Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   205 / 207
(#) vision61 válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Ha megnéznéd a fotókat, láthatnád, hogy a hangszóró vezetékei (8 db) is azonosíthatóak a panelre szitázott feliratokból. Telefon némítás, lámpa kapcsolásra csökkentett kijelző fényerő, és egyéb extrákhoz pedig nincsenek beültetve az alkatrészek. Akkor mennyi is? Még mindig kettő.
(#) vision61 válasza Scoud hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Nem tudom miért kell javítani, de első körben akkor a végfok IC-t kéne mérni. A hangszóró kimeneteit ellenőrizd műszerrel, ha bármelyik zárlatos, akár egymáshoz, akár a táphoz képest, akkor első körben ki kell venni a panelből. Enélkül újra próba bekapcsolás, ha így sem indul, akkor szerintem nincs értelme tovább foglalkozni vele.
(#) Joe_001 válasza vision61 hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Odáig jutottam nincs hozzé bekötő vezeték. Először el kéne indítani.
(#) szs válasza Scoud hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Nos, úgy látom:
-az alsó kettő lehet a B+ és a test
-a felső 8 a hang
-alulról a bal oldali 2 az ANT
A felette (baloldalt) levők egyike lehet az ACC
(ajobb oldali 2-3 bekötetlennek látszik)


Szerintem úgy lehet, ahogy beírtam a képedbe:
(#) Joe_001 válasza Scoud hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Szerintem Itt tudnak konkrétan segíteni, nem találgatnak annyit mint mi, és lehet raktáron is van nekik bekötött csatlakozó.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2023
(#) vision61 válasza szs hozzászólására (») Aug 10, 2023 / 2
 
Akár így is lehet, de én úgy látom, hogy a telefon némítás alkatrészei nincsenek beültetve, az R101-től pedig a B+ irányába indul a vezeték.
(#) Scoud válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Köszönöm.
De ha veszek egy ilyet, akkor már biztos nem éri meg javítani. Így meg tanulok is közben.
(#) vision61 válasza Scoud hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Idézet:
„... első körben akkor a végfok IC-t kéne mérni. A hangszóró kimeneteit ellenőrizd műszerrel, ha bármelyik zárlatos, akár egymáshoz, akár a táphoz képest, akkor első körben ki kell venni a panelből. Enélkül újra próba bekapcsolás, ha így sem indul, akkor szerintem nincs értelme tovább foglalkozni vele.”
(#) Gafly válasza vision61 hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Ha még ugyanarról a készülékről beszélünk, a rátaknyolt dróton akkora zárlat van szerintem, hogy a holdról is látszik.
(#) Scoud válasza vision61 hozzászólására (») Aug 11, 2023 / 2
 
Igen R101 lett a nyerő. Pont a piros vezeték felett.
Sikeresen bekapcsolt. És szól a rádió is.
(#) Vicktory hozzászólása Szept 1, 2023 /
 
Hasonló a problémám, mint Inasnak volt, azzal a különbséggel, hogy a rádió csatornák megmaradnak viszont, az mp3 lejátszás nem folytatódik, amikor legközelebb elfordítom a kucsot. Be sem kapcsol a készülék, ami szintén Pioneer márkájú. A másik rádió viszont, ami egy Kenwood, tökéletesen működik. Az autó egy SKODA octavia.
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 1, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy nagyon fura hibajelenséggel találkoztam. Adott egy Class traktor, benne a gyári Class autórádióval. Első 2 évben a rádió hibátlanul működött, majd pár hónapja olyat csinál hogy induláskor szól szépen a rádió, de van hogy fél óra múlva van hogy 1-2 óra múlva elkezd recsegni sisteregni a rádió hol egyik oldal nem szól hogy egyik se. Rádió csere nem segít ugyanez a hiba jön elő. Arra gyanakszom hogy valami egyéb elektromos hiba is lehet a traktorban és túl zajossá válik a táp. Találkozott már valaki ilyesmivel?
(#) szs válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Idézet:
„hol egyik oldal nem szól hogy egyik se. Rádió csere nem segít ugyanez a hiba jön elő.”

Hangszóró-vezetékre gyanakodnék ez esetben először.
(#) Marty McFly válasza szs hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Nincs 3 éves a traktor és a plafonban van elvezetve a vezeték nincs mozgatva egyaltalan. Ha áll a traktor egy pár órát megjavul a rádió. Ha használják újra előjön a hiba.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2023
(#) mraulajos válasza szs hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Hali!
Volkswagen transporter el fordult elő, a következő helyzet. Jött a tulaj, hogy nincs az utánfutón egy két funkció a világításon. Ennek a járműnek, egy külön vezetékköteg megyen hátra, kimondottan az utánfutó csatlakozó aljzatra. Nagyon hosszú szenvedés után, arra döntöttem, hogy kibontom/lebontom ezt a vezetékköteget. Láss csodát, a védőcsőben szét volt rothadva a vezetékköteg. Ajánlom, érdemes átnézni azt a hangszórókhoz menő vezetékeket.
(#) Marty McFly válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
A hangszórónál és a rádiónál is tök egészségesnek tűnik. Az egyik hangszóró kb 40cm re van a rádiótól a másik meg 1m re és a fülkén belül a kárpit alatt fut. Hiába mozgatom nem jön elő a hiba.
(#) zolika60 válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
A hangszórókat vizsgáld meg közelebbről. Tekercs, vagy átvezető szakadás is okozhat ilyen viccet.
(#) olika76 hozzászólása Okt 3, 2023 /
 
Kedves Elektronikások!

Egy Suzuki Ignis rádió megadta magát. Egy kedves ismerősöm megkért nézzem meg. Először arra gondoltam, ami általában ezeknél előfordul, azaz VIA hibát keresek. Viszont rögtön találtam egy elégett, hiányzó alaktrészt, ill. csak a helyét. Gyanítom, szükséges a működéséhez. Ha valakinek megvan, hogy mi volt korábban ott, akkor azt köszönöm előre is. Csatoltam egy képet az érintett területről és jelöltem a hiányzó részt. Ez a hiányzó alkatrész a hátsó csatlakozó "felett-alatt" van.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel: olika76
(#) Inhouse válasza olika76 hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Az egy testre menő kondenzátor lehetett, mint a többinél. Ennek az eltűnése nem okozhatná, hogy nem működik...viszont amiért eltűnt onnan, na az igen!
Mit csinál? Mit nem csinál? Ennyi infóból kristálygömb kell hozzá...
(#) olika76 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Kedves Inhouse!

Köszönöm a válaszát! Valóban nem fogalmaztam egyértelműen: a rádió egyáltalán nem kapcsolható be, hiába kap meg minden szükséges feszültséget.

Ha ekkor van tipikus hibája ennek a rádónak és azt leírja nekem, az óriási segítség lesz.

Üdvözlettel: olika76
(#) Inhouse válasza olika76 hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Gondolom az ISO csatlakozóban levő biztosíték ép?
(#) olika76 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Kedves Inhouse!

Igen, rendben van.

Üdvözlettel: olika76
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2023
(#) Inhouse válasza olika76 hozzászólására (») Okt 10, 2023 /
 
Gondolom asztalon próbálod és nem az első ilyen, de megkapja az állandó és a kapcsolt (ACC) +12V-ot is?
Általában van pár stabilizátor a táp részben, mérhető valamilyen feszültség?
Mi történ a rádióval egyébként? Az autóban ment tönkre? Volt valami elektromos hiba az autóban? Mit jelent a megadta magát? Semmilyen életjelet nem ad? A kijelzőn van valami?
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2023
(#) krapulax6 hozzászólása Okt 25, 2023 /
 
Sziasztok.
A videón hallható zaj lenne a problémám.Generátor zajt nem hallok csak azt a zugást ami megjelenik a helyzetjelző felkapcsolásakkor.
Ellenben fékpedál benyomásra megszűnik.Gyújtásra téve ‘patpatpat’ hang is megjelenik ahogy csekkolja a rendszer az izzokat.Erősítőre gyanakodtam ezért bekötöttem egy másikat is,helyzet változatlan.
Mindkét erősítő asztali tápon zajtalan.
Autóba szerelt erősítőre kötött külső jelforrással nincs zaj.
Az osszes hangszóróból hallható a zúgás viszont a fejegység RCA testjét kicsipogtam a házával,itt rendben van.Futottam már bele felszakadt RCA testtel a fejegységben ami hasonlót produkált.
Még nem bontottam meg de az lesz a következő lépés.
3pár középkategóriás RCA kábelt használok .
E46 Zaj

Fejegységhez talaltam manualt:
6047U típusú…
Előre is köszönöm a támogatást!


Szerk.: RCA-kat lehúzom az erősítő bemenetéről akkor zajtalan.
Akár egyet is visszadugok,megjelenik az adott hangszórón a hiba.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2023
(#) krapulax6 válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
Ugy tunik kabelezes lesz,masik fej ugyanezt produkalja…
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 26, 2023 / 1
 
Szia! Az RCA kábelt kihúzod a fejegységből és megméred az ellenállást az RCA test és a jármű test között. Ott szakadásnak kell lenni, vagy nagy értékű ellenállásnak, ha a végfok áramkörei ezt indokolják.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2023 /
 
Szia,megmertem ,egyelore a sub rca-val nem foglalkozom,masik erositot hajt.A ket par RCA-t lehuztam a fejrol ,teljesen zajtalan addig ameddig a testet meg nem erintem rajta,ekkor viszont sokkal intenzivebb a zaj mint mikor csatlakoztatva van.Ha itt lezarom az erosito bemenetet akkor is csendben van az aktualis bemenethez tartozo hangszoro.
Ellenallas erteke mOhm nagysagrendu ami novekszik mind a negy csatin.
Sanszos,a kabelezesi hiba amit elkovettem mert az oracsoport alatt vittem a kabeleket hatra a bal kuszob menten,mert hatul van az akksi emiatt az erositoknek a pozitivot nem kellett athuznom.
Holnap visszabontom es szimplan hatravezetem “kozepen” aztan meglatjuk osszedszed-e valamit.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2023
(#) Gafly válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 27, 2023 /
 
Idézet:
„Ellenallas erteke mOhm nagysagrendu ami novekszik mind a negy csatin.”

A kondenzátorok már csak ilyenek.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 27, 2023 /
 
Ha nagykapacitás jellegű az RCA test és a jármű test közötti kapcsolat, akkor a végfok tápjában keresném a hibát. Húzd ki az erősítőből az RCA-t és ismételd meg az előző mérést!
Szerk.: szakadást kell észlelned. Ha van vezetése a mindkét végén kihúzott RCA kábelnek a jármű felé, akkor ki kell sajnos bontanod, mert megsérült a szigetelése.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2023
(#) laccy88 hozzászólása Okt 27, 2023 /
 
Sziasztok!
Adott egy Blaupunkt Seattle MP57 autórádió, ami nem működik sajnos.
Az előlap nyákján látszik, hogy 1-2 alkatrész elfüstölt, de nem tudom őket beazonosítani. Valami tranzisztor/dióda. Esetleg tudtok ebben segíteni? Köszönöm
Következő: »»   205 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem