Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   268 / 298
(#) Chipmunk1960 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia, Én még nem találtam ilyen töltőkhöz kapcs rajzot, inkább a belsejéről küldj képet, hova kell.
(#) szucsistvan123 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Üdv!

A töltő kapcsolási rajza megvan, csak a timer elektronikáé nincs. De végül sikerült megtudnom amit akartam.
Köszi.
(#) hulala hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Sziasztok. Van egy használt 24 V-os akkutöltőm amit szeretnék használni de nem tudom hogyan kell életre kelteni. A töltő egy takarító gépben volt . Az oldalán lévő csatlakozóknak vajon mi a szerepe?
(#) Gafly válasza hulala hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Szerintem van annyira okos, hogy akku nélkül meg sem nyikkan.
(#) hulala válasza Gafly hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Én balga , 24 V-os izzóval teszteltem.
(#) Chipmunk1960 válasza hulala hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Szia, A beépített töltőkben egy LED-et vezetnek az előlapra, ami a fel-töltöttséget jelzi.Persze csak tipp, hogy itt is az. Van 3 vezetékes is az a töltést is jelzi, zöld és piros LED kombinálásával.
(#) szanto1952 hozzászólása Júl 10, 2020 /
 
Üdv:
Az eBay-en nézegettem az inteligens aku töltőket,valakinek van tapasztalata,vagy netán hozzá
tud szólni,hogy érdemes-e megvenni,vagy el kell felejteni.
Választ előre is köszönöm !
(#) szs válasza szanto1952 hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Biztosan sokan tudnának neked segítséget adni, ha elárulnád, melyiket/melyikeket nézted ki.
Mert az, hogy eBay-en, az semmit nem jelent. Árulnak ott jót is, rosszat is -mindenből.
Tehát: mutasd, mit néztél ki, biztosan lesz válasz. Sok segítőkész ember van itt, jól megírt kérdésre mindig reagál valaki.
(#) mnyugger válasza szanto1952 hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Nem azért, de szokott lenni a Lidl-ben automata töltő, kb. ennyiért. De 3 év garanciával.
(#) georg55 hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Üdv
segitség kellene
Black & Decker 18V-Li-Ion akku vagy a töltö betáplálási pontjairól a 4 késes csatiról

Választ előre is köszönöm
(#) Chipmunk1960 válasza szanto1952 hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Szia, Nekem az első van, működik rendesen, s a pulsing charge is tökéletes. Sikerült vele visszahozni "döglött" aksit. Ami a kínja, mint az összes kínainak, hogy nincsen benne megfelelő EMI szűrő, ezért a közelben lévő rádiót, Tv-t zavarhatja. Érdemes egy bontott mikróból kiépítettet berakni elé a hálózatra.
(#) szanto1952 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 8, 2020 /
 
Üdv:Köszönöm a választ "az aksim 2 hónapos" csak havonta max 3-szor veszem elő az autót,a kütyü -mütyük leszívják az energiát ,ezért leszokom venni a negatív pólust és azért gondoltam okos töltöre.Kösz a tippet a zavarással kapcsolatba,de nekem 380 V van,és a lakás el van osztva 3 különböző fázisra,ha ilyen jelenség lenne akkor átteszem másik konnektorba !Europai dugvillával kaptad,illetve van angol nyelvű leírása?Elnézést,hogy még zavarlak a kérdéssel !
(#) Chipmunk1960 válasza szanto1952 hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Szia, Szerintem sima lapos borotva csati volt rajta, de lecseréltem mert, kb 50cm volt... Van angol leírása, de csak egy gomb van rajta, hogy normál töltés, vagy pulse charging. Ha ráteszed a csipeszt, kiírja a benne lévő feszt, ha bedudod, pedig azt is, hogy hány A -rel tölt. Most, már 2. napja kint van a garázsban egy akksin pulse-ban, ha eléri a töltési végfeszt lekapcsol.
(#) misu74 hozzászólása Aug 20, 2020 /
 
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni, adott egy parkside plgk 12 a1 számozású töltő csak hiányzik valami belőle. Remélem valaki meg tudja mondani, hogy mi való oda.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2020
(#) kila válasza misu74 hozzászólására (») Aug 21, 2020 1 /
 
Szia! Van hogy csak egy átkötés...

plgk12a1.jpg
    
(#) Alkotó válasza misu74 hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Fogalmam sincs a konkrét áramkörről, de látszatra oda be volt forrasztva valami (esetleg egy vékonyabb szál), ami elolvadt, mint egy biztosíték.
(#) ferci válasza misu74 hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Szia!
Tegyél oda polaritáshelyesen egy 3 amperes diódát, talán jó lesz úgy.
(#) Bakman válasza ferci hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
A felirat szerint ott egy jumper (átkötés, J1 pozíciószámmal) van.
(#) ferci válasza Bakman hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Vele szemben pedig D8 - de a D biztos. Végülis próba cseresznye.
(#) szs válasza ferci hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Tulajdonképp láthatólag a(z alteratív) j1 volt benne, -de problémát semmiképp nem okoz egy nagy áramerősségű dióda szerintem sem.
(#) Bakman válasza ferci hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Gondolom ez egy "univerzális" töltő. Ha dióda van benne akkor X, ha átkötés akkor Y típusú akkumulátorokhoz jó. Az viszont egyértelmű, hogy itt nem a dióda rész volt használva. Lehet, hogy a dióda nyitófeszültsége egyéb problémákat okoz. Még az is lehet, hogy olvadóbiztosító való oda akkor, ha nem a dióda van használva ugyanis átkötés ritkán megy így tönkre.

Alaposabban fel kell térképezni a beteget, nem lehet kijelenteni egyértelműen, hogy biztosan dióda kell oda. Próba szerencse alapon lehet pl. ellenállás is.
(#) misu74 hozzászólása Aug 21, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat, én első körben egy 13V-os zéner diódára gondoltam de nem vagyok egy tapasztalt szerelő ezért kértem inkább segítséget. Egyébként ezlett volna az első töltés a töltővel ilyen aksi van hozzá ja és a fólia oldalt is csatoltam.
Köszönöm még egyszer mindenkinek.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
De ha biztosíték kellene oda, azt nem D, nem J, hanem:F (fuse)-val jelölnék, én úgy tudom.
(#) Gabó válasza misu74 hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Papírja megvan? Blokk stb. Ha igen 3 év gar van ezekre. Tönkrement, visszavinni azt pénzt vissza és nézni valami másikat.
Ha szétszedéskor voltak nyomok és darabkák akkor dióda lehetett, ha nem, akkor átkötés.
(#) szs válasza misu74 hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Ha zener lenne, akkor ilyesmi lenne:
(Ami erősítőt múlt héten bonottam ki, ((és hálisten csak biztosítékbaja volt, azért dobták ki)), abban a felső jel van a zener alatt)
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2020

DI6.jpg
    
(#) szs válasza Gabó hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
És azzal mit érne? Egyrészt láthatóan túlterhelés, rövidrezárás lehet a dologban, könnyen vissza is utasíthatják, főleg, hogy ha szét is volt szedve, az azért látszik, -másrészt valószínűleg így került hozzá, ő csak helyrehozná, ha lehet.
Nagyon helyes, ha élünk a jótállással, én sem szoktam annyiban hagyni, de a joggal visszaélés nem felnőtt emberhez méltó.
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Ebben nincs is vita. Ami a fejtörést okozza az az, hogy átkötésként van jelölve, viszont a képről úgy tűnik, elégett. Átkötés nem nagyon ég el, előbb adja fel a fólia a NYÁK-on. Lehetett éppen zener dióda is, amivel "kivonták" a töltőfeszültségből a felesleget, hogy adott akkuhoz jó legyen. Utóbbin nem csodálkoznék, ilyen minőségű gépeknél kb. bármi lehet, csak olcsó legyen. Vagy éppen ellenállás, korlátozván a töltőáramot a kis akkuhoz mérten.

Az átkötés vagy valami láthatóan az akku egyik kapcsával volt sorbakötve.

Egyébként a tutit Gabó írta le, vissza kell vinni és a hajukra kenni.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Aug 21, 2020 / 1
 
Idézet:
„Az átkötés vagy valami láthatóan az akku egyik kapcsával volt sorbakötve”

Egem. A másik meg úgy néz ki, le van tépve.
Én is égettem mar ki akkutöltő biztosítékját csikókent, avTrabant lemerült akkujára rákapcsoltuk, én meg ráindítottam. Annak volt biztosítéka, hát az ciccent el, csak lestük először, hogy nullán áll hirtelen az "ampermérő"
Ha a tulaj ugyanígy meghajtani akart egy (mondjuk) 12V-os motort, hát járhatott így, de elég, ha azt a feltépettnek kinéző érintkezőt rányomta a másikra.
Idézet:
„Egyébként a tutit Gabó írta le, vissza kell vinni és a hajukra kenni”

Mint írtam: a felhasználói hibát illetlenség mások nyakába varrni.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2020
(#) Gabó válasza szs hozzászólására (») Aug 21, 2020 / 1
 
Mit? Sokat.
-Pl venne egy normálisabbat nem ezt az ipari szemetet.
-Ha már adnak rá, én biztos nem szenvednék vele.
-Ha meg is javítja, lehet más is megnyekkent, további javítgatás stb.
-Ha jól lenne megcsinálva, nem durranna el az első használatkor.
Persze felesleges volt a szétszedés, meg kérdéses, hogy össze lehet e tenni úgy, hogy ne látszódjon...

Idézet:
„Mint írtam: a felhasználói hibát illetlenség mások nyakába varrni.”

Milyen felhasználói hibát? Nem láttam semmi olyan írást, hogy nem arra akarta használni, amire való. Sőt:
Idézet:
„Egyébként ezlett volna az első töltés a töltővel”
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2020
Következő: »»   268 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem