Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   181 / 207
(#) petya816 hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat
A fejegységben az rca-hoz tartozó "100 lábú" ic-t pukkasztotta ki. A fejegység többi hangszóró kimenete viszonylag normálisan működik, az rca kimeneten impulzáló zuhogó hangot adott ki. Az erősítő bemenetén, leválasztva az rca kábelről 2000-2500 mV-ot adott ki. A testeléssel nem volt gond, a rendszer 1 évig hibátlanul működött max. 70-80 Amperen. Az erősítő próbaképp le lett tesztelve több már nem használt fejegységen is még javítás előtt, hátha csak a fejegység hibásodott meg, de a többi fejegységnél is ez a hiba lépet fel. Mint említettem azóta az erősítőt megcsináltam hibátlanul működik.
Az erősítőben egy darab power tranyót és 4db 4558 ic-t cseréltem.
(#) Rosszmáj hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Ingyen hozzájutottam 12" Magnat Transforce 600W Bass Box Subwoofer-hez.
Van a kocsiban egy 4x17 W-os rádió. (A rádiónak 4-8 Ω-os hangszóró kell, a láda 4 Ω-os.) Van-e valami mód rákötni a két hátsó hangszóró kimenetre?
Elvileg a rádión van vonalkimenet. Ha az A terv nem jön be, B terv szerint keresek egy autóerősítőt. (Ami árban passzol a ládához.)
(#) Inhouse válasza petya816 hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Mindenképpen fura. A 2000-2500mV, az 2-2,5V, semmi rendkívüli nincs benne...már azon kívül, hogy rossz irányba ment...
(#) Baxi hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Hi Mesterek!
Szeretnek segítséget kérni, adott egy nem reg vásárolt volkswagen személyautó. Akksi toltes utan keri a kodot a fejegység. Ami nincsen meg. Tud valaki segíteni a kódban, esetleg honnan lehet szerezni? Segítséget válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
(#) mraulajos válasza Baxi hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Hali!
Ha gyári beépítésű a rádió, VW szak szervizben, forgalmi engedély alapján megmondják.
(#) Baxi válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Szia, nem gyári, utólag beszerelt.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2020
(#) Rosszmáj válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Még mindig kellene egy kis segítség. Az A tervet kilőttem.
Marad a B terv. A két vonalkimenetet közösítem. Találtam is itt egy nekem tetsző (értsd primitív) kapcsolást. De mivel a láda frekitartománya 16-500 Hz, meg tudná valaki adni az R és C értékeket 500 Hz-re?
Azután majd szerzek egy szimpatikus 50-100 wattos erősítőt. Gondolom elég lesz.
(#) Uviktor válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Üdv,
Ha minddenképp beruházol erősítőre (márpedig normálisan nem is nagyon lehet másképp),akkor tulajdonképp felesleges külső LPF.
2000 után szinte nincs is már olyan erősítő amiben ne lenne beépített.
Üdv!
(#) Rosszmáj válasza Uviktor hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Sajnos koronából kifolyólag lapát, úgyhogy nem azt nézem, mi kellene, hanem mit engedhetek meg magamnak.
Öreg, olcsó erősítő + külső szűrő. Sajnos.
Az ingyen elvihetőbe meg ritkán hajigálnak be csúcs erősítőket.
(#) Joe_001 válasza Baxi hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Szia!
Rossz helyen kérdezel, itt, ebben nem fognak segíteni ez az oldal nem akceptálja az efféle kéréseket. Keress rá a guglin, magadtól fogsz találni valamit biztos.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2020
(#) Inhouse válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Mielőtt pénzt adsz egy autós erősítőért, kérdezz itt rá, nehogy megbánd. Sok olyan olcsó erősítő van, ahol csak hazudják azt az 50-100W-ot és egy autórádióét alulmúló végfok van bennük.
A rádiód is valamilyen gyengébb kivitel lehet, a megadott adatok alapján. 4*40-50W-ot már a komolyabb gyártók is ráhazudnak a fejegységeikre.
(#) Rosszmáj válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Ezért kértem, hogy valaki segítsen a szűrő méretezésében. Így vásárlás előtt ki tudnám próbálni az erősítőt.
Egyébként próba gyanánt rákötöttem egy 6 wattos erősítőre a ládát, már ezzel is brutál a mély tartomány.
(#) Baxi válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
ok, köszönöm
(#) Joe_001 válasza Baxi hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Vidd el autórádióshoz, hátha segít.
(#) Inhouse válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Ha normális autós erősítőt veszel, abban lesz szűrő, nem kell semmi hozzá. Ha olyat, amiben nincs, akkor sanszos, hogy annyit tud, mint a fej, hiába írnak rá többet. Ennek a mélynek a 6W aránytalanul kicsi. Viszont akarod majd a hangerőt és ahogy tekered fel, szépen vágja majd a csúcsokat. Egy ilyen kicsi erősítő talán nem füstöli el a tekercset, de egy torzonborz hangot hallgatsz.
(#) Rosszmáj válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Feladom!
Én egy mezei RC szűrőhöz kérek segítséget, de mindenki beépített szűrős szub erősítőt akar rám sózni. Ismeritek a viccet, mikor a pasas bemegy az áruházba tamponért és utánfutó-csónak-horgászfelszereléssel jön ki.
Tudom, hogy a 600 wattos ládához keves a 6 W, de ilyenem van kéznél, gondoltam próbaképp meghallgatom.
(#) Inhouse válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Ne add fel. Tanácsot kértél, és kaptál.
Az Aliexpressen 7-8$-ért kapsz D osztályú erősítő panelt, 12V-on olyan 40W 4 ohmon. Szűrő van benne, csak a dobozt és a remote részt kell megoldanod, ez utóbbi egy relé is lehet.
A szűrő nélküli erősítők, amik szóba jöhetnek, öreg jószágok szoktak lenni és feszültségemelés nélkül, valamilyen 12V-ról működő IC van bennük. Abból is a régebbiek, amik nem fetesek, talán nem is hidaltak, tehát nem ütik meg azt a mércét ami indokolttá tenné a használatukat.
Ha 6W már jó volt, akkor rákötheted a fej hátsó egyik kimenetére is a szubot, az meg elvileg már 17W. A szubtartomány a stúdiókból kijövő zenékben úgyis monó. A szűrés meg nem feltétlenül szükséges. A szubtól si függ, hogy mennyire zavaró, ha a teljes sávot megkapja, úgysem fog szólni rajta a magas és a közép is alig.
Ez a kis passzív szűrő nem mindenható. Beleszól az előtte levő és utána jövő fokozat impedanciája is, próbálgasd! Néhány passzív alkatrészt kell csak cserélgetni...
Valami ilyesmit kellene kifognod.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
(#) Rosszmáj válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Az az erősítő jó... lett volna 10 éve Az ára verhetetlen. Kb. ennyit szánok rá. Max.
Kiszámoltam pár szűrőt a meglévő kondijaimból, majd kitalálom, melyik.
Aliexpress nem. Okot nem írok. Hátha beesik valami jó erősítő.
(#) Inhouse válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
(#) Attis78 hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Sziasztok,

Adott egy '70-es évek beli amerikai delco autórádió, amire a gyári kialakítása szerint 10 ohm-os hangszórókat kell köti. Ilyen sajna manapság már nem kapható, de legalábbi nem emberi áron. Van arra valami mód, hogy a szabvány 8 ohm-os hangszórót kössek rá, ami a kereskedelemben kapható?
Vagy mégis ráköthetem direktben?

Köszi,
Attis
(#) Epu2 hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Szerintem igen. Bár ajánlott a full hangerő alkalmazása.
(#) Atis57 válasza Attis78 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Szia!

Igen az amcsi megoldás 5 és 10 Ohm volt . Mig európában a 4 és a 8 Ohm.

Persze a 8 Ohm-t rákötheted , csak a 3/4 hangerő meg attól felfelé nem ajánlott !
De ezt a fiatalabbak úgyis értik --Ütközzön! az a hangerő gomb,legyen torz a hang!

tehát ennek figyelembe vételével előre két 4 Ohmos -hátra meg két 8 Ohmos sorbakötve.
Azaz oldalanként 4+8 !

De másnak más véleménye?
(#) Attis78 válasza Atis57 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
A 4+8 sorba kötve egészen jól hangzik. Így ha gyakorlatilag 12 ohm-ot kötök egy kimenetre, annak a hangzásra lesz hatása? Azt gondolom, hogy a hangerő csökkenni fog valamelyest, de torzítás nem léphet fel az eltérő impedancia miattm
(#) dB_Thunder válasza Attis78 hozzászólására (») Máj 31, 2020 / 2
 
Tegyed rá a 8ohmot, és lépj tovább!!
Csak keskeny tartományban igaz a ráírt impedancia! Legtöbbször annak a többszörösét "látja" az erősítő.
https://hangszoro.net/pl/17n558a_imp.gif
(#) Attis78 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Én picit parázok azért, hogy ha valaki feltekeri max teljesítményre, akkor elfüstöl a kimenet. Bár az amcsik szeretik túlbiztosítani a technikát, de ha tönkremegy nincs itthon senki aki javít ilyenek.. azért köszi a tippet.
(#) Attis78 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Pontosítanám az előző válaszom: Ahogy linkelted is az ábrát, nem is a nagyobb teljesítmény (hangerő) számít az impedancia szempontjából hanem a frekvencia, hiszen annak függvénye az adott frekvencián az hangszóró ellenállása. Így viszont mindig lesznek olyan periódusok, amikor a kimenet túláramot kap és csak idő kérdése, hogy ezt meddig tolerálja a végfok.
Jól gondolkodtam? Te próbáltad már így használni az erősítőt?
(#) dB_Thunder válasza Attis78 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Nem ezen a 2 ohmon fog múlni...
Valamennyire normális végfok védett a termikus, a túlterhelés, és még a rövidzár ellen is!

Van olyan sport ahol az erősítő aláillesztése szinte már követelmény!

Egyébként ingen!
HiFi tornyom egyik csatornáján 2 hangfal lóg párhozamban,az biztos hogy alá illesztett, már évek óta.
(#) Joe_001 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Szia!
Én is így gondolom a 2 Ohm kérdést. viszont másképp oldanám meg a "koppig tekerjük" kérdést. Először kipróbálnám padon mennyire bírja a 8 Ohmot. Ha igen , raknám vissza ,és kész.
Az én megoldásom a koppig tekerésre:
Ha a hangerő potit megmérve, és arányaiban, mivel nem tudom mi a poti értéle annak megfelelő értékű ellenállást tennék a poti szélső lábára, lezsugorítva. Ezt tekerheti a fiatal koppig.
(#) Inhouse válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Mivel próbálod? 0dB-s zenével? Melyik bemeneten? Milyen stílusú zenével? Vagy szinusszal? Ez nem ilyen egyszerű kérdés... Mármint a potival beállítani a max hangerőt.
Az a 8ohm/10ohm szerintem sem gond. Sokkal inkább az lenne különböző 4/8ohmos hangszórókat sorba kötözgetni...
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) Joe_001 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Számolni is lehet, igaz a Nepert kevesen szeretik.
Következő: »»   181 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem