Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   249 / 298
(#) sany válasza KKobra hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
A lefényképezett panelt átnézve, bekarikáztam a lehetséges kritikus pontokat, ahol szerintem szakadás, rossz érintkezés lehet. De lehet, hogy máshol is van gond.
Az IC-nek célszerű foglalatot beépíteni, így ha netán meghibásodnak, akkor könnyebb cserélni őket.
(#) kokozo válasza KKobra hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Szia!
Szerintem egyszerűbb az összes vezetősávot egyesével kimérni, és ahol szakadás van ónnal javítani.
(#) erdgab válasza kokozo hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Igazad van,de én azt mondanám,hogy vagy egy új panel kell a fórumtársnak vagy minden vezetősávot át kell ónozni,bár ez egy kicsit nehéz lesz.
(#) Chipmunk1960 válasza KKobra hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Szia, Át kell kötni egy vezetékkel.
(#) Chipmunk1960 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Jó folyasztóval ónnal, nem olyan veszélyes. Csináltam már, de főleg a nagyobb áramterhelés miatt. Habár ezek a kynai ónok mintha nem lennének az igaziak. Kihülés után is kásásodik, könnyen törik. Nem tudom mit raknak bele ólom helyett? Talán fürészport????
(#) KKobra válasza sany hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Jó a szemed! Te a képen láttad én a kezemben fogtam és nem láttam. Köszönöm!
(#) KKobra válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
szia
Átkötöttem és lecsipogtam minden vezetősávot.
Összeraktam beállítás. Most már határozottan kialszik a sárga led.
Startgomb megnyomására nem történik semmi.
Kevés lenne a gyújtóáram a tirisztornak?
(#) Alkotó válasza KKobra hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Start gomb nyomására helyes működés mellett a piros fény kihunyását, és a zöld világítását várjuk (csak ha a sárga is sötét). Öklömnyi oroszos tirisztorokhoz kell a nagyobb gyújtóáram. Gondolom neked nem ilyen van.
(#) KKobra válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Tehát labortáppal megcsináltam a C pontban foglaltakat. Pontosan 9V-nál kialszik a sárga led
Világit a piros. Start gomb megnyomására semmi sem történik.
(#) Alkotó válasza KKobra hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Akkor ez nem az elvárt működés.
(#) Chipmunk1960 válasza KKobra hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
A logikai kapukon végig menni először, hogy meddig jut el a bekapcsoló jel.
(#) sany válasza KKobra hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
A kisebb panelokon is megnézted a vezetősávok folytonosságát?
(#) Alkotó válasza sany hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Ez előtt célszerű lenne megmérni mit küld a "vezérlőpanelre" a "kapcsoló-panel", mikor a START gombot megnyomják.
(#) sany válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Valóban igaz,de ha ott is hiba van, akkor lehet semmit.
(#) Alkotó válasza sany hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Mellé ment, mert Chipmunk1960-nak akartam válaszolni. És igen, a paneloknak is rendben kell lennie.
Apró hibák is okozhatnak fejtörést, amik többsége könnyen felderíthető és orvosolható.
(#) KKobra válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Lecsipogtam minden panelt.minden. Rendben nem találtam hibát.
Megmérni mit küld, Mivel? Hogyan?
Már mérem is.
(#) Chipmunk1960 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Mivel azon csak egy mónyomógomb van, meg egy led, amit shöntöl, ha az kialszik a megnyomáskor, gondolom ott gond, már nem lehet.
(#) Chipmunk1960 válasza KKobra hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Voltmérő elég, L szint 0, H 5V körül. Az ls05 sima NOR kapu, ha a bemeneten L van, a kimenet H, a 4093 NAND kapu, az igazságtábláját csatoltam.
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Most nézem, hogy az IC3C től bejön az 50Hz félperiódus, mivel a 0 átmenethez kell szinkronizálni a tirisztor indítását. Az uténa következő LM 324 fogja bevinni a késlettetését a P3 poti függvényében, ide már nem elég a V mérő, sőt 2 sugaras szkóp kell, ha a fáziseltolást mérni akarom.
(#) Alkotó válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Nagy valószínűséggel egy másik verzióra gondolsz. A mostani téma az alaptöltő utólagos átalakításáról szól, nem pedig a legújabb változat építéséről (ez utóbbiban másmilyen a logika).
(#) KKobra hozzászólása Márc 8, 2019 /
 
Na akkor bonyolítom a dolgokat.
Ott tartunk hogy a piros és sárga led világít. Labortáppal szimuláltam az aksit sárga kialszik start gombra megnyomásakor nem történik semmi.
Szét szedtem a ledes (előlapi) panelt minden ellenállás értéket egyeztettem a kapcsolási rajzhoz, a tranzisztorak leellenőriztem. Ismét összeraktam és nem változott a helyzet.
Van egy lemerült aksim 10,7V a feszültsége rátettem a töltőre.
Sárga led kialudt a piros világit. Nyomom a startot semmi sem történt.
Kikapcsoltam a töltőt (elvettem a 230V-ot) abban pillanatban villant a zöld led.
Töbször is ki be kapcsoltam a töltőt és egyszer csak a zöld led világít.
(Elindult a töltés) Megmértem a kapocsfeszültséget 13,6V tehát tényleg tölt.
Leállítottam a töltést és nyomtam a startot. Semmi világít a piros led és ennyi.
Ismét ki be ki be és egyszer csak megint a zöld led világít
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2019
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Megmértem mennyivel is tőlt 230mA ha csökkentem a potival akkor nullára letudom venni
(#) xyzxyz hozzászólása Márc 10, 2019 /
 
Üdv.
Adott az alábbi primitív töltő.

Jelenleg 42,9-43V-ig tölt, itt vált zöldre a led.

Mit és mire kellene cserélnem, hogy állíthassak ezen. Szeretném 41,5-42V-ig levinni.

A képen a kisfeszültségű oldat fényképeztem, hogy minél jobban lehessen látni.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2019
(#) ferci válasza xyzxyz hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Szia!
Ha nem kapsz jobb választ ( valaki ismeri a rajzát esetleg..), első lépésben köss valamelyik kimenő vezetékbe 2 darab diódát sorosan ( nyitóirányban ), áramerősségnek megfelelően, multiméterrel pedig mérd a feszültséget az akku kapcsain.
(#) pucuka válasza KKobra hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Biztos jól értelmezed a jelzéseket?
Szerintem a piros a töltés, sárga a csepptöltés, és zöld a feltöltött állapot. A csepptöltésnél 13,6(8) V, vagy több, gondolom ez világít, ha már átváltott csepptöltésre, és innen nem vált vissza töltésre, csak ha nyomod a start gombot.
A zöld, csak rövid ideig világít, amíg a teljes töltöttségből (14,5 V) visszavált csepptöltésre.
Így lenne logikus, de ellenőrizd le, árammérővel.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2019
(#) Tyutyu 49 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
A diódák kijelzésinek jelentése: Sárga=hiba
Piros =nincs töltés
Zöld =töltés.Ezek a kijelzési képek biztosak tapasztalatból mondom Neked,van itthon majdnem 3 darab töltő.2 komplett,dobozolva,egyből hiányzik 2db, dióda,meg a trafó,de a vezérlő panel mindnél beállítva.
(#) pucuka válasza Tyutyu 49 hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Mondjuk nekem így nem logikus, de ha így van, akkor nincs mit tenni. Egyébként mit jelent az, hogy hiba?
Viszont akkor többet tudsz segíteni, mint én, ha már volt/van ilyen a kezedben.
(#) Alkotó válasza pucuka hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
A HIBA egy reteszelés. Ha világít, akkor hiába nyomkodjuk a START-ot, nem kerül feszültség a kimenetre. Hibának számít ha az akkumulátor feszültsége nem éri el a 9 V-ot, és a fordított polaritással történő csatlakoztatás is.
Ha a HIBA nem világít, akkor a piros = KI (STOP), a zöld = BE (START), ami éppen beleillik a működési állapot visszajelzésébe.
(#) xyzxyz válasza ferci hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Köszi. Kicsit várok még hátha valaki értelmezi a látottakat (nekem nem sok közöm van az elektronikához)
Annyit megtudnék tenni, hogy egy kijelölt ellenállást esetleg egy potira cserélnék, ha tudnám melyiket. De fogalmam sincs melyik alkatrész miért van ott.
(#) Chipmunk1960 válasza xyzxyz hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Szia, A Secunderről nincsen visszavezetés a primer köri szabályozásba. A képen nem látszik minden, mert az LM358, csak a töltöttségi LED-et vezérli. Esetleg a primer körben lehetne betenni valami leszabályozást, ha teszel fel róla képet, egyébként marad a Feci javaslata, de ne Shottky-t, olyat amin 0,6 V esik! Én is hasznáéltam már, bevált. Minek a töltője egyébként?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2019
Következő: »»   249 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem