Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 29, 2019
(#) proba válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 10, 2019
Ha nem túl hosszú a programom, szivesebben alkalmazok számlálót prell mentesítésre.
Egy számláló minden loop ciklus lefutásnál nő egyet. ( ez ha jól szervezed többé kevésbé állandó idő) Minden gombnyomás/felengedés nullázza. Ha elér egy bizonyos értéket, akkor a gomb érvényessé válik, tárolható, és prellmentes. Így nem kell a programodnak azzal tölteni az időt hogy a gombra vár.
(#) Gránátalma válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 6, 2019
Ha az RX-TX-et akarod használni GPIO-nak szerintem a serial.begint kapd ki, vagy ifdefine-old meg.

A prellmentesítésre nem a fél másodperces delay a megoldás szerintem, hahenm az, ha dupla IF függvényt alkalmazol, egymásba írva, egyet a lenyomásra, majd egyet a visszatérésre, így elégséges kb 20-50ms delay is és TELJESEN prell mentes lesz a gombnyomás.

Szerk.: gyors átfutottam a kódot, a változók használata így nem annyira célszerű. Ekkora programnál nincs különösebben jelentősége, de ha komolyabb programot írsz és nem csak a program memória számít, hanem a RAM is, akkor ez felejtős.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2019
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem