Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   2 / 8
(#) agro válasza VIM hozzászólására (») Dec 13, 2015
Szia. a régit cserélném le ami vrt40 volt.
(#) uniman válasza agro hozzászólására (») Dec 12, 2015
Igen! Rá van írva, hogy Vaillant...meg egy hópehely!
(#) agro hozzászólása Dec 12, 2015
Sziasztok.

Tudtok valamit írni a vrt35. tipúsu termosztátról?
(#) agro hozzászólása Dec 7, 2015
Sziasztok. Teljesen új vagyok itt, és szeretném kérni a segítségeteket.
Van egy Vaillant kazánom, és ehhez van egy vrt40 es termosztát. 3 vezeték van bekötve. a 7-8-9 számú lukba. Viszont vettem egy Computherm Q7 termosztátot és erre szeretném lecserélni. A három vezetéket hova kössem? 1-2-3 számú lukak vannak.
Előre is köszönöm a választ. A sárga zöld nincs bekötve.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) SteveBarber válasza endream hozzászólására (») Szept 28, 2015
Ez még lemaradt!



A Q 7-est meg próbál meg vissza vinni ahol vetted,lehet vissza adják az árát.

Nekem is itt segítettek,hogy jobb a gyári mint a q7!
Szebb meg csicsásabb,de a vrt 40 gazdaságosabb.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) SteveBarber válasza endream hozzászólására (») Szept 28, 2015
Szia!
Esetleg,ha tönkre ment a termosztátod akkor
itt még lehet találsz!!! Bővebben: Link

Érdeklődj,segítenek!!!!!!!
Egyébként a kábelek csatlakozói meg vannak számozva a cirkó alaplapján és a termosztátnál is.
A 7-est a 7-hez,a8-ast a 8-ashoz a 9-est meg a kilenceshez csavard.
Ez 24 voltos,vigyázz!!!!
Nézd át a biztosítékokat,és ha szerencséd van akkor csak azt kell cserélni.


Sok sikert!
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) endream hozzászólása Szept 27, 2015
Sziasztok
Segítséget kérnék egy computherm q7 termosztát bekoteseben.
Van egy 10 éves Vaillant kombi kazán mely egy Vaillant vrt40 manuális termosztáttal van vezérelve 3 vezetekkel 1-barna 2-kék 3-sárga-zöld
Visszaolvastam a bejegyzéseket es az alapján a sárga-zöldet szigeteltem es a barna keket bekotottem az 1-2 pontba de ezzel kiutottem a kazant es meleg víz se volt mikor fűtésre kapcsoltam
Hogy kell akkor bekötni?
Köszönöm előre is, a régi termosztatrol mellekelek egy képet.

image.jpeg
    
(#) SteveBarber válasza VIM hozzászólására (») Szept 15, 2015
Azt mondták a Vaillantnál,hogy nem tudja azt amit a te,és én általam betett link közöl.

vrt 35
0020182064
Kézi (nyomógombos) vezérlésű, kétpont szabályozású,
potenciálmentes vagy 230 V-os névleges feszültséggel
működő szobatermosztát háttérvilágított képernyővel és
fagyvédelmi funkcióval.
– Beállítható hőmérsékleti tartomány: 5–35°C között.

Elektromos védettség: IP30, a bekötéshez két- vagy
háromeres kábelt igényel.
Különleges jellemzők:

Programóra nélküli helyiséghőmérséklet szabályozó

Háttérvilágítás és égőüzem/fagyvédelem/gyenge
elemek szimbólum
– Kapcsolási hiszterézis: 0,5 vagy 1 K
Alkalmazási lehetőségek:
Ez a szabályozó az összes, potenciálmentes (RT) és 3-4-5
csatlakozóval (230 V) ellátott hőtermelő, valamint idegen
gyártmányú készülékek esetén használhat

Most már mindegy,mert szereztem egy új 40-est.
Bővebben: Link
Kecskeméten még van 2db.
Még egyszer köszönöm.

A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2015
(#) VIM válasza SteveBarber hozzászólására (») Szept 15, 2015
No még egyszer .... a linket elrontottam, hogy a 30 helyett 35-t írtam de a leírásban ott van a 30-ról az "on-off" tudás leírva. A vrt35-ről csatolt képen ott van leírva, hogy mit tud ez a termosztát, hát mit mondjak még, hogy egyértelmű legyen dolog.
(#) SteveBarber válasza Gafly hozzászólására (») Szept 15, 2015
Nem,csak ki-be kapcsolgatja a kazánt.

Találtam új vrt 40-est.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2015
(#) Gafly válasza SteveBarber hozzászólására (») Szept 15, 2015
Idézet:
„Vaillant vrt 35 on-off, 2. szabályozású kontakt/232V szobatermosztát,”

Tud ez lángmodulációt?
(#) VIM válasza SteveBarber hozzászólására (») Szept 14, 2015
Nem akarok kötözködni de ez a vrt 35 pont olyan ami a 230V-os részre kötve csak két pont vezérlést tesz lehetővé, mert a 3-4-5 pontokra kell kötni nem a 7-8-9 24V-os részre. A 35-ről nincs fellelhető leírás de a 40 helyett ajánlják csak digitális a kijelzője és a háttérvilágítása elemről megy. Meg kell nézni, hogy a bekötése lehetővé teszi-e a 7-8-9 pontokat a kazánban.
(#) SteveBarber válasza VIM hozzászólására (») Szept 13, 2015
Bővebben: Link

Ezt rendeltem meg
és remélhetőleg ugyanolyan mint a 40-es.

Mondjuk a 30-as olcsóbb mint a 35-ös,ezért kevésbé olyan szép.

Jövőhéten megyek Érdre.
Kösz!
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2015
(#) VIM válasza SteveBarber hozzászólására (») Szept 13, 2015
..... akkor ha nem kapnál vrt40-t Bővebben: Link és Bővebben: Link. Szerintem.
(#) SteveBarber válasza VIM hozzászólására (») Szept 12, 2015
Köszönöm a választ értékelem a türelmedet.
Elgondolkoztam és lehet visszaviszem ahol vettem,simán visszaveszik régi vásárló vagyok.
Az árából meg veszek egy vrt 40-est,ha találok még Bp-en.
(#) SteveBarber válasza VIM hozzászólására (») Szept 10, 2015
A vrt 40 analóg és nem annyira pontos, a Q7 digitális és valóban dizájnosabb,programozható.
Nem tudsz lebeszélni,mert már megvettem.
(#) SteveBarber hozzászólása Szept 10, 2015
Üdvözlet a Szakiknak!

Adott egy Vaillant VUW-242 cirkókombi (2007) és egy szobatermosztát.Computerm Q7 (új kiadás)
Ez a szabályzó két eres bekötésű,és az lenne a kérdés,hogy a cirkó panelján hova kössem?
Most a vrt 40-es gyári van rajta.
Köszönöm!
(#) uniman válasza soskajoska hozzászólására (») Júl 28, 2015
Hello!
Itt meg itt oroszul olvashatsz erről...és a "GoogleDrive"-on is...
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2015
(#) Zellux hozzászólása Dec 25, 2014
Sziasztok,

Vaillant vcw int 18 kazán esetén, ha a 7-8-9 lábairól lekötöm a vrt-za termosztátot, és kiveszem a 3-4 lábáról az áthidalást, a kazán fűt. Erre van valakinek ötlete, hogy miért van így? Ugyanis nem kellene , hogy fűtsön.
(#) Zellux hozzászólása Dec 25, 2014
Sziasztok,

Egy Vaillant vcw int 18-10-es kazán szívat ma egész nap Végig olvastam a fórumot, de megoldást nem találok.
A régi termosztátom egy vrt-ZA ami a kazán 7-8-9 lábaira van kötve (ekkor a kazán 3-4 lába rövidre van zárva gyárilag. Lekötöttem a 7-8-9-et, kivettem a rövidzárat a 3-4-ből, ennek a helyére bekötöttem a Computherm Q7 1-2 lábait, de a kazán folyamatosan üzemel, nem kapcsol ki hiába kapcsolgatom a termosztátot.
Ha visszaszerelem az eredeti termosztát, azzal működik. A kazán 5-ös lábára nem kell valamit kötni? (kapcsolt nullát ír a szerelési könyve, de a netet bújva eddig sehol nem találtam olyan fényképet, ahol oda bármi is lett volna kötve). Jelenleg a szivattyú I-es állásba van kötve, a 230V pedig az 1-2 lábakra.

Köszönöm a segítséget!
(#) asztro hozzászólása Dec 11, 2014
Tisztelt Fórumozók!

Tudnának-e segíteni abban, pontosan hogyan kellene bekötnöm egy Honeywell CM67-es termosztátot Vaillant TermoTop VUW 240-2 kazánba. A Honeywell tud 230V-t és 24V-t is. A kazán is. Eredetileg egy vrt-40 volt fent. Ott egyértelmű, hogy a 7-8-9-et kell a 7-8-9-hez kötni, de a CM67-es csak két kapoccsal rendelkezik.

Szóval a CM67 A-B-jét a 7-8-9-ből hova vagy, ahogy egy szerelő mondta, csak a kazán 230V os csatlakozására lehet kötni (3-4)?

Segítségüket előre is köszönöm
(#) m4csk4fogo hozzászólása Dec 3, 2014
Sziasztok,

sokat olvastam itt is, de sajnos nem sikerült közelebb kerülnöm a problémám megoldásához. Ha van egyáltalán

Van egy Vaillant vuw202/2-5 típusú kazánunk vrt-390 termosztáttal, közvetlenül padlófűtésre kötve, radiátorok nélkül. A rendszert a lakással együtt vettük, nem mi készíttettük.

A szokatlanul sok ki-be kapcsolgatást már nagyrészt sikerült kiküszöbölni, de sajnos a termosztát kétponti vezérlésre állítva is sokat játszik a kazánnal mikor már közel van a hőmérséklet a beállítotthoz. Ez azt jelenti, hogy a nappali hőmérsékletre váltásnál a folyamatos fűtési időszak után kb 0,5-1 óra a kazán 4-5 percre bekapcsol, majd 10 perc szünet és ez ismétlődik 4-5 alkalommal, amíg el nem érjük a beállított hőmérsékletet.

Azt gondolom, a termosztátból jövő jel alapján, d.9 10<->d.9 90 hogy a termosztát kapcsolgatja a kazánt ilyen gyakran. A termosztát "érzékenységén" lehet esetleg állítani?

A beállított max. fűtési vízhőmérséklet 47C° de soha sem megy fel 44-45C°-nál feljebb. Amíg nem kétpontira volt állítva, addig a közelítés szakaszában nagyon sokat kapcsolgatott, mert a kíván vízhőmérséklet d.9 30-33C° közé esett, ezt pedig a kazán pár másodperc alatt elérte.

Ha lenne valakinek használható ötlete, szívesen kisérletezem.

Köszönöm.
(#) manolo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 13, 2014
Üdv. Mindenkinek sziasztok!
dB_Thunder köszönöm a válaszod! Már nem témázok tovább ezen, majd csinálok egy tekercset és beépítem. A nokia-st ezen a ruszki fórumon talátam:Bővebben: Link
Én a mellékelt rar-ban található dokuk alapján építettem meg, de a fórumon rengeteg változat van. Sok sikert az építéshez!
István
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2014

3310.rar
    
(#) Laslie hozzászólása Júl 3, 2014
Sziasztok!
Van egy Vaillant VUW 240/2-3-as kombi cirkóm, amihez eredetileg egy vrt 40-es szobatermosztátot szereltek fel. Mivel ez teljesen manuális termosztát, nem programozható, ezért leszeretném cserélni. A Vaillant-nál azt mondták (technikai tanácsadás), hogy mivel ez egy 24 V-os analóg termosztát, így a jelenleg forgalomban lévő termosztátok közül a calorMATIC 332-es heti programozású szobatermosztáttal tudom kiváltani.
Megkérdeztem a Vaillant szakembert, hogy a termosztátot én is ki tudom-e cserélni, vagy mindenképpen szükséges egy szakembert hívnom, de megnyugtatott, hogy nem egy bonyolult dolog, én is ki tudom cserélni. A szerelési leírást átolvasva szerintem sem tűnik bonyolultnak (2 lyuk a csavaroknak, és a 3 vezeték megfelelő bekötése). A beállításokat átolvasva volna egy kérdésem. A szakaszillesztés beállításánál mit jelent a lomhább illetve gyorsabb kapcsolási viselkedés? A gyári érték 0.
Üdv
(#) p_istvan válasza kokike28 hozzászólására (») Ápr 19, 2014
Úgy látom nem igazán igazodsz el azon az orosz forumon, és láthatóan az AVR-hez sem kötődsz, így nem igazán értem hogy jutottál arra a döntésre, hogy azzal próbálkozz!
Szerintem Neked inkább az eredeti LCM3 kellene, itt csak egy kapcsolás van, -nem lehet belezavaroni-: Bővebben: Link A 7. oldalon minden az utánépítéshez szükséges dokumentációt megtalálsz. Kipróbált, nagyon sok példányban megépült és épül most is...
Ha még is az orosz fórumokhoz vonzódsz inkább, akkor itt is van egy LCM3-al foglalkozó topik: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2014
(#) p_istvan válasza kokike28 hozzászólására (») Ápr 19, 2014
Bővebben: Link innen módosult a kapcsolás, rájöttek, hogy felesleges a 100 kohm és elég a 10 MHz, ezzel és gondolom néhány javítással változott a hex is, a vége fele találsz smd és dip tokozáshoz nyák tervet és kicsit viszább az utolsó hex-el (lcm_btn.zip) probálkozz először.

Van valami különös oka hogy az LCM3 AVR klónját akarod megépíteni?
(#) p_istvan válasza kokike28 hozzászólására (») Ápr 19, 2014
Csak annyi hogy más az LCD bekötése, az LCM3_ed-n valószinüleg ez az LCD berajzolva: Bővebben: Link
De mindig meg kell nézni milyen LCD-nk van és aszerint kell bekötni, mert vannak kivételek, pl. az 1-2-es lábon van a háttérvilágítás és értelemszerűen tolódik a többi láb, vagy mint a mostani példa, hogy az LCD oldalán két sorban vannak a kivezetések és más a lábszámozás is.

Az .eep az EEPROM-ba írandó adatokat tartalmazza a bin ha jól tudom a HEX más formátumú (bináris) változata, ha jól tudom, de majd aki szokot AVR-ben programozni kijavít a nem így van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2014
(#) p_istvan válasza kokike28 hozzászólására (») Ápr 19, 2014
Például itt: Bővebben: Link és itt talán az utolsó: lcm_btn.zip

A szimulációnak nem tudom mi értelme lenne itt, a valósidejü működést úgysem tudnád szimulálni, vagy csak igen kürülnényesen ha a szimulátor alkalmas is lenne rá!

Az láthatóan egy működő projekt, vann többféle nyák terv is hozzá, ha ragaszkodsz az AVR-hez, és meg akarod építeni akkor, kezd neki, a szimulálgatással sosem jut közelebb...
De elötte a Google fordítóval is böngézd át a topikot ha nem megy az orosz, ne sajnáld rá az időt!
(#) p_istvan válasza kokike28 hozzászólására (») Ápr 19, 2014
Szervusz!
Ahhoz a kapcsoláshoz már van vűködő HEX: Bővebben: Link
(#) erdgab válasza kokike28 hozzászólására (») Ápr 14, 2014
Építsd meg az LCM3 készüléketItt találod. Vagy egy másik,hogy az atmegánál maradjunk,itt találod.
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem