Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   190 / 207
(#) Uviktor válasza Profisixx hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Üdv,
Héhány német gyári fejegység kazetta betöltésre is bekapcsol.
Próbáld ki hogy kikapcsolt állapotban beletolsz egy kazettát.
Ha bekapcsol,akkor jó eséllyel a kazetta mechanika lejátszás érzékelő mikrokapcsoló (vagy egyszerűbbeknél sima réz érintkező) szakadása aktiválja a lejátszást.
Van aminél elég a csatlakozót lehúzni és nincs több gond vele (ha nem használsz kazettát),valamelyiknél viszont a NC.kapcsolatot meg kell oldani.
Üdv
(#) mraulajos hozzászólása Feb 5, 2021 /
 
Hali!
A képen látható KENWOOD KMM-100 tip.autórádióval az a gondunk, hogy a képen látható szöveget írja ki villogva.
(véd/védelem)
Semmilyen gomb nyomásra nem reagál.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Talán így? Ha van rajta reset... De mitől lesz protect egy levehető előlapos rádió?
Ahány típus, annyi fajta...
Ez egy kicsit átláthatóbb megoldás.
(#) Uviktor válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Üdv,
Ahogy látom a környezetet ez egy munkagép?
12V a tápfesz?
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Idézet:
„De mitől lesz protect egy levehető előlapos rádió?”

Ez nem az. Megoldódott. Rádió kiszerel, csatlakozó kihúz, totál áramtalanítás. Minden működik úgy, mint eddig.
Köszönöm!
(#) Joe_001 válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Volt egy Német-Török autórádióm, 1DIN 7", a GPS-el csinálta ugyanígy. A 3. után megváltam tőle. Vettem egy kínait, az jó.
(#) Gromit hozzászólása Feb 14, 2021 /
 
Sziasztok!
2002-es Audiban van gyári navigációs fejegység. A hangszóró csatlakozónál csak a két első hangszóró van bekötve, mégis tudom állítani menüből az első és hátsó hangszórókat. Természetesen a balanszot is. Van valakinek ötlete, hogyan működik? Esetleg hogyan lehetne cserélni másikra?
(#) Uviktor válasza Gromit hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Szia,
Audinál divat az aktív hátsó hangsugárzó.
Előerősített(ha úgy tetszik RCA) audio jel megy hátra az erősítőt tartalmazó hangsugárzókhoz,felszereltségtől függően subwooferhez
Az elsők a fejegység végfokozatáról vannak hajtva.
Üdv!
(#) Gromit válasza Uviktor hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Köszönöm, megnézem.
Üdv!
(#) orosz péter hozzászólása Feb 19, 2021 /
 
sziasztok!
van egy androidos kihuzhatos képernyös rádiom, raktam rá egy tolatokamerát ha elindittom a kocsit és akkor rakom tolatoba mig az android nem töltbe akkor adja a képet,de ha már betöltöt az android es akkor rakom tolatoba akkor már csak fekete képet ad,mi lehet a baj?
(#) Joe_001 válasza orosz péter hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Szia! Ez ilyen. Lecseréltem. A következő az jó.
(#) baloghvl hozzászólása Márc 2, 2021 /
 
Sziasztok!

Sajnos gondom adódott egy a mellékletben látható típusú autórádió cd-részével. Azt a jelenséget produkálja, hogy bekapcsolás után egy pillanatra megmozdul a lemezbehúzó motor majd kis várakozás után 10s -ig jár befele. Az nem érdekli hogy van-e benne lemez vagy sem. Miután letelik a 10 másodperc elindul visszafelé és szintén megy 10 másodpercet. Ezután hibával leáll. Ha kiresetelem akkor ugyanezt csinálja. A mikrokapcsolókat átnéztem, de nem találtam hibát. Ha teszek bele lemezt, akkor azt behúzza, a forgatómechanika rázár. De a behúzó motor akkor sem áll le, csak a mechanika kerreg. Majd kidobja a lemezt. Az olvasófej és a pörgetés nem indul el. Ezeket próbáltam külön, működnek.

Mit kellene megnéznem még? Egyáltalán minek kellene történnie normál esetben? A mikrokapcsolók és a motorok vezérlése a service manual 21. oldalán látható.
(#) bgotkutya hozzászólása Márc 4, 2021 /
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem a következő dologban: Clio 1 kishaszon (2002-es), lecseréltem a régi autórádiót egy csoda LCD kijelzős kínaira... Minden megy, de amikor menet közben felkapcsolom a fényszórót, elhallgat a rádió, kiírja, hogy NO SIGNAL...
Van valakinek valami ötlete, mi lehet a baj?

Előre is köszi, üdv
(#) Joe_001 válasza bgotkutya hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Passz! Ellenőrizd le a bekötést. Látni kellene.
(#) uniman válasza bgotkutya hozzászólására (») Márc 4, 2021 / 1
 
Ezt ugyebár nem a tunerje írja...de köss csak rá tolatókamerát, és lesz "SIGNAL" !
(#) Inhouse válasza bgotkutya hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Ahogy Uniman utalt rá, valószínűleg rákötöttétek a tolatókamera kapcsolt bemenetére a világítás szálat, lehet, hogy rózsaszín?
(#) nagyatuz hozzászólása Márc 11, 2021 /
 
Sziasztok! Már próbálkoztam korábban egy kéréssel, de nem jött segítség. Talán most? 2 dines fejegység kijelzőjén a felirat (egy tévedésből beírt 9191 kód miatt) a következő: device not activated. Kérlek benneteket, ha tudjátok a visszaállító kódot (vagy módszert) írjatok, mert nincs szerviz e világon, aki tudná a megoldást. Előre is köszönöm!
(#) Inhouse válasza bgotkutya hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Segítettünk-e a megoldásban? Hmmm...talán sosem tudjuk meg.
(#) zolya hozzászólása Márc 15, 2021 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem volna,hogy van az autómban egy Jvc kd x 220-as fejegység.
Tegnap reggel bekapcsoláskor 007-es hibakódot írt ki.Semmire nem reagál.
a neten semmit nem találok róla.Esetleg van valami ötletetek?
(#) Udvari Zsombor válasza nagyatuz hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
De az autórádió pontos típusa nélkül senki se fog tudni bármit is mondani. Vajon akkor is marad "lezárt" állapotban a készülék, ha kis időre megszakítod az összes tápfeszt?
(#) mmilan hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Sziasztok!

A 2003-as Toyotámban a bal első hangszóróból csak folyamatos, hangos zaj hallatszik. Nem hangszóró probléma (legalábbis másik hangszóróval is uezt csinálja). A bontott gyári fejegység 30e, amit képességeihez mérten sokallok, marad a javítás vagy a csere vmi korszerű típusfüggetlenre - ide az előbbi miatt jöttem.

Ennyi hibaleírás alapján (bal első hangszóróra forrástól függetlenül folyamatos zajt küld) sejthető a hiba? Lehet ezt javítani? Nagyságrendileg mennyiért?

Előre is köszönöm a reakciókat!
(#) Udvari Zsombor válasza mmilan hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Erősítő? Végfok? Kondenzátor? Kontakthiba? Ezekre tudok tippelni.
(#) Inhouse válasza mmilan hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Egy hangszóró önmagában nem hangforrás, persze, hogy nem tud zajt ontani magából.
Azért jó lenne tudni, hogy milyen zaj ez...
Mivel csak ez csinálja, ennek az oldalnak a végfoka vagy ezt kapja, vagy ő maga állítja ezt elő valami hiba folytán. A végfokok előtt szokott lenni általában egy cél IC, ami megkapja az összes bemenet hangját, ide csatlakoznak a kezelőszervek és ő állítja, hogy hova mi menjen. Ebből kellene kiindulni, de ezt inkább csak hozzáértőknek és némi ehhez szükséges eszközzel felvértezve érdemes bolygatni.
(#) Uviktor válasza mmilan hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Szia,
Én megnézném először nincs-e benne maradék telefon kihangosító,néha el szokták vágni a b.e. hangszóró vezetékét és úgy kötik be a kihangosítót.
(Néhány gyártó még csatlakozó adaptert is gyárt erre a célra)

Ha ismered az autó előéletét és biztos hogy nincs ilyen,akkor gyanús a végfokozat hiba,amit akár egy megtört vagy beázott ajtóátvezető is okozhatott.
Üdv!
(#) mmilan hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Köszönöm a reakciókat!

Hátha segít, videóra vettem - a "milyen zaj ez" kérdésre inkább nem írásban adok választ
https://youtu.be/D9RRkJAi_yk
A bal első hangszóró nem reagál hangerő, fader, balance beállításra, viszont hangforrás váltásakor egy pillanatra elnémul (talán ezalatt kikapcsolja a végfogokot(?) a fejegység).
(#) Udvari Zsombor válasza mmilan hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Ha bemenet váltáskor egy pillanatra némul, akkor az lehet, hopgy végfok hiba lesz... Akkor is marad a zaj, ha némítod (mute) az autórádiót?
(#) Inhouse válasza mmilan hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Ez elromlott...meg kell javítani... Nem lettem tőle okosabb. A kezelőszervekre nem reagál, ha jól hallom, a zaj mindig ugyanolyan. Forrás váltáskor tud némítani, talán mégsem a végfok lesz, de ez sem biztos.
(#) mmilan válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Nem tudok róla, hogy lenne mute funkciója, de 0 hangerőnél is marad a zaj.
(#) mmilan válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Sose gondoltam volna, hogy elromolhat, hisz ez egy Toyota! Tudsz szerelőt ajánlani (lehetőleg Kispest közelében)?
(#) Inhouse válasza mmilan hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Van a felhasználói mute, amit te nyomhatsz (ha van benne ilyen), meg van a telefon mute, amit az ISO csatlakozóba kötve lehet aktiválni, meg van a készülék belső mute funkciója, ami a bemenet, csatorna, track váltáskor, bekapcsoláskor aktivál egy pillanatra.
Nem tudok neked szerelőt ajánlani. Olyan messze vagyunk még ennyi infóval a konkrét hibától, hogy azt megmondani, hogy mennyibe kerülne, ha valaki megjavítaná nem lehet.
Következő: »»   190 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem