Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   305 / 308
(#) csjoki hozzászólása Jún 2, 2023 / 2
 
Nekem is vannak!
(#) nagym6 válasza granpa hozzászólására (») Jún 2, 2023 /
 
Idézet:
„nyárfafurnérból készült régen a gyufásdoboz.”
Most hogy mondod beugrik, valóban. Régi idők.
(#) SALáta hozzászólása Jún 4, 2023 /
 
Nyársalás után így Vasárnap egy fél óra alatt. Ami volt abból... Barkács kategória. Egy sprays polc. Készül még egy másik is . Úgy látszik kevés lett.
(#) Gafly válasza SALáta hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Fürci talcsi mikor lesz pontosan?
Ilyen fehér polctartóból van kettő ingyen házhoz szállítással, ha nagyon meg nem sértelek.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 5, 2023 /
 
Na most hogy ilyen sokat beszéltetek a polcokról és a tárolókról. Ezt a képet az o betűs áruházba készítettem.
(#) zoly15 hozzászólása Jún 6, 2023 /
 
A metro-ban is lehet kapni ilyen tarolot
(#) elektrorudi válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 7, 2023 / 2
 
TescO?
(#) granpa válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 7, 2023 / 2
 
Ósan.
(#) Suba53 hozzászólása Jún 13, 2023 / 8
 
Megjöttek a tároló dobozok, amiket Alkotótól rendeltem.
Gyönyörű fa munka. Precíz illesztések, mestermű !!

Kettő az enyém, kettő meg a hitvesemé. Ő is gyűjtögető.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2023

Tároló.jpg
    
(#) pipi válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 13, 2023 /
 
Úgyis mondhattad volna, egy valódi alkotás
(#) zosza18 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 13, 2023 /
 
Nagyon brutálisan szép és jó!!! Jó belakást hozzá Nektek!
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Jún 15, 2023 /
 
3 betűs csak ez nem a reklám helye.
(#) elektrorudi válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 15, 2023 1 / 3
 
Te kapod a mancsokat, pedig inkább Alkotó érdemelné meg.
(#) sargarigo válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 15, 2023 /
 
Neked is jut!
Amúgy igazad van
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2023
(#) SALáta válasza Gafly hozzászólására (») Jún 15, 2023 /
 
Nem tudom, a szervező úr és hölgy még nem mondta Augusztus, az biztos- aztán megyek úgy is hozzájuk, megkérdem. De ez is két napos, szerintem kint alszunk hab összejön. Lesz portolt gépek versenye is ám, hozzatok füldugót. Az én gépem ha kész lesz egy épített villanygép lesz, épp azért hogy be legyen mutatva mennyire is rossz ötlet, de a 3 fázis nem lesz akkor nem tudjuk beindítai.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2023
(#) Suba53 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 15, 2023 /
 
Szerintem a mancsok a fotón látható dobozoknak is szólnak. És Alkotónak ez legalább akkora öröm lehet, mint nekem az Ő munkája.
(#) david87 hozzászólása Júl 1, 2023 / 5
 
Sziasztok!
Egy kis átalakításon eset át a műhely meg ki egészült egy szerszám fallal.
(#) Gafly válasza norby_torok hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Ötletes az a kihúzható kerekes polc az első képen, nagyon tetszik.
(#) BZS válasza Gafly hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Igen, az tényleg jó.
Meg a második képen az asztal külső oldalán a 230 Voltos dugaljak. Általában a falra szerelik, ezért a kábel többnyire útban van.

Meg azért a komfort is megvan: hangszórók, monitorok a falon, kávéfőző a sarokban
(#) Inhouse válasza norby_torok hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Raknál fel még képet a jobb oldali asztal alatti elektromos kapcsolótábláról? A bal felén tápegység található?
Amúgy klassz! Irigykedek, amikor ilyen rendet látok...
(#) norby_torok válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 30, 2023 / 3
 
Köszönöm
A rend azért hagy némi kívánnivalót maga útán
(#) Inhouse válasza norby_torok hozzászólására (») Dec 1, 2023 / 1
 
Köszi! Ezek szerint jól láttam. Az az 50A-es szép jószág!
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2023
(#) bbatka hozzászólása Jan 30, 2024 /
 
Valami készül, de mi ?
(#) david87 válasza bbatka hozzászólására (») Jan 30, 2024 /
 
Fúró vágó ezköz lesz.
Először tekercselő gépnek néztem
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2024
(#) bbatka válasza david87 hozzászólására (») Jan 30, 2024 /
 
Nyák lemez daraboló lesz, de egy pici fűrésztárcsát is be lehet majd fogni a tokmányba fához, műanyaghoz. Csiszoló tárcsát lehet majd befogni a most üres tokmányba. Akár fúrót is lehet rajta élezni.
Jelenleg egy 38mm-es fűrésztárcsa van befogva. Abban bízom hogy a nyák nem eszi majd meg.
(#) tufatofu válasza bbatka hozzászólására (») Jan 30, 2024 /
 
Nekem a karos lemezolló vált be legjobban nyák daraboláshoz.
(#) Alkotó válasza bbatka hozzászólására (») Jan 30, 2024 /
 
Ha paneldarabolás a cél, és azt vágótárcsával akarod elérni, akkor felmerül bennem miért ilyen az eszköz (szokatlan a konstrukció)?
Talán közvetlen a motor tengelyére tenném valamilyen "adapterrel" közvetlenül a tárcsát (ami fölé egy kis asztalka kerülhetne, és így egy mini asztali körfűrészhez hasonló eszközöd lenne.
Nem tudjuk milyen mennyiségben kell panelt nyiszálnod, de ha keveset, akkor azt egy fémfűrésszel is egészen hatékonyan meg lehet oldani, ha pedig sokat, akkor komolyabb eszközre lehet szükség.
Fúróélezéshez a köszörű a megfelelő eszköz és hasznos lehet némi rutin is hozzá (mellékes körülmény, de beütöttem a keresőbe hogy tudjak neked linkelni egy köszörűt, és bizony elképesztő milyen silány vackokat kínál manapság a piac, de legalább nem drágák).
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2024 /
 
Vettél már a HESTORE-ből próbanyákot?
Fűrészeli a fene fémfűrésszel (még egyszer).
Amúgy nincsen semmi baj vele, csak az, hogy jó anyag.
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Jan 30, 2024 /
 
Eltöprengtem azon, valódi kérdés e részedről a paneldarabolás. Aztán mivel nem tudtam eldönteni, ezért elmondom mit gondolok erről.
Magam ritkán vágok panelt, ha mégis akkor lehetőleg karos ollóval, illetve pontos méretre körfűrésszel. De némi saját tapasztalat birtokában tudni vélem a fémfűrésszel való vágás helyes módját is.

Az FR4-es panel-test valóban egy koptató hatású anyag. (Sokan nem is tudják, hogy az FR nem jelent semmi mást mint hogy tűzálló.) Ha már vágás, és ha már kézi fűrésszel, akkor két dologra érdemes figyelni.
1. Olyan fűrészlap kell hozzá (és nagyjából minden egyéb anyaghoz is ez a jó), aminek csak az egyik oldalán van foga. Persze nem ez a fő sajátossága, de így könnyű megismerni. Ezek a lapok nagyságrenddel jobbak mint a kétoldalasak.
2. A vágásnál egy határozott nyomásra van szükség, mert így érhető el a "forgácsolás". Ha csak "dörzsölgetés" van akkor ez a lap is hamarabb elkopik. Így a vágott felület durvább lesz, utólagos csiszolást is igényel.
Következő: »»   305 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem