Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ~ 6,3V -> ~ 120V kapcsoló üzemű táp
Lapozás: OK   1 / 1
(#) TechoRiska hozzászólása Júl 11, 2009 /
 
Hello mindenki!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van-e esetleg valakinek olyan kapcsoló üzemű táphoz tervrajza, amivel 6,3V váltóból 120V váltót tudok előállítani?
A problémám az, hogy van egy régi elektroncsöves kétsugaras szkópom, de a trafójában kiment egy 120V-os szekunder tekercs. A készülék földfüggetlenségét szeretném megőrizni, valamint a választható bemenő feszeket is, ezért egy, a trafóból kijövő fűtőfeszből szeretném előállítani a hiányzó 120V-ot.
A 6.3V fűtőfesz terheléstől függően egyenirányítva kb 5-9V-ig ingadozhat, ezért olyan kapcsoló üzemű táp kellene ami ebből a feszből előállít 120V~ max. 10mA-t.
A freki lényegtelen igazából amin a táp üzemelhet, de fontos hogy a kimenet legyen földfüggetlen! Mivel a 120V*0.01A=~1.2W, és a trafót is a lehető legkevésbé akarom beterhelni (nehogy még egy tekercs kihaljon benne), ezért jó lenne ha 5-9VDC mellett 0.6A-nél nem enne többet.

Ha valakinek van ilyen terve esetleg, vagy ért az ilyenek beméretezéséhez és megtervezéséhez, azért nagyon hálás volnék!

Mihamarabbi válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) hondaVFR válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
hát igen a trafo majdnem ojan mint a kapcsolo üzemü táp annyit fogyasz amennyit kiveszel belőle kb vagyis üresen nem sokat
de a kapcsolo üzemüeket nem csak erre használják hanem egyenről is müködnek főleg cssak
de tényleg probáld meg a trafot
(#) hondaVFR válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
ez is jo de én már 800 ft ért tudok neked ijet ill sok hasonlot
amugy ha 6v ot adsz a 12 v os trafonak akkor nem lesz sose 3.6w tal terhelhető akár 110 jön ki belőle de még az 1w ban sem biznék
ha másért ne m akkor fele akkora feszültséghez negyed akkora teljesitmény tartozik ami itt 0.8w lenne
te meg aszem 1.2w ot szeretnél ugye
de ez csak körübelüli számitás
sok sikert
(#) hondaVFR válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
ja most látom hogy van itt olcsobb is mért nem ezt ajánlottad
http://www.hestore.hu/termek_10025855.html
(#) hondaVFR válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
szia nem ismered a kapcsolo üzemü tápokat azok egyenröl müködnek nem részletezném a müködésüket ha nem muszáj off miatt
(#) bladika válasza hondaVFR hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Akkor állításod szerint a PCm egyenről megy? Vagy abban nem kapcsolóüzemű a táp?
(#) Moderátor hozzászólása hondaVFR hozzászólására (») Júl 11, 2009
 
Nem lehetne szépen kérni, hogy néha lenyomd a Shift billentyűt (mondjuk mondat elején), valamint az írásjeleket használd? Eléggé összefüggéstelen az írásod, és le merem fogadni, nehéz elolvasnia mindenkinek...
(#) pimi9 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Hol írta ő egy szóval is azt hogy van trafó ami DC-ről megy? Ídézd be légyszives, mert én vak vagyok.
(#) TechoRiska válasza TechoRiska hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
huh gyerekek itt aztán minden elhangzott

értem a legtöbb kommentet, és köszönöm is, megpróbálkozok trafóval, csak féltem attól hogy a szekunder tekercs vezetékének nagy átmérője miatt esetleg nagyon beterheli a 6.3V-os fűtőfeszt. Remélem akkor, hogy trafóval tényleg sikerül, mert neten is utánanéztem és a kapcsoló üzemű tápot túl zajosnak tartják egy szkópba.

Köszi a válaszaitokat, és csak azért mert hülye vagyok ne tépjétek szét egymást!
(#) TechoRiska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Teljesen igazad volt kimentem a garázsba keresni egy trafót amikor a fejemre esett egy... csengőtrafó! 5V-os szekunder és középkicsatolt primer, betettem a 6.3V-os "primer" fesszel sorba kétkét diódát ellenütemben és pont 120at ad ki köszi a segítséget, nem gondoltam volna hogy a legegyszerűbb megoldás a legjobb. ja és üresjárásban csak 20mA-t eszik az egész, és amúgyse sokkal többet.
(#) Laci0629 hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
Üdv!
Tudna nekem valaki segítséget nyújtani egy olyan kapcsoló üzemű táp elkészítésében ami 6V-os akkuról megy tehát 5,5V-7,5V körülbelül a tartomány amiből szeretnék 10-15V-ot és ha megoldható akkor pl egy potival lehessen szabályozni a feszt.
Ja és a lényeg egyszerű legyen amennyire lehet, és teljesítmény 5A körül lenne jó.
Most leültem és kisérletezgettem de sajnos terhelve nem ad 15V-ot és így nem tudom megoldani sajnos.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem