Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Atmega8535 és 192x64-es LCD
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Tetye hozzászólása Szept 1, 2007 /
 
sziasztok!
nekem olyan gondom lenne hogy szeretnék programozni egy atmega8535 ös prockot hogy kezeljen egy ks108 alapú 192x64 es glcd-t.
a gond az bascomban dolgozom viszont amikor ki küldöm a chipnek a kijelzö adatait akkor valami teljesen nagy hülyeséget rajzol ra ha irok neki szöveget azt jol irja ki de alatta mellete ott a hiba, a kijelzö közepén kezdi el kb az egészet vagy a 2/3ánál az elejét nem is használja.
bascomben nem tudom be állitani hogy ne 128x64 es legyen hanem negyobb mert a ha át irom akkor a forditásnál azt irja hogy nem megfelelö paraméter a 192x64 vagy a 240x64 csak a 128x64 et nyeli..
ez ügyben kérném a segitségetek
$lib "glcdKS108.lib"

Wait 2
Config Graphlcd = 128 * 64sed , Dataport = Porta , Controlport = Portc , Ce = 0 , Ce2 = 1 , Cd = 4 , Rd = 3 , Reset = 2 , Enable = 5
(#) wbt válasza Tetye hozzászólására (») Szept 2, 2007 / 4
 
Szia!
A "magasszintű" nyelvek hátránya Ha nincs benne a lib-ben, akkor magadnak kell megírni. A vezérlése, mivel 99% bitbillegtetésből áll, aránylag gyorsra megírható magában a BASCOMban. Még megoldás lehet, hogy az INIC-et megírod úgy, ahogy neked kell, de csak 128-at használsz ki a felbontásból és akkor működhetnek a 128x64-es BASCOM rutinok. (logikai sorhossz eltérés van, de állítható).
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem