Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   29 / 189
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Én erre jutottam.
A mellékelt kapcsolás jó kiindulási alap lehet.
( Nincs tesztelve... )
(#) Géza80 válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Köszönöm a rajzot. Így első ránézésre jónak tűnik. Erre gondoltam.
(#) proli007 válasza Géza80 hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Hello!
Az 555 és a 4017 közé, még egy számláló (4020-4040-4060) is kellene, hogy az 555 kondijának ne egy "óra" alatt kelljen feltöltődnie.
üdv! proli007
(#) mcload hozzászólása Máj 26, 2009 /
 
Az MC1455 és az NE555 között van valami különbség?
(#) _JANI_ válasza mcload hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Idézet:
„Direct Replacement for NE555 Timers.”

Azaz.
Közvetlen Helyettesítés NE555 Időzítő.

Vagyis az MC1455-tel az NE555 közvetlen helyettesíthető...
(#) cseffo hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
hello valaki tudja azt hogy hogy lehetne 6perces idözitöt csinálni 555 el!
ugy hogy mikor le telik a 6 perc addigutána kapcsoljon és addig ugy maradjon mig ujra nem inditom!
elöre is köszi
(#) Zoli_bácsi válasza cseffo hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Ezek a kicsavart mondatok engem speciel idegesítenek.

Kérlek szedd össze a gondolataidat és rendesen fogalmazd meg, mit szeretnél elérni, hogyan működjön a kapcsolás. Például így:

"A bekapcsolás pillanatában a relé nyugalmi helyzetben van. A beállított idő letelte után a relé behúz és ebben az állapotban marad. Ha a készüléket újraindítom, vagy ki kapcsolom, a relé elenged. "

üdv.

(#) cseffo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
nagyon jo grat
fogalmazás 5 de elektro 1
nem válasz a kérdésemre!
(#) bbb válasza cseffo hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Nem mellesleg a kérdésedre nagyon egyszerű a válasz, amit egy icipici gondolkozással magad is megtalálhattál volna.

Segítek neked, bár nem érdemeled meg:

segédprogramok -> monostabil multivibrátor

Ott kiszámítod az értékeket, ami a 6 perchez kell. Ezután a kimenetre egy sima NPN tranzisztoros inverteres kapcsolást pakolsz, így amíg a monostabil kimenete magas, addig lesz az inverter utáni kimeneted alacsony és fordítva.
A megoldás hátránya, hogy már kezdéskor is az inverter utáni rész magas szinten lesz.
(#) mex válasza cseffo hozzászólására (») Jún 7, 2009 / 1
 
Tényleg nem érdemled meg,de azért ne unatkozzál....

6. p..pdf
    
(#) _JANI_ válasza mex hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Ki lehetne egészíteni a kapcsolást két diódával,
amik az időzítő kondenzátorokat kikapcsoláskor gyorsan kisütnék.
De ez csak szőrszál hasogatás a részemről...

Off / Jó hatással van a "Hozzászólást segítőnek jelöl" gomb. / ON
(#) a spojleres válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
ugylátom itt senki sem vette észre hogy cseffot provokálták ijen válaszra most viszont ő nem tud hozzászolni a témához érdemben de én megteszem hejette sztem mangrove volt a ludas ebben
(#) lidi válasza a spojleres hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Hát pedig olyan választ kapott amilyet kérdezett. Ezek után még ő szól be hogy "elektro 1-es"... ahelyett hogy felfogná hogy jobban járna ha rendesen leírná a problémát. De látom a nagybetű, meg a helyesírás neked se megy nagyon. "spojler", meg "ijen" .... na ez gáz.
(#) strobi hozzászólása Jún 9, 2009 /
 
Sziasztok topiclakók
egy 12V-os időkapcsolót szeretnék építeni, viszont tervezésben még nem vagyok jártas ,ezért írtam ide.
SZal, van egy 12Vos motor,m ley max 5A-t vesz fel, és ezt szeretném időzíteni oly módon 2db potival, h egyik csavarására a kikapcsolt állapot változik, a másik csavarására a bekapcsolt állapot változik. mind2 állapotnál olyan 30mp és 30perces intervallumban szertném alkalmazni a kapcsolót..
Előre is köszi a segítséget,
elnézést ha már van ilyen kapcsolás,de remélem egyesek megértik h nem olvasok el 60oldalt, és a megrögzült tagok idebökik hanyadik oldalon találom ha már van..
(#) proli007 válasza strobi hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Hello!
30percre, analóg módon (azaz 555-el, kondi töltögetéssel) nem igen lehet időzítőt készíteni, csak extrém módon. A poti szabályozási tartománya is 1:60 amit ez mezei potival nem lehet átfogni. Szerintem gondold át még egyszer a feladatot. Mit szeretnél, és van-e értelme ekkora szabályozási tartománynak. És szükség van-e folyamatos beállításra.
üdv! proli007
(#) strobi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
jó, ezt nem tudtam , akkor módosítok ,maradjunk a 30sec-től ameddig lehet. Még nemigen dolgoztam Timer IC-vel. Egy ami fontos lenne számomra , h az elektronikának el kellene bírnia 5A-t
(#) proli007 válasza strobi hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Hello!
Nézd meg ezt a hozzászólásomat, hogy valami hasonló megfelel-e neked.
Az 5A kimenő áram, alapvetően a relétől, vagy azt kihagyva, a meghajtó végfokozattól béketűrésétől függ.
üdv! proli007
(#) strobi hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
Köszi szépen, megoldottad a problémám.
Miután átláttam a kapcsolási rajzot ,rájöttem h ez jobb mint gondoltam!!
(#) proli007 válasza strobi hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Hello!
Őrülök, hogy tetszik. Kicsit mást is tud, de talán az nem hátrány. Esetleg elárulod mire használnád? Mert hátha mi is ötletet merítünk belőle.
üdv! proli007
(#) strobi hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Persze!
Ez egy 12V-os szivattyút fog üzemeltetni. a szivattyú szerepe pedig egy kertitó csobogójának működtetése.
Tehát vmi hasonló, mint amire te építetted.
Egyébként ez az időzitő csak egy része lesz az elektronikának. Be lesz iktatva egy Fázishasításos teljesítményszabályozó is,így lesz teljes a vezérlés
(#) kavkar hozzászólása Jún 16, 2009 /
 
Hello, valaki tudna olyan astabil multivibrátort ajánlani ami kevésbé zavarérzékeny az ne555-nél? Egy motorra lenne indexként, azonban a gyújtás nagyon sok zavart ad neki (sztem) és ezért összevissza villog. Ha motorról leveszem és 9vos elemről járatom, akkor jól működik. (tápja: egyenhíd -> pufferkondik kb4700µF -> LM2575 ->...)
(#) proli007 válasza kavkar hozzászólására (») Jún 16, 2009 / 1
 
Hello!
Egyik áramkör sem lesz kevésbé zavarérzékeny, mint az 555.

Zavarérzékenység ellen úgy érdemes küzdeni, ha csökkentjük a zavarérzékenységet, megakadályozzuk a bejutását, és csökkentjük a zavarkibocsájtást. Elsődlegesen a zavarjelek bejutását kell megakadályozni.

- Tápfeszültségénél, az IC-hez közel egy elkó. A plusz tápot egy dióda és esetleg egy tekercsen kersztül kell bejuttatni az áramkörbe.
- Az 5. láb hidegítését, meg kell megnövelni.
- Árnyékolt dobozba tenni az áramkört.
- Ellenőrizni a földhurok létrejöttét. (Mert a bekapcsolási pillanatban létrejövő áram esetleg átfolyik az áramkör GND hálózatán. Az áramkör és dobozának testelését (külön-külön), az aksi/váz pontjára kötni.
- A kimenet elválasztását (azaz annak visszahatását) ellenőrizni kell. Esetleg egy optokapun keresztül működtetni a meghajtó tranyót.
- Ha kapcsolod a fokozatot, ott is bejuthat a zavarjel.

Szóval, valami ilyesmivel lehet/kell próbálkozni. Az áramkörnek elég nagy hiszterézise van (1/3 tápfesz) ennek elég zavarérzékenységet kell biztosítania.
üdv! proli007
(#) kavkar válasza proli007 hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Hi.
Az NE-re, dióda -> 1mH -> marék kondi elrendezésben megy az áram.
Az 5. láb hidegítésén növeltem, ez sokat segített.
Már elég szabályosan villog, szerintem a gyujtótekercs felett villogó ledekhez menő kábel visz még zavart az NE-re, holnap majd megpróbálom az NE kimenetét optokapuzni.
Köszönöm a segítséget!
(#) mex válasza kavkar hozzászólására (») Jún 16, 2009 / 1
 
Nem tudom mit kapcsol a 3-as láb (tranzisztort,vagy közvetlenül ledeket),de tegyél két diódát még rá, lehet 1N 4148 is. Az egyik katódja a+ tápfeszre,anód a 3. lábra, a másik katódja szintén a 3. lábra, anódja pedig a GND-re.
(#) kavkar válasza mex hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
BD139-re megy, lehet ezt is kipróbálom, de ma már hagyom pihenni a cuccost.
Kössz a tippet.
(#) zsa hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Sziasztok...


Kérdésem az lenne hogy egy számítógép (12v/5v) tápegységéről meghajtott időzítőt vagy késleltetőt szeretnék .... A lényeg 12v-ról működő 1-2 perc (állítási lehetőséggel) zárjon egy 12/220v-os relé ami a PL: monitor bekapcsolását késlelteti a megadot idővel.


Valami egyszerű és olcsó megoldás ha lehetséges...


Köszönöm...
(#) MolnarG válasza zsa hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Ehhez mit szólsz?
(#) MolnarG válasza zsa hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Időzítő
Késleltető
Ezekben biztos találsz olyat, ami tetszik és ezzel a topiknak vég is lehet...
(#) 18david18 válasza zsa hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Szia!

Ajánlom ezt a kapcsolást!
Az időzítés a C1-el állítható: 0.5s/uF
(#) zsa válasza 18david18 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Köszi


Ez jónak tünik.... Egyszerű

Kérdésem az lenne, hogy a képen középen az a sárga az mi lenne és a száma vagy értéke van ráírva ?


Bocs at idiótaságomért ...de ilyet még nem láttam.

Következő: »»   29 / 189
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem