani, kondik cseréje újra, normális minőségű tranzisztorok stb. Érdekes, a jobb oldala sohasem romlott el, gyári állapot. Azzal elégedett vagyok. Ha valakit érdekel, akkor nemsokára lemérem mennyit ad le, úgy látom itt megoszlanak a vélemények. Ez egy nagyon elterjedt erősítő, nem hinném, hogy annyira gáz lenne, de ezzel a példánnyal lehet valami, valószínűleg túlmelegedhetett, ez indokolhatja a kondik felrobbanását is. Javított már valaki ilyen erősítőt?
(#) Mate78 válasza 021 hozzászólására (») Jan 3, 2006 /
 
Nem csak 2 db végtranyó van benne?(2N5886)Én még nem javítottam ilyet,de a rajza megvan.
Szerintem érdemes foglalkozni vele,főleg ha a másik csatorna jó.Kitartás!
(#) 021 válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 3, 2006 /
 
Csatornánként 4, tehát egy csatorna egy hidalt végfokot tartalmaz, a rajz egy oldalt mutat. Próbálkozok, aztán majd sikerül valami. Csak nem szeretném elbukni a végtranzisztorokat. De ugye kockázat nélkül nincs siker -vagy valami ilyesmi -.
(#) Mate78 válasza 021 hozzászólására (») Jan 3, 2006 /
 
Tényleg hidalt a cucc.Akkor én rosszul láttam.
Ja 4 ilyen tranyó nem olcsó.Van egy ötletem:én úgy szoktam erősítőt éleszteni hogy a tápágakba ellenállást rakok,az megvédi a tranyókat.(vagy izzót,de az nem mindig van otthon)
(#) deejay válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 3, 2006 /
 
Az enyémben 4db 2N3773 tranyó van.
Van egy reflex utánzat végfokom Karwaj 600 as. 2*23voltrol 2*300w ebben oldalanként 8db 2N3773 as tranyo. Szerintem érdemes az eredeti végfokot megcsinálni,jobbat nem nagyon tudsz belepakolni,vagy csak nagyon drágán. Egy 300w os végfok élesztve kb 8500ft+áfa de ennek 65v kell.
(#) dbase válasza deejay hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Az1982 es évkönyvben van egy egyszerü tranyós hidas erősítő rajz leírás és panel terv, a 167.oldalon ha valakit érdekel.+-40ről 240w/4 om.Nekem tetszik ,csak kitudja jó e .
Lennének kérdéseim erősítőhöz NAGYON értő emberekhez:
-Ha duplázom a végtranyókat hogy jön ki a kétszeres teljesítmény?Mivel a terhelő ell marad 4om és a meghajtó áram feleződik a tranyókon ennyit érünk el vele.
Pl itt ez a leírás:
gilszkilabor.freeweb.hu-n
Hogy is van ez?
(#) vicsys válasza dbase hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Hali!
Lehet rosszul gondolom, de az elved ott hibádzik, hogy nem feleződik az átfolyó áram, hanem duplázodik!
Ti.:akkor lenne igaz amit írtál, ha a teljes rövidzárásig kihasználható áramot átcsorgatnánk a hangszórón. mint terhelésen... Csakhogy a kapcsolásban alkalmazott 1-1 db tranyának van maximális árama amit nem illik átlépni, mert megmurdel...
Marad az pl.:, hogy 1tranyó->3A; 2 db tranyó már 2x3A azaz 6A! (stb...):yes:
Mivel a terhelés konstans, vagy a tápfesz vagy a teljesítmény fog elfogyni, egy bizonyos érték felett!
....szerintem...
(#) dbase válasza vicsys hozzászólására (») Feb 15, 2006 /
 
Ugy értettem hogy:
Dupla tranyóval eddig fojt 3 amper akort most már 1,5-1,5 fog egyenként.
Mivel van egy fesz küszöb érték amit kitud adni egy erősítő,pl +-50V ról 100W-os 1-1 tranyóval 20v.Ha duplázom a tranyókat akkor feljebb megy a fesz vagy marad?Mert a terhelés marad.
R=U/i, R marad U is , és az i nem változhat mert egymástol fügnek. Akkor hogy lesz nagyobb teljesítmény a kimeneten?
_Talán a 20 V emelkedik?Valaki világosítson fel !
(#) vicsys válasza dbase hozzászólására (») Feb 15, 2006 /
 
Idézet:
„akkor feljebb megy a fesz vagy marad?”

Nézd, a tápfesz marad, annyi amennyi. A tranyák nem nyitnak annyira, hogy teljes tápfeszig ráengedjék a terhelésre. (gondolj bele, ezek nem relék amik kapcsolgatnak!) Ha viszont nem nyitom ki teljesen, ne is folyik át a maximális kivehető áram a terhelésen!
Idézet:
„Ugy értettem hogy: Dupla tranyóval eddig fojt 3 amper akort most már 1,5-1,5 fog egyenként.”
Ez így nem igaz! Nem folyhat át a teljes kivehető áram! (akkor már rég rövidzárlat lenne!!)
Ez a módszer (a végtranyák duplázása) csak bizonyos kapcsolás típusoknál lehetséges nem mindenhol! Ohm törvénye itt is igaz, de azt nem vetted figyelembe, hogy nem teljesen és nem folyamatos üzemben van terhelve a tápfesz!
Idézet:
„R=U/i, R marad U is , és az i nem változhat mert egymástol fügnek.”

Igen de fordítsd meg a képletet: Az ellenállás fix (bár ez sem igaz, de most mindegy) és a rajta eső feszültség adja a teljesítményt. Hogy mekkora ez a teljesítmény?(~feszültség), arányos azzal az árammal ami átfolyik! Hangsúlyozom: ez az áram nem a tápból kivehető max áram! Hanem annyi amennyit átenged a tranyó! (mint a led előtti előtét ell.-s)...
kb. ennyi.....
(#) dbase válasza vicsys hozzászólására (») Júl 10, 2006 /
 
Ma belenéztem egy Reflex Rx-500ba.Tényleg hídbakötött, ami a neten van rajz az az ,csak 4 darab van benne hídalt.és Motorola tranyók, Mje15003-004.Másik topikba raktam be rajzot melyen 2 ohm/120w szerepelt hasonló teljesítményü tranyókkal.Nemsokára lesz kép is.
(#) X Sügi X válasza dbase hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Hali! Érdemes ezt az Rx 500-ast megépíteni? mennyire megbízható? Jah, és müxik az mje15003-as tranyókkal is? Esetleg nyákrajz van valakinek?
(#) Tomi20 válasza X Sügi X hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Heló

Ez lenne az RX-500-as erősítő kapcsolási rajza? (csatolt file)

400w.jpg
    
(#) X Sügi X válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Ez nem az... de pdf formátumban valahol megtalálod itt a fórumon!
(#) yokesz válasza X Sügi X hozzászólására (») Okt 3, 2006 /
 
nincs valakinek valami infója Tomi20 által csatolt erősítőről??
(#) Frank válasza yokesz hozzászólására (») Okt 3, 2006 /
 
Hi!
Nincs valakinek véletlenül Reflex Rx-500 nyákrajza?
Megköszönném.

üdv
Frank
(#) szabi83 válasza yokesz hozzászólására (») Okt 3, 2006 /
 
mikell róla??

400W-os kell hozzá 650W -os toroid +-70VDCvel
azt csá

üdv
(#) yokesz válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 3, 2006 /
 
működő képes-e , milyen a minősége stb.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem