Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   135 / 308
(#) mate_x válasza blackdog hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem csak multiméterem van, és házilag barkácsolt tápegység .
Szkópot egyedül a konstrukciós versenyen használtam, de akkor a legjobbat, ha jól tudom itthon 2 millió körül lehet olyat venni.
Ezekkel is lehet jó dolgokat csinálni, bár a szkóp az tényleg sokszor elkéne, de ennek hiányában is meglehet azért oldani a dolgokat.

Üdv, mate_x
(#) szamóca hozzászólása Okt 15, 2011 / 1
 
Lassan átmegyünk a mi nem kell egy műhelybe, minimál-koncessziós témába. Egy amatőrt jellemez a nagy értékű (az egyén anyagi kereteit meghaladó) berendezések hiányának kiküszöbölése ötletes megoldás megvalósításokkal, de van egy szint, amin nem lehet túllépni megfelelő eszközök hiányában.
Szerintem zárjuk is le itt. Köszi.
(#) nagy hoho válasza joetaylor hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Beléptünk meseország kapuján
(#) pinyó39 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Olyan franko dolgokat tettél itt közre , egy két műszer építését is beiktathatnád.
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Készítettem egy csavarbehajtó motorjából egy kis körfűrészt. A 4 mm-es aluprofilt simán vágta denszesz kenéssel. Ráadásul kétszer 18 cm hosszan kellett vágni egy 50x50 mm-es profilból.
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 21, 2011 / 1
 
Majd nem kész az új műhelyem. Az esztergát kell még össze rakni, és egy kis kályhát kell szerezni mert befagy a sejhajom,
(#) kissi válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Jó kis műhely lett ! A hideggel meg ne foglalkozz, mert mint a kabaréban is mondták "tartást ad" !

Steve
(#) nagy hoho válasza kissi hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Ezt nem tudtam, holnap ki próbálom.
(#) peterpan válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
..kellett neked ennyi ablak....
Nagyon mérő bungid lett, gratulálok! Bárcsak nekem........
(#) nagy hoho válasza peterpan hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Most legalább világos van. Én is 65 évet vártam rá.
(#) joetaylor válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Ez aztán a jó kis műhely, saját eszterga meg minden. Itt sárgulok irigységtől
(#) szaky27 válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Helló

Ez a kis körfűrész nagyon szuper lett. Van elfekvőben itthon nekem egy régi panelfúró motorja meg az újhoz vett kiegészítőkbe van hozzá való ki körfűrész korong. Szerinted ebből a párosból is lehetne csinálni valami ilyesmit (igaz én csak nyáklap vágására használnám).
(#) nagy hoho válasza szaky27 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Az én fűrészkorongom 50 mm átmérőjű apró fogazású és 2 mm vastag. A nyákkal vigyázni kell mert általában üvegszálas a hordozó és az megeszi a fűrészlapot. A motorhoz érdemes egy PWM szabályzót készíteni így a fordulatszám is szabályozható. Ha PVC lapot vágok azt kisebb fordulaton teszem, hogy ne olvadjon meg.
Nem alkalmas minden motor erre a célra. Nem ismerem a panelfúródat de én a csavarbehajtó (akkus fúrógép) motorját javaslom. Abban van erő, kb 4 Amper az áramfelvétele. A PWM-et 10 amperes akkuról járatom, így nem kellett tápot építeni és ha nagyon tolom neki az anyagot akkor sem lepődik meg. Akkut meg éjjel feltöltöm és másnap megint üzemkész.
(#) szaky27 válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Köszi a segítséget. Még annyi hogy olyasmi körfűrészt ami neked is van olyat barkácsboltokba lehet venni?
(#) Medve válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Hello, fájin lett a körfűrész, a fűrésztárcsa csapágyazása hogyan készült? Az egytengelyűséggel nem volt probléma?
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Szuper Ötlet!
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Tökéletes Kis mühely lett Gratula,a fütés nalam is gond egyenlöre.
(#) zoly15 hozzászólása Okt 24, 2011 /
 
Én jelenleg itt tartok
(#) blackdog válasza satlokk hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Én is kínlódok a fűtés hiányával.
Villamos fűtés nagyon drága. Fatüzelésű kályhát meg nem tudok betenni mert nincs hova elvezetni a füstöt.

Nincs valakinek ötlete erre a lehetetlen helyzetre?

Most még viselhető mert 16 °C van, de decemberben már csak 8-10 °C lesz. Én megelégednék azzal, ha 17-18 °C lenne legalább míg itt vagyok.
(#) zoly15 válasza blackdog hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
A füst elvezetése semmiképp sem oldható meg? Pl faláttörés stb?
(#) patexati válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Sziasztok!A fűtés a legnagyobb baj nálam is.. Télen mínuszok vannak és nagyon nehéz felfűteni.. Én fatüzeléssel fűtök..Ha jól szigetelt a műhely meg lehet próbálni egy propánpalackos kályhát beüzemelni az tud menni kis gázzal is..Persze kell megfelelő szellőzés is.
(#) Zsolt32 válasza blackdog hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Szia!

Én ilyennel fűtök már két éve és tökéletesen bevált. Kb. 20m2-es műhelyben használom és egy óra fűtés után már elviselhető a hőmérséklet. A fogyasztása is elég kedvező, egy tél alatt 1 palack szokott elfogyni.
(#) Collector válasza blackdog hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Én 30k-ért vettem egy mobil klímát, ami elvileg csak hűteni tud, de a csövek áthelyezésével fűtő klímát lehet belőle csinálni (párologtatóról megy ki a levegő, a hőcserélőről meg marad bent), 690W teljesítményfelvétel, 2,6kW hőt ad
(#) CIROKL válasza Zsolt32 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Jó ez csak nekem nem vált be nincs rendszeresen fütve a műhely és ha ezzel befűtök akkor csupa pára minden , nagyon elvonja az oxigént sajnos ...
(#) blackdog válasza Zsolt32 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Ezzel a legfőbb probléma, hogy az oxigént is elégeti és nem ad túl kellemes közérzetet a helységben.
Ablakom nincs csak a garázskapu ami kb. 5 m2.
Felnyitom lecsukom és vége minden melegnek.

Most nézegetem az infrasugárzókat, de szerintem azok sem tudnak 1 COP felett. Talán valami brutál jó bevonattal max. 1,5 COP.
(#) blackdog válasza Collector hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Igen akár fűthetnék klímával is....
Az, hogy átforgatod a csöveket majdnem rendbe is van, de biztos, hogy így nincs meg a 2,6kW hőleadás.
Én már csak tudom

Szerk.:
Jól értem, hogy mobilkíma??? és nem osztott rendszerű?
(#) Collector válasza blackdog hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Hát igen, mobil klíma ugyan abból a légtérből fújja ki a levegőt, mint amit fűt, de ha a szívás a helység alján történik, ahol mindig hidegebb a levegő, akkor sokat lehet javítani a COP-on.
(#) Collector válasza blackdog hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Igen, mobil. Nekem meg egyébként nem is a műhelybe kell, hanem a szobámba, nem túl kellemes 16 fokban aludni
(#) blackdog válasza Collector hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Az tény, hogy 16 °C -ban nem kellemes az alvás.
Szőke hosszú combúval nem próbáltad? COP tuti, hogy 5 felett lenne
(#) Teaway válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
"Nem ismerem a panelfúródat de én a csavarbehajtó (akkus fúrógép) motorját javaslom. Abban van erő, kb 4 Amper az áramfelvétele. A PWM-et 10 amperes akkuról járatom, így nem kellett tápot építeni és ha nagyon tolom neki az anyagot akkor sem lepődik meg."

Ugyanilyen akkus fúrót hajtok sz.gép tápról. Simán meg tud kajálni 8-10A-t, de ha lefogom a tokmányt, akkor 16-ot is. Mondjuk a táp nem túl erős, 12A-nál leold.
Következő: »»   135 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem