Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   192 / 207
(#) Inhouse válasza gyulank hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
Ha még mindig az előző hozzászólásodban mutatott rádióról van szó, akkor nincs sok jelentősége. Egy öreg leharcolt, hiányos autórádió, nincs sok értelme forszírozni ezeket az adatokat. Minden a kereskedelemben előforduló rádiónak illik tudni a szabványban rögzített értékeket. Egyébként szelektivitásnál a nagyobb, zajnál, torzításnál, érzékenységnél a kisebb érték a jó.
A témba vágó infó
(#) gyulank válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
Az egy jó rádió volt, így került hozzánk, apám megjavította, most nem működik. Mivel nem tudom milyen, nem tudom ezeket az adatait. De új rádió keresése miatt kérdeztem. Viszont nem kaptam kielégítő választ. Konkrétan minden adatról érdekel, hogy mi hogy van. Mert ha le is írják, egyik helyen így, másikon úgy, harmadiknál úgy ahogy írtam, valahol dBf, valahol dB, valahol dB és dBf. És érdekel, hogy mennyi szokott lenni. Hogy mennyivel jobb vagy rosszabb az átlagtól amit látok valamelyiken.
(#) Inhouse válasza gyulank hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
***
Rákeresel a neked tetsző rádiókra, letöltöd felhasználói útmutatójukat és összehasonlítgatod az azonos tulajdonságaikhoz tartozó értékeket...még excel táblába is rakhatod. Már látni is fogod, hogy mennyi szokott lenni. A kommersz készülékeknél nem lesz óriási különbség, ellenőrizni sem fogod tudni, mindegyik hozza azt, ami elvárható tőle ezen a szinten...újra csak oda lyukadunk ki, hogy felesleges ennyire beleásni magad. A 2 hozzászólásomban minden segítséget megkaptál, részemről megadtam a kielégítő választ.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Moderátor hozzászólása Júl 5, 2021
 
Kérjük a személyeskedést mellőzni!
(#) gyulank válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 5, 2021 /
 
Nem én nem mellőztem. Én arról beszéltem, hogy ugyanaz az adat van megadva legalább 3 formában, így nem tudom összehasonlítani, mert nem tudom átváltani...
(#) didyman hozzászólása Júl 29, 2021 /
 
Van nálam egy Kenwood DNX4150BT típusú fejegység. A hibája egyszerű-se kép, se hang (helyesebben a háttérfényt bekapcsolja). A piros LED világít egy darabig (eddig három lépcsőben felmegy az áramfelvétel 600 mA környékére, majd egy-két percen belül elalszik és semmire nem reagál, az áram is leesik nulla közelébe. A LED egyben a reset gomb is-erre újból elindul a fent említett módon, de aztán semmi változás. Átforrasztottam a tápegységét, a csatlakozókat, átmozgattam az összes csatlakozási pontot. Windows CE alapú a gép, a lelke egy SD kártyán van, természetesen semmi elérhető információ erről. Mit tudok még tenni vele?
(#) gerry hozzászólása Aug 2, 2021 /
 
Üdv!
Ismerősöm Mercedes Viano-jában van a mellékelt fejegység!
Az utóbbi két hónapban ezt a hibaüzenetet produkálja random bekapcsoláskor! Ha resetet nyom, akkor is ugyanez a helyzet. Ha sd kártyák (2db. van benne) nélkül indítja, akkor nincs szám a hibaüzenet után. Találkozott valaki ilyennel? Köszi!
(#) cet hozzászólása Aug 16, 2021 /
 
Üdv!
Érdeklődnék nincs e véletlenül elfekvőben valakinek az alábbi alkatrész ?
Az alany egy Honda Jazz 2006 autó fejegység amibe kellene az alábbi alkatrész -BA00AS vagy BA08CCOW
Magyarba nem találtam kint lenne kinában de az kicsit körülményes inkább itthon vennék ha van valakinek. Köszönöm!
(#) KerekesAr hozzászólása Aug 24, 2021 /
 
Sziasztok! Nekem olyan problémám van, hogy vásároltam egy kínai 2 dines érintőképernyős fejegységet az asszony kocsijába. Sikerült bekötni nagy meglepődésemre jól is működött. Amikor jött az este felkapcsoltam a világítást és a zene, kép eltűnt, átkapcsolt egy kék képernyőre és kiírta:video. Nem reagál semmire. Ha kikapcsolt állapotban van a fejegység akkor is bekapcsol a kék képernyőre a világítás felkapcsolásánál. Ha lekapcsolom a világítást visszajön minden. A régi 1 dines ezt nem csinálta. Kérek valami ötletet mi lehet a problêma
(#) Uviktor válasza KerekesAr hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
Szia,
Kösd le a tolatólámpa bemenetet a világításról.
Ez a bemenet arra szolgál hogy tolatáskor átvált a tolatókamera számára fenntartott video forrásra.
Általában rózsaszín alapszínű a kicikínai fejegységeknél,de kis matricán rá is szokták írni (reverse gear,lamp stb)
Üdv
(#) KerekesAr hozzászólása Aug 25, 2021 /
 
Kipróbálom. Majd írok ha sikerül. Köszönöm
(#) kaqkk hozzászólása Aug 25, 2021 /
 
Ford gyári rádió a múltkori vihar óta (a viharban állt az autó bezárva) azt csinálja hogy ki-be kapcsolható a vihar előtti beállításon szól (rádio88 félhangerő) de semmi kezelőszervre nem reagál . Ez a hiba házilag javítható ?
(#) Udvari Zsombor válasza KerekesAr hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Valamit bekötöttél, amit esetedben nem kellett volna. Vagyis véletlenül világítással összekötötted a tolatókamera aktiváló szálát is, melyet normál esetben a tolató lámpa aktiválna, kék képernyőt pedig azért kapsz, mert nincsen kamerád, így nincs video jel sem.
Ellenőrizd a manual alapján, hogy melyik szál a tolatókamera aktiválója, azt kösd le és szigeteld le.
(#) Udvari Zsombor válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Ritka jelenség autó esetében, de lehet, hogy valahogyan kinyíródott az előlapi kezelőszervekért felelős IC vagy megsérült a rádió agya és nem érzékeli a kezelőszerveket. Sajnoos lehet, hogy kénytelen leszel másik rádió után nézni.
(#) KerekesAr hozzászólása Aug 25, 2021 /
 
Én csak kihúztam a kábel köteget és bedugtam az újba. Naívan feltételeztem, hogy ha beleíllik akkor jó is lesz
(#) Alkotó válasza KerekesAr hozzászólására (») Aug 25, 2021 / 1
 
Ezzel jó egy kicsit óvatosnak lenni, mert ha pl. a szomszéd asszonyba is beleillik a "dugó", az még nem garancia arra, hogy konfliktusmentes lesz a "csatlakozás".
(#) KerekesAr hozzászólása Aug 25, 2021 /
 
Igaz! Még jó hogy annak öreg csatlakozója van és abba biztos nem illik bele
(#) Gafly válasza KerekesAr hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
(#) Uviktor válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Üdv,
Ford radió is sokféle van,és olyan huncutok hogy néha ugyanúgy hívják őket...(pl.6000CD),de persze teljesen más.
Szóval egy kép segítene.
Ha a számsor levehető "előlapos",esetleg tisztítsd meg az érintkező sort,tapintással ellenőrizd,nincs-e beragadva bármely gomb,mert az lefogja a nyomógombok ellenállás létráját,és onnantól nem reagál gombra.
Ez egy kiadós kólás előlap fürdés után előfordul...
Esetleg ha kormány távvezérlős,húzd le a csatlakozóját.
Sajnos a Visteon rádiókban előszeretettel halálozik el a processzor,ami nem javítható.
Üdv!
(#) kaqkk válasza Uviktor hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Sajnos Típusszámot nem találtam rajta , Ford fusion -ban tartózkodik (ha ez segít)
(#) vargaf válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2021 / 2
 
Rajt van a tipusszám: 6000 CD!
(#) kaqkk válasza vargaf hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
És tényleg ....
(#) Uviktor válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Sajna ez már nem a levehető számsoros,ennél egy típus hibáról tudok hogy a telefon némítás bemenete egy méretezési hiba miatt sokszor indokolatlanul aktiválódik.
De ha nem írja a kijelzőn hogy phone stb,akkor ez kilőve.
Ha nem gomb beragadás vagy kormány,akkor lehet hogy az előlapi panel tx vonala sérült az alaplap felé...de ez csak találgatás.
Rotary encoder(hangerő)re sem reagál?
HW reset volt már?
(#) kaqkk válasza Uviktor hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Semmire nem reagál csak a ki be kapcsolás működik , de érdekes hogy a kihangosító meg tökéletes .Valószínű hogy az közvetlenül a hangvégfokra megy és kikerül minden szabályzóelemet
(#) Uviktor válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Ahogy a képen látom ez egy utólagos Nokia kihangosító szett,ritkán tapasztalom hogy a beszerelő kollegák felhasználnák a gyári fejegységeken a telefon audio bemenetet,inkább kötik be a kihangosítók relés kábelkötegeit.
Így esetedben valószínű hogy a kihangosító hangja rögtön a hangszórókra jut,nem a végfok elé.
(#) Tomi111 válasza vargaf hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Szia! A Ford 6000 CD semmit nem jelent! Uviktor is írta feljebb. Írd csak be a keresőbe és nézd a képeket! Lesz legalább 10 féle és mind 6000 CD.
(#) vargaf válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Ezt én tudom, de én arra válaszoltam, hogy:
Idézet:
„Típusszámot nem találtam rajta”
(#) kaqkk válasza Uviktor hozzászólására (») Aug 25, 2021 /
 
Ez nem valószínű mert nem elnyomja hanem lecsökkenti a rádió hangerejét telefonáláskor
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Ma megfogott a fénysorompó és amíg vártam , megpiszkáltam a rádiót a CD gomb mozgatására visszajött az összes funkció , azt nem értem hogy ha ő volt felakadva (soha nem nyomkodom) miért nem írta ki a funkcióját ?
(#) jandark hozzászólása Szept 16, 2021 /
 
Sziasztok.
Lenne egy jvc kd-r90 es fejegységem,a problémám a következő.
Erősitő lett,volna bekötve a kocsiba,sajnos fel lett cserélve a + -..Látszólag az akkunál a fő táp biztositék elszált,viszont már másodszorra járok így hogy a fejegységen a remote szálon nem jön többé ki feszültség..
Az előző más miatt nem működött..
Van e lehetőség a remote száltól visszakeresni hogy esetleg volt e dióda sorosan valahol ill hol lehet?
Egyenlőre az gyujtás + ami működik,erről kapcsol az erősitő jelenleg,kihúzott kulcsnál lekapcsolja a fejegységet és az erősitőt is..
Minden ötletet szivesen fogadok és köszönöm..
Következő: »»   192 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem