Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)

Részt vennél a 2024. május 11-i (szombat) ELBAFTA - balatongyöröki találkozón? [link]

Lapozás: OK   102 / 210
(#) Gery78 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Gondolom trafóhoz kellene, szerintem jobban járnál ha csavarboltban, vagy OBI-ban szereznél egy menetes szárat, azt lehet darabolni is. Csak két anya kell a rögzítéséhez.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Mivel a kombó doboza fából van így a panelt átmenő csavarral terveztem rögzíteni. De ha van más megoldás azt is meghallgatom.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Hossza mekkora legyen?
(#) mohinger hozzászólása Jún 29, 2021 / 2
 
Kedves Fórumtársak!

Frissítem a jelentkezők listáját a fórumból. Természetesen, ahogy az elmúlt években is, az utolsó pillanatig lehet jelentkezni, valamint tapasztalataink szerint jóval többen szoktak jönni, mint, akik jelzik, ezúttal már nem csak a fórum keretein belül.

Eddig jelezték, hogy jönnek/jönnének:
ha4023
Gery78
Attila
madzagos
granpa
misi77
RoboKaland
Inhouse
Ecopityu
Gafly
Sany
rectamas?
mnyugger?
nagy hoho?
pucuka+1 fő?
Mrscottt21
Yohnsee
nemgyuri
mohinger

A hangoskodó szobába egy kedves békéscsabai barátom fog hozni saját építésű PA cuccot (kihangosításhoz használatos erősítőt, hangdobozokat), valamint egy nagy kivetítőn fogja bemutatni a hangszórók evolúcióját az elmúlt évtizedekben az érdeklődőknek.

Az aulában a Kandó Kálmán Vasútmodellező Klub épít fel egy 6m hosszú modul rendszerű terepasztalt.

A Békéscsabai Városi Rádió Klub is készül pár érdekes amatőr készülékkel, ha az idő engedi, rókavadászat is lesz a gyerekeknek.

A RoboKaland csapata ismét eljön, tavaly nagy sikerük volt nemcsak a kicsik, de a nagyok körében is.

Idén misi77 fórumtársunk pedig a saját retro PC, konzol, videojáték gyűjteményével színesíti a rendezvényt. Számíthatunk egyedi, különleges hardverekre, valamint kipróbálható retro játékokra is.

A Méteres vendéglőben a kedvünkért aznap marhapörkölt is lesz a menüben.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Lap vastagság 15mm. Plusz egy távtartó mondjuk gumiból vagy amiből tudunk. Nekem például porcelánból van de abba 2mm a belső átmérő. Maga a panel már kész csak fel kell szerelni. Saját tervezésű layout 5-el.
(#) Inhouse hozzászólása Jún 29, 2021 /
 
Szerintetek az ingyen elvihetőbe lenne-e igény némi reparálásra szoruló DECT (vezeték nélküli vonalas) telefonra? Tizendarab, Panasonic, Alcatel, AEG, stb... van akku, gomb, hangszóró és mikrofonhibás is közöttük...vagy vihetjük az elektronikai hulladékba? Nem szívesen utaztatnám kétszer...
(#) jani1987 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Egyet-kettőt talán elvisznek de nem fűzök hozzá nagy reményeket.
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 29, 2021 / 1
 
Szerintem hozd el, aztán majd kiderül.
Sok más rendezvény nem nagyon várható.

Mohinger ugyan nagyon nem emelte ki, de szerintem az elvárás, hogy kulturált állapotban hagyjuk ott a helyszint, már ugye ha még egyszer oda akarunk menni. Előző évben nem volt kifogás, ahogyan emlékszem...
(#) mohinger válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 29, 2021 / 2
 
Ahogy az eddigi találkozókon, itt is megkérlek Benneteket, hogy csak úgy hozzatok el ingyen elvihető holmit, ha nem viszi el senki, akkor sajnos a Művház nem tudja tárolni, így azt nektek kell visszavinni.
Az előző alkalmakkor ezzel semmi gond nem volt, nagyon kulturáltan hagytuk ott a helyszínt.
(#) madzagos válasza mohinger hozzászólására (») Jún 29, 2021 / 1
 
Úgy lesz.
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Jún 30, 2021 / 1
 
Ok. Természetesen nem szemetelünk.
(#) yohnsee válasza mohinger hozzászólására (») Jún 30, 2021 / 1
 
Szia,
igen, mennék, és kérnék egy kis asztalt (áram nem kell). Vagy egy kicsi padot, csak néhány apróságot tennék ki. Ingyen elvihetőt is viszek, továbbá tombolára is ajánlanék fel néhány kisebb modult, de ezt majd privátban megírom neked.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 1, 2021 /
 
Van valakinek akár bontásból származó forrtüskéje vagy mi ez?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Van, csak ne felejtsem el elvinni.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Köszi. Nem tudom mennyi fog kelleni. Majd az adott projektből kiderül.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 2, 2021 / 1
 
99% hogy megyek.
(#) varttina válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 2, 2021 / 2
 
Szintén szeretnék részt venni a találkozón. Bár most még csak 50%-ra tudom mondani, hogy el tudok menni.
(#) jani1987 válasza varttina hozzászólására (») Júl 2, 2021 / 1
 
Nélküled nem az igazi a találkozó mert kb mindenhol ott vagy.
Vinnék eladásra hűtőbordákat, 1-től 100 ohmig terjedő ellenállásokat mivel ezeket soha sehova nem kellett beszerelni. Az iskolai elektronikai bemutató eszközök is a gazdájukra várnak. A többit addig átnézem.
(#) nagy hoho válasza varttina hozzászólására (») Júl 2, 2021 / 2
 
Ha megyek akkor előtte szólok és Poroszlón felveszlek.
(#) szikorapéter válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 2, 2021 / 2
 
Beszéltük Varttina kollégával ha jön akkor Egerből autóval megyünk le.
(#) Inhouse hozzászólása Júl 2, 2021 /
 
Kellene valakinek original új Acorp 56k voice modem? Használ valaki ilyet még valamire?
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
A benne lévő trafó az nagy érték (volt, ameddig a vezetékes telefon még fénykorát élte).
Egyébként üzenetrögzitőnek, stb. is használható a voice modem.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2021
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Már analóg vonal is alig van.
Van vagy 10db ilyen bontott trafóm, a régi modemeket megszabadítottam tőlük. Annó a kis végünknél csináltam olyat, hogy a számítógép hangkártyájáról egy programmal lehetett tárcsázni. Csak kiválasztották az ügyfelet, a gép kinyomta a DTMF kódokat a hangkártyára, az meg a trafón keresztül benyomta a felvett telefon kagylójába.
(#) varttina válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Köszönöm előre is!
(#) szikorapéter válasza mohinger hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Szia, nálunk annyi változás történt hogy 3-tól tudunk részt venni (én +1 kolléga).
Érdemes lehet még akkor is lemenni? Az a gond délben végzek melóban és utánna tudok elindulni.

Mod.: Most nézem az a kb. ra becsült zárásidő, így szerintem akkor idén ezt kihagyom.
Kár lett volna pár érdekességem amit szivesen bemutattam volna....
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2021
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Sajnos szerintem reálisan látod.
Nekünk még a három is eléggé határeset, mert össze kell pakolni, rendberakni a helyiségeket. És utána még felautózni Pestre, azt sem a gyorsabbik úton...
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Az a baj mivel agusztusban sokáig nem leszek itthon így akkor kivettem egy csomó szabit, viszont kollégám meg pont a következő héttől vette ki az ő szabiját így én 17.-éremár nem tudok kivenni szabadságot... :/
(#) Gafly hozzászólása Júl 2, 2021 /
 
Ez számunkra pontosan mit is jelent?
Idézet:
„Megállapítom, hogy az ötmillió-ötszázezredik COVID-19 elleni oltóanyaggal történő védőoltás első dózisa beadásának napja mint hatálybalépési feltétel 2021. július 2. napján bekövetkezett, ezáltal a védelmi intézkedések lépcsőzetes feloldásának hatodik fokozatára tekintettel a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedéseket szabályozó kormányrendeletek módosításáról szóló 365/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 19. § (1) bekezdése alapján az R. hatálybalépésének naptári napja 2021. július 3-a, azaz kétezerhuszonegy július harmadik napja.”
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2021
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Azt, hogy a 365/2021 holnaptól lép hatályba. Mert a 19. szakasz azt mondja ki, hogy maga a renelet az 5milloó500ezredik oltás neadása utáni napon lép hatályba.
Nem másolom be, mert azt jobb elolvasni, pláne, hogy egy vsomó más szabályt változtat meg e szabály, és azokat is linkelnem kéne akkor

De valószínűsítem, hogy a topic témájához tartozó a kérdésed, akkor gyanítom, a rendezvényen maszkviselésről kérdeztél.
Azt úgy változtatja, hogy egészségügyi és a szociális intézményekben a maszkviselést az illetékes miniszter elrendelheti. A többi helyen (holnaptól) nem kötelező, de (a félreértés elkerülése végett) hozzáteszi: bárkinek joga van viselnie.
Ezt a rövid tészt ide tudom másolni:

Idézet:
„1. § A veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről szóló 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R1.) 1. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„1. § (1) Az egészségügyi intézmény területén a kötelező maszkviselés szabályait az egészségügyért felelős miniszter rendeletben állapítja meg.

(2) A szociális intézmény területén a kötelező maszkviselés szabályait a szociál- és nyugdíjpolitikáért felelős miniszter rendeletben állapítja meg.

(3) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott eseten kívül orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) bárki jogosult használni, és a maszkhasználat senki számára sem tiltható meg.”

A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2021
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Tehát mnyugger is jöhet, köszönöm.
Következő: »»   102 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem