Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Alkotó válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 4, 2011
Beszámoztam a rajzon a tokozást.
(#) Alkotó hozzászólása Jan 27, 2011
Építettem egy újabb változatot egy réges-régi kivezérlésjelzőből. Kapcsolási rajzának alapja a fájlnévben olvasható.
Alapvetően a tápfeszültség stabilizálásán variáltam egy kicsit, és 18db LED-re növeltem a sort, így 50V-ról éppen remekül működik, azaz könnyen illeszthető pl. egy QUAD-ba.
FONTOS! a kijelzése lineáris. Viszont elég hosszú, ezért ez nem okoz komoly gondot.
(#) Alkotó hozzászólása Jan 20, 2011
Gondoltam nekifutok én is egy kivezérlésjelzőnek, mert éppen jól jött volna egy erősítő elejére. Némi utánajárás után terveztem egy nyákot, és megépítettem egy példányt a HEStore egyik KIT-jének rajza alapján. Az eredmény elég fura lett, amiről itt már írtam pár sort..
Ezért más megközelítést kellett találni. Proli007-nek van egy publikus csúcsegyenirányító kapcsolása, ami a vele való többszöri egyeztetés alapján hozzáigazítottam az LM3915-höz illetve az én igényeimhez. (Ilyenkor jövök rá, hogy építeni vagy javítani valamit, az még egyáltalán nem jelenti a működési sajátosságok pontos ismeretét. De szerencsémre Proli007 segített áthidalni a szakadékokat, amit ismét köszönök neki.) Ennek már szinte tökéletes az eredménye. Már az egészen halk hangok is kigyújtják és csak az egészen hangosak érik el a " piros" tartományt.
Mellékeltem az "eredeti" rajz saját átrajzolatát (természetesen értékek nélkül, ahogy a HEStore is teszi), valamint azt a bizonyos másikat is, amit sokkal "élhetőbbnek" érzek. Egyértelműen ezt az utóbbit javaslom megépítésre. Mint megtudtam Prolitól, számos helyen bele lehet piszkálni a dologban, aminek hatására változik a kijelzés alja, teteje, dinamikája, illetve az egész érzékenysége is. A rajzon szereplő értékeket egy konkrét célhoz számoltam, és próbáltam ki, de ez valószínűleg lefedi a felhasználási igények túlnyomó részét.
Egyenlőre még kétpaneles változatom van csak, mert ugye az eredetit reszelgettem szükségből, de fogok készíteni egy komplett tervet is.
(#) Alkotó válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 12, 2011
Pl. a rajzból ennyi látszik (mellékeltem). Erre mondtam, hogy nem alkalmas a megmutatásra.
Ha neked van olvasható példányod, akkor annak "leképezése" során történt az adatvesztés.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 9, 2010
Kezembe került egy muzeális darabom, már bőven nagykorú. Külön dobozban, csak egy kivezérlésmérő, jó sok leddel. Na ez tényleg jól működik, ezt kéne a mai IC-s meghajtóknak is megközelíteni.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem