Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 300B SE
 
Témaindító: konyak6, idő: Okt 15, 2019
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 8
(#) Cinema válasza hurozo hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Na, ha a 300B egy Mercedes, akkor az csak az SE-végfokok között lehet Merci.
Én maradok az új EL84-es végcsőnél, ami nem Trabant, hanem legalább egy Opel Corsa, persze, új állapotú.
Világos, hogy Én melyiket választom, elfogadva, hogy van jobb, de mennyiért??!

Üdv!
(#) hurozo válasza Cinema hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Semmi baj az EL84 csővel. (Sőt a többi indirekt fűtésűvel sem.)Tavaly előtt tőlem is megkapott minden segítséget, tantál ellenállás, Black Gate, WKZ stb. hátha.........de nem lett hercegnő belőle. A 300b az zenél. Itt csücsül három pár belőle. Engem biztos túlélnek Azért vettem melléjük globe RE604 csöveket is had szarjanak be, hogy egyszer le lesznek cserélve. Egy darab EL84 kb 4e, egy darab 300b 28e, a hétszeres pénzt bőven megéri nekem.
(#) TAttila77 válasza hurozo hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Szia. Én szivesen meghallgatnám hilyen a hangja. Biztosan szép hangja van.
(#) Ge Lee válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 23, 2019 / 1
 
Azt én is, meg hogy hol van 28-ért 300B.
(#) Orbán József válasza hurozo hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Van hazai is odakintről.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2019

olcsó.JPG
    
(#) hurozo válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 23, 2019 / 1
 
http://csobarlang.hu/csovek/arlista.html
Ha tetszik van 25-ért is........a JJ 2A3 , 2,5V fűtésű 300b.
(#) hurozo válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Megszervezem, de kell egy kis idő hozzá.
(#) Orbán József válasza hurozo hozzászólására (») Okt 23, 2019 / 1
 
Lehet, hogy olcsóbb is lett azóta, mert:
A 2016. január 4-től érvényes elektroncső árlista:
(#) Ge Lee válasza hurozo hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Igen. A kisjelű csövek áraihoz képest durván gyanúsan olcsó... Ráadásul olyan változat, aminek köze nincs az eredetihez. Azt a jó vételt inkább kihagyom. Vagy ott tudnak nagyon valamit, vagy máshol szálltak el nagyon az árakkal amikor tízszer annyit kérnek érte.
(#) hurozo válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Darab ár!
Amikor én vettem ennél is olcsóbb volt.
Majd felhívom, mert az enyémet elkunyerálták.
(#) konyak6 hozzászólása Okt 23, 2019 /
 
Sziasztok!
Tervezgetem az erősítő táp részét.
Mellékelve amit megálmodtam. Sokat böngésztem a netet, és nem volt két egyforma. Szerintetek így jó lesz? Vagy valamit változtassak.
Ui: a kisütő ellenállás nincs a képen, de lesz.
Ill. A fűtésnek az 5 V DC-t ti hogy oldanátok meg?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2019
(#) TAttila77 válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Hali. Szerintem az 5C3SZ után cseréld ki max. 33uF, vagy 22uf-re az első kondit /elkót/, a 47u már nagyon határ. Nem kell az "R", minek, Ígyis csodálkozni fogsz, hogy majd 80V fog esni az 5C3Sz-en, ha megterheled összesen kétszer olyan 100mA-el 8oldalanként gondolnám olyan 80mA lenne a nagy tube nyugalmja + csúcsban még 15-20mA (de csak max. kivezérlésen). Én ezzel eljátszottam egy-két napot 5C3Sz-el és PL509-ekkel, mikor kiötlöttem, kiszámoltam az EAR859-em táptrafóját májusban. Így kalkulálj a táptervezésekor,de még jóval többet is számolhatsz rá, ha lehetőséged adja. A100µF-ost nagyobbra is cserélheted, ha van.
Azt tudod, hogy az 5C3SZ 5-600 üz.órás? Nekem is van néhány darab.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2019
(#) (Felhasználó 1947) válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 23, 2019 / 1
 
Én nem így oldanám meg.
1.Lásd rajzot.
Puffernek "első kondinak"elég a 47uF, még sok is.
2.A fojtók után mehet 100u, vagy nagyobb elkó is, azt nem "látja" közvetlen az egyenirányító cső.
3.Ha már egyenirányítócső, akkor meg 5U4 vagy hasonló, 300B mellé olyan az 5C3Sz mint ha
bicskával ennéd a szarvasgombát.
Egy 300B építésénél eszembe nem jutna ruszki cső.Persze nem vagyunk egyformák....

026.JPG
    
(#) TAttila77 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Szia. A tied jobb, de ha a cső fűtését megközepeled és az megy a szűrésre, mégjobb. Én így tekertem trafót.
(#) konyak6 hozzászólása Okt 23, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget! Azért gondoltam a 5C3Sz- re, mert hempereg itthon egypár. Nem gond az 5U4 beszerzése. Az lesz. Első kondi 22µF utána a két fojtó, majd néhány 100 uF.
A DC 5 Voltot hogy oldjam meg? Sokféle megoldást találtam
(#) (Felhasználó 1947) válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Az LT323 az korrekt.
Vagy LT1083-5, az 7A-t tud.(Van gyárilag 5V-os, és szabályozható verziója is.)
(#) djhans válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 24, 2019 / 1
 
Én úgy tudom, hogy DC fűtéssel rosszabb hangja van.
(#) hurozo válasza djhans hozzászólására (») Okt 24, 2019 / 1
 
Sajnos így van.
Hangilag !!! egyetlen megoldás a Rod Coleman féle vetekszik az AC fűtéssel
(#) Cinema válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 24, 2019 / 1
 
Én mindenképpen félvezetős tápegységet készítenék, mert kisebb a veszteség rajta, nem kell külön erősebben szigetelt fűtőtekercs, mert az egyenirányító cső fűtése nem közösíthető semmivel(!), meg a helyigénye, meg egyébként is. A 4db. gyors dióda, ami biztonsággal bírja az áramot, amire szükség van, határfeszültsége elegendő, ja egy szekunder-tekercs elég hozzá. Ezután már lehet eléggé nagy pufferkondenzátort is kötni, 100-500µF kapacitásúakat, a fojtótekercs helyett BU508F+BUTT11AF darlingtonban, áteresztő szűrőtagként (kapacitás-sokszorozó) vagy akár stabilizátorként is alkalmazható, ha a báziskörbe Zener-diódát építünk be.
Tökéletesen zajmentes tápunk lehet így is.

Üdv!
(#) djhans válasza hurozo hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
2x1,25V-os szekundereket kell tekerni a hálótrafóra. A középmegcsapolás lesz a katódkivezetés.
(#) djhans válasza Cinema hozzászólására (») Okt 24, 2019 / 1
 
Azért a zénerek is tesznek rá zajt. Bár ki lehet szűrni. A fojtót nem szabad elspórolni. Igaz hogy drága de maghálálja.
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Mondjuk nekem nem 300B van hanem csak vacak orosz triódám, stabilizált táppal, épp azért hogy ne kelljen a fojtó. Most vettem egy jobb hangkártyát azért, hogy a laptopról is tudjak zenét hallgatni. Feltekerek minden létező potit, tehát szoftverest, oprendszerest, meg az erősítőét is koppra, és csak a csövek fényéből látom hogy be van kapcsolva az erősítő, mert a dobozok felől semmi zaj nem jön. Szóval nem olyan rossz az, még ha lehet hogy egyébként összességében hangra jobb lehet a fojtó.
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Igazad van, SE erősítőhöz vétek stabilizált tápegységet használni.
BU508 mint áteresztő sem igazán jó választás, FET előnyösebb megoldás.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2019
(#) djhans válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Nekem csak 2x2W-os 6SZ19P SE van. Gondolkodtam rajta hogy átépítem 6C4C-re de lehet hogy már akkor a kimenők kicsik lennének. A téma címe szerintem lehetett volna inkább a triódás SE erősítők.
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Okt 25, 2019 / 1
 
Lehetett volna, de a témaindító nem annak szánta. A triódás SE annak ellenére hogy szerintem is külön figyelmet érdemelne, el kellene hogy férjen a csöves topikban is, de mint látjuk nem nagyon fér el, mert egyből jönnek olyanok mint az Ottó, és rárepülnek a témára, fülmosási és egyéb, "elmésnél elmésebb" javaslatokkal.
Az orosz triódák hangja szerintem bármelyiké jó, afféle jóárasított SE készíthető belőlük. Nem sokban marad el a hangjuk a méregdrága vetélytársaikétól, csak ugye azon produktumok árában van még 2db nulla...
Egy volt kollégám is rárepült a témára, párhuzamosan épített deszkamodellben egy 6C4C-t meg egy KT88-at. Meghallgatás, és eszeveszett kötözgetés meg alkatrész csereberélés után mégsem a 6C4C SE lett szétbontva, pedig azt csak amolyan mellékvágánynak szánta.
(#) TAttila77 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Igen és még meg vagyunk billogozva, hogy “ torzítógépet” hallgatunk. Nem mintha nem csináltam volna már PP-ket, de újabban aki SE-t hallgat és még jó is az ...! Sajnálom hogy eldurvult odaát
(#) Ge Lee válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Engem már nem zavar, mert tudom hogy milyet hallgatnak ők, hiszen hallottam belőlük épp eleget. Ahogy már írtam is, kompromisszum, hiszen se a tranyóshoz tulajdonságaiban, se az SE-hez hangban nem érnek fel. Százszor inkább egy SE + egy tranyós, mint egy PP. Azt már régről tudjuk minden témában és tekintetben, hogy ami mindenre jó, az igazából nem jó semmire...
(#) (Felhasználó 1947) válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Érdemes megnézni az Audio Note KIT-eket, nagyon jó ötleteket lehet "ellopni"
az összeszerelési útmutatókból.(Akár pin-to-pin szerelés, vagy vezetékezések, stb.)

300B leírás
(#) sutemenyx válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 2
 
Annyit jegyeznék meg, hogy az hogy egy SE jol szol és hogy egy PP rosszul szerinted.. az éppenséggel pont az nfb/nonfb-vel kapcsolatos. Ugyanis az SE-k jellemzően nonfb-k, PP-ből pedig szinte csak nfb-s létezik. A másik fórumon pontosan az erre történő kísérlet van szénnéboncolva. Tudniillik, hogy egyébként a tranzisztoros sem szól "tranzisztorosan", ha nonfb-s. Az amit rossznak hallasz egy PP-ben az pont a visszacsatolas. Az SE-t hidd el, hogy nem a torzításáért szereted, ahogy én sem, hanem a végtelen nyitottságáért és folyékonyságáért. Ez alapvetően a nonfb érdeme és nem a singleended-ségé.
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 1
 
Ezėrt keszitem kapcsolhatora a visszacsatolast PP vegfoknál is.
Baràti körömben, meghallgatasra odaadom, egy kivételével, mindenki kikapcsolt állapotban használta, NFB nélkūl jobb a hangminőség tōbbségük szerint..
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem