Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   225 / 308
(#) (Felhasználó 46585) válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Láttam a Palán...
(#) KTobi válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Mikor terepen hirtelen kell valamit megcinezni és nincs áram a közelben, párszor már megcsináltam öngyújtó lángjánál, általában "szövött" drótot kell becinezni, néha össze.
(#) patexati válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Na ilyen 100W Cseh pákám van nekem is mi kb velem egyidős eléggé lestrapált (leesett párszor) de egy ereklye és használom nap mint nap pedig van három TCP Weller és egy Aoyue 968A állomásom is.. Ha kell finomat forrasztok vele ha kell ereszcsatornát csak hegy hossza vastagsága a mérvadó! Ezzel tanultam forrasztani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013

DSCF0139.JPG
    
(#) patexati válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Gyerekkoromban szép bordó volt még ez is de a rengeteg használat megviselte.Volt még három testvére is itt a faluban de ez van meg és egy szakinál még egy mi kb ilyen mint ez.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013
(#) gerenk hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Sziasztok !
Nagyon sok érdekes képet láttam pákákról, én is bemutatok egyet.
SMD munkákhoz előszeretettel használom annak ellenére hogy WELLER pákám is van, de ez a kis
40 W-os 230 V pillanatpáka könnyű és azonnal üzemkész.
(#) Schnitt hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Én fejet hajtok azok előtt, akik kilós pákákkal tudnak SMD-t forrasztani.
Nekem nem menne, pedig egyáltalán nem remegős a kezem.
Éppen ezért hónapokig spórolgattam, hogy legyen egy vékony szilikon vezetékű rövid fűtőelemes pákám hőfokszabályzós trafóval.
Tudom, hogy hobbiról lévén szó, így megtérülni sohasem fog, de nem bántam meg, hogy megvettem egy aukciós oldalon használtan ezt a szettet:

weller.jpg
    
(#) Norberto válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Sok szerencsét a használatukhoz, jól néz ki ez a kit!
(#) Gabó hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Én is a pillanat pákával kezdtem kiskoromba, egy darabig csak azzal forrasztottam, utána jött egy ersa 230V 25Wos páka, ami mai napig szeretek használni, amikor olyan helyzet van, hogy az állomást felesleges lenne elvinni. Most meg sikeresen beújítottam ezt a kis szettet. Igaz sokba volt de lassan visszahozza az árát. A WSD80 egy kis átalakítással kezeli a DS80as pákát, ill a levegő kapcsolását. A WD1 meg kapott usb-s modult. A WAD100 ba csak egy apró módosítás került, amivel ki lett vezetve egy kapcsolószál a pumpának. Nagyobb forrasztásokhoz a WSP80at használom, SMD-hez a WP80at.
De nekem is pihen egy kattogós weller a szekrénybe! Örök darab nagyon szerettem használni.
Panelfúrásra a kis piros gépet nyúzom. Strapabíró szerkezet megvan már vagy 8éve de csak a kábel tört el a csatlakozónál. 0,8mmes fúrószárat is simán befog, kisebbet nem használok.
(#) Schnitt válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Köszi, remélem, sokáig kiszolgál majd forrasztás terén
(#) Schnitt válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Az nagyon szép gyűjtemény, azt hittem, a weller márkaboltban fotózgattál
A wsp80 és wp 80 közt mi a különbség?
A gugli nekem mindegyik keresőszóra 80 wattos pákákat dobál fel, amik ugyanúgy néznek ki.
(#) Gabó válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
A fotón látszik a leg szembetűnő különbség az a hossz és még a súly. Ill még azt vettem észre, hogy a WSP80-nak nagyobb a hőtömege, mert a WP80 "belehült" pár nagyobb hőelvonást igénylő alkatrészbe.
A levegős rendszer nem gyári weller, hanem házilag készített, félkész rendszer.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013

DSC03810.JPG
    
(#) Schnitt válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Ha már így benne vagyunk a témában, csak nem vágnak ki a modik, ha megkérdezem:
A wsp80 páka wsd80 trafóval bekapcsoláskor nálad is túlfűt első bemelegedéskor?
Nekem ha pl 300 °C a beállított hőfok, először 320-325-ig felmegy, utána visszahűl 300-ra, és el sem mozdul onnét amíg nem akarom.
Lehet ezt állítani valahogy? (mármint az első felfűtés "túllövését")
(#) Gabó válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Kipróbáltam a WD1el meg a WSD80al is és a WD1 az 320 fokra van beállítva és 321-fokig fűtötte fel elsőre. A WSD80 azt beállítottam neked 300 fokra és nekem is 321-fokig fűtötte fel.
Szerintem szoftveresen lehet állítani, bár azt hogyan kell megcsinálni ezzel az állomással azt nem tudom. De az is lehet, hogy még olyan régi szoftver fut rajta amibe nincs benne az a funkció ami a WD1be már van.
(#) Schnitt válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Köszi, hogy megnézted!
(#) vzoole válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Amúgy ez pákafüggő is. Próbáltam már egy állomáson több pákát is (mind wsp80) és volt ami 310°C-ig ment fel, volt ami 322°C-ig fűtött első bekapcsolás után, úgy hogy 300°C-ra volt állítva a WSD80 állomás.
Viszont ezen nem lehet állítani, még a külső beállító egységgel se (WCB-2).
(#) gordonfreemN válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Akkor ott vagy hegy probléma van (ez már jelentkezett nálam is, a hegycsere megoldotta), vagy a fűtőbetéttel van baj...
A két páka teljesítménye ugyanott van.

Túlfűtés (PU80/WSD80): nekem ugyanazon pákával néha túlfűt az emlegetett 32x fokra, máskor meg (általában) 30x fokra fűt fel első nekifutásra. Gondolkoztam már sokat, hogy mi a fene befolyásolhatja, talán nagyon hideg van?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013
(#) Gabó válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Most hogy mondod, két külön hegy van benne. (Nem amivel a kép most készült, hanem egy hosszúkással próbáltam). Mind a kettőbe új fűtőbetét van.
(#) gordonfreemN válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Gyári LT-B hegyet vetem az aukciós oldalról, egyszer egy leépített állalkozásból adtak LT-B hegyet, egyszer pedig egy debreceni srác küldte, ez viszont nem lekerekített volt a vége, hanem sarkos. Valamiért jobban tetszett eleinte, de hamar kibujt a szög a zsákbú, pedig hányszor megfogadtam már, hogy debreceniekkel soha többet semmit...
(#) Doszpot hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Az elmúlt hónapokat költözés jellemezte a családi fészekből albérletbe. Önálló élet, rezsifizetés, munka, lakbér és hasonló rémséges.
Az otthoni műhelyemet maximum hétvégén tudtam használni, így szép lassan felszivárgott a legtöbb műszerem és szerszámom. A problémát a megfelelő asztal hiánya jelentette. Volt két aprócska íróasztalom, de nem vált be.
Az új asztal elkészítésének szempontjai:
-szállítható legyen az otthoni garázs-műhelyből az albérletbe, egyszerű személyautóval. (240km távolságba)
-összerakva kellően stabil legyen, de mivel nem saját lakásról van szó, újabb költözés esetén bontható maradjon
-Formáját és méreteit tekintve a munkahelyi asztalomra hasonlítson.
-A céges "item elemes" megoldás nagyon szimpatikus, de itthonra megfizethetetlen, a fémmegmunkáláshoz pedig egyáltalán nem értek, ezért csak fából készített konstrukció jöhetett szóba.

A végeredmény egészen használható lett. Mondom ezt két-három havi "próbaüzem" után.
Képet már jó ideje szerettem volna feltenni, de sem fényképezőm nincs, sem rendes fényviszonyok. (valahogy mindig borult van amikor fotózásra lenne lehetőségem.)

Az aktuális rendetlenség is annak köszönhető, hogy most bújt elő tíz percre a nap úgy, hogy van kéznél fényképező eszköz és még az albérletben vagyok.
(#) jani1987 válasza Doszpot hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Akkor én meg se szólalok, mivel nekem van műhely, de az még forrasztót nem látott. Amikor eladtuk a lovat az ólat azonnal birtokba vettem. Viszont a nagyobb értékű dolgaimat nem merem kint hagyni, mivel:
1, nincs is kint villany.
2, pár nap múlva nyoma veszne.
Szóval ha bütykölni kell, akkor azt bent a jó meleg szobába. Kivéve mondjuk a flexelést.
(#) cua válasza Doszpot hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A baloldali az nem az IKEA-ból van?
(#) (Felhasználó 46585) válasza Doszpot hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Jó lett, de én tennék a felső részébe egy András merevítőt, mert hosszirányba ez elég mozgékonynak tűnik.
(#) Doszpot válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szerencsére nem mozog semerre. Még. Ha lesz az asztal életében még egy-két költözés, akkor előfordulhat, hogy lötyögőssé válik a szerkezet. Bár arra az esetre azt a megoldást választom majd, hogy egy-két csavarral a falhoz fogatom a felső részét. (a polcok hátsó éléhez tettem egy-egy merevítőt, azokat átfúrva könnyen megoldható lesz a rögzítés)

cua, nem az IKEA-ban vettem. Bár amikor szétszedve a szoba közepén hevert egy zacskó csavarral a markomban, nekem is ez volt az érzésem.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Doszpot hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A falhoz, az a legjobb megoldás.
(#) Schnitt válasza Doszpot hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Nagyon jól néz ki.
Az erősítőt és a kazettás decket a helyedben kitenném a polc szélére, így szemre eléggé behajlik a közepe.
De ettől függetlenül szuper.
Milyen széles a szerkezet?
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) Doszpot válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
140cm a szélessége. A polcok 35cm, az asztallap 70cm mély.
Az erősítő alatt valóban hajlik kicsit a szerkezet, de ez engem nem zavarna. Az mondjuk tény, hogy a polc szélén praktikusabb helyen lenne. (ritkábban kell odanyúlni, mint egy-egy műszerhez.)
(#) meszi_1985 hozzászólása Ápr 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat a pákákkal kapcsolatban!
(#) Doncso hozzászólása Ápr 11, 2013 / 1
 
No, ha már nem sikerült megjavítani a cső törött PM3234-est, így szereztem egy másikat, igaz pénzbe fájt, de nem bánom. Nagyon jó állapotban van, még érintetlen, első tulajtól való, nagyon régen vette németbe egy rahedli pénzért. A potik nehezen tekerhetőek, ez az állás miatt van, kicsit megkeményedett a zsír, de nulla kontakt baj, tökéletes sugár, jó a tárolója is, a képen pont ezzel szórakoztam, rajzoltam a sugárral. Atombiztos triggere van, fényerő, kontraszt szerintem verhetetlen ezeknél a philipseknél, szerintem ez egy borzasztó jó gép. Ami nem mellékes, így van hozzá egy donor, akármi történjék. (képcsőbajon kívül)

DSC05051.JPG
    
(#) BarnaPili válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Ez aztán a Lissajous-ábra
(#) Doncso válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Ez már doncsojjouss görbe
Következő: »»   225 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem