Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   130 / 196
(#) Inhouse válasza spgabor hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Azt jó lenne látni, hogy hol is volt a poti, de lehet, hogy a munkapont beállítóra gondoltál. Azt nem kellene össze vissza tekergetni.
Amikor autóban rögtön megy, nézd meg, hogy mi van a remote szálon!
(#) neocska válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Most néztem a képet amit küldött, van 2 trimmer fehér a teteje. Lehetséges, hogy arra célzott.
Nagyából középálláson volt mind a két trimmer.

IMAG1819.jpg
    
(#) spgabor válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Nem a jelerősség bemeneti potira gondoltam. Lehet, hogy munkaponti, mert le is volt taknyolva, hogy ne lehessen forgatni. A mellékelt képen láthatókra gondoltam. Az alsó, amelyik rossz volt, az kontaktos volt, így mielőtt kivettem őket, a felsőn megmérte, hogy milyen értékre van tekerve, csere után pedig erre állítottam be mind a kettőt.
Ez után az alsó megjavult, nem melegedett. Előtte kicsit jobban melegedett ez, valamint ez okozta a ki-bekapcsolgatást. Szóval csere után le akartam próbálni, de a felső kezdett el forrósodni, amit sajna csak akkor vettem észre, amikor már füst is jött belőle. Ez után még be-bekapcsolt próbaképp, de most már a reggel írt hibát produkálja, hogy megfeszíti a hangszórót, labortápra téve üresjáratban pedig a labortáp áramkorlátjánál tilt a dolog. Valami zárlat ütötte fel a fejét itt is. Igazából az egészben azt nem értem, hogy a potit bár cseréltem, de az eredeti értékre lett visszaállítva és azon kívül más változás nem történt vele.
Este ha hazaérek, kimérem a kis tranyókat és a kerámia kondikat a hibás oldalon, arra nem volt már időm munka előtt.
(#) neocska válasza spgabor hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Ha a hangsugárzó kifeszül, akkor a kimeneten egyik tápoldal a + vagy - megjelenik, megkellene mérni az erősitö kimenetén a feszültséget, hogy mi jelenik meg.
(#) spgabor válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Nem a jelerősség bemeneti potira gondoltam. A bekarikázott kettőre, ami lehet, hogy munka poti, mert le is volt taknyolva, hogy ne lehessen tekergetni. Az alsó volt a hibás (kontaktos), az az oldal melegedett jobban, valamint az okozta a ki-bekapcsolgatást. A felső jó értékét lemértem és kicseréltem mind a kettőt, majd erre beállítottam az újakat.
Amikor lepróbáltam, akkor nem is figyeltem a jó oldalt, hogy az úgyis jó, ezért nem vettem észre, hogy az olyan szintre forrósodott, hogy sütött. Csak akkor, amikor elkezdett füstölni. Ekkor lekapcsoltam, egyszer-kétszer még nagy melegedéssel bekapcsolt és szólt, de most már ott tart, amit korábban írtam, hogy kifeszíti a hangszórót. Labortáppal üresen járatva úgy, hogy rákötök arra az oldalra hangszórót, akkor a labortáp is tilt.
Este kimérem a kerámia kondikat meg a tranyókat azon az oldalon, mert arra reggel nem volt már időm.
(#) Inhouse válasza spgabor hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
A poti értéke is eltérhet, meg a két erősítő sem egyforma alkatrészekből áll, ezért szokott lenni egy poti, ahol a nyugalmi áramot (munkapontokat) kell beállítani. Ehhez nem árt jelgenerátor, szkóp...
Hűtés nélkül tesztelted, így ahogy a képen van? Az is gond...
(#) spgabor válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Hát sajnos igen, így. Már vagy 50x szét és össze raktam, így időt akartam spórolni. Meg le is volt tekerve a biztonság esetére. Szkópom van, jelgenerátorom nincs. De ha a régi poti is négyszázötven valamennyire volt beállítva meg az új is annyin van, akkor az miért baj?
(#) neocska válasza spgabor hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Jelgenerátornak használhatod ezt a programot (csatoltam).

JelGen.zip
    
(#) Inhouse válasza spgabor hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Nincs kapcsolás, nincs beállítási útmutató. Annyit tudsz tenni, hogy a nyugalmit az eredeti mérés szerint állítod be az új potikkal. Általában (nem vagyok ebben ennyire benne, pedig régen tanultam) ezek AB osztályú erősítők, a poti talán a kereszttorzítást is állítja a munkaponton keresztül...
Hűtés nélkül az összes félvezető hőmérséklete össze vissza mászkál, valamint meg is futhat, mint ahogy történt veled...
(#) rolifuli hozzászólása Júl 17, 2014 /
 
Üdv

Nem vagyok valami nagy szaki de van egy autóm amiben van egy blaster trust your ear bl 500 W erősítőm és mellé egy MacAudio Mélynyomó (300w/400w) és mire lenne szükségem még ugyanis bekötöm és szól hibátlanul ezzel nincs problémám csak látta a neten meg itt ott hogy szükséges mindenféle más is ezek mellé pl láttam ahol kondenzátor is volt meg ilyenek és ne tudom mire jók és hogy szükségem van e ilyenekre ?! ebben kérem a segítségeteket és még annyi hogy valami tipp arra hogy e szívja le 20p alatt az aksimat ha álló motornál zenélek ?! És az igaz ha pl egy led sort bedugok a hangfal mellé akkor az ütemre villog és semminek nem esik baja ? sem az erősítőnek sem a többinek ?!
(#) Inhouse válasza rolifuli hozzászólására (») Júl 18, 2014 / 1
 
Kondenzátornál fontosabb kérdés, hogy milyen akkud van? Milyen a töltése az autónak?
Idézet:
„valami tipp arra hogy e szívja le 20p alatt az aksimat ha álló motornál zenélek”

Nem használ neki, azért 500W az 40A körül van, gondolj bele! Valószínű nem volt rendesen feltöltve az akkud, vagy/és gyengélkedik. DE ezt az álló autónál bömböltetést egyik sem fogja szeretni.
A LED-es dolog akár működhet is, persze vannak feltételei.
(#) rolifuli hozzászólása Júl 18, 2014 /
 
És milyen feltételek ? Igazából az lehet a gond hogy ez kis akkumulátor de ezt már kiköszörültem .
(#) SzervízMacska válasza rolifuli hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
A nagyobb sem fogja szeretni. Elég egyszer lepusztítani és vehetsz másikat.
(#) seres54 hozzászólása Júl 19, 2014 /
 
Hello olyan kérdesem lenne hogy van töbféle ató magnóm, de nekem csak az erősítő része
kellene. Hogy lehetne belőe mondjuk egy szimpla gitár erősítőt csinálni?
(#) Inhouse válasza rolifuli hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Feltétel, hogy a LED-sor feszültsége nagyjából egyezzen a mindenkori hallgatáskor a kimenetre kerülő feszültséggel. Az is jó lenne, ha a legnagyobb hangerőnél sem haladná meg a kimenő feszültség a LEDsor maximális feszültségét. Esetleg nem árt szimmetrikusan rakni kettőt, ellentétes polaritással, hogy ne legyen féloldalas a terhelés. Bár valószínű nincs arányban a LEDsor fogyasztása a hangszóró felé folyó árammal. Vagy raksz az egy sor elé egy Graetz-et.
Idézet:
„ez kis akkumulátor de ezt már kiköszörültem”

Hogy micsoda?
(#) Inhouse válasza seres54 hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Én azt mondanám nem ér annyit.
DE, fogod az autórádiót, megnézed, ha sima sztereó potis a hangerő (nem digitális), akkor ott elvágod a fóliát és kivezeted. Csinálsz egy kellően terhelhető 12V-os tápegységet és kötheted rá a hangszórót és a gitárt. Bár ez utóbbi kis jelet ad, kelleni fog még egy előerősítő.
(#) rolifuli válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Graetz ez mi ? erről tudnál többet mondani ?
(#) Malibu hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Elképzelhető, hogy egy be/ki RCA párral rendelkező autó erősítő kimenetére a fejegységből érkező jelet kapcsolva ( véletlenül) szétdurranjon a tápegységben levő FET csoport?
(#) neocska válasza Malibu hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Elképzelhető, nameg a fejegységet is ellenörizni kell, hogy még müködik-e az RCA kimenet
Hogy lehet a kimenetre a bemenö jelet kapcsolni?
(#) Malibu válasza neocska hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Hát a tulaj hirtelen azt feltételezte, hogy 2 pár bement van, elmondása szerint már az egyik csatorna csatlakozása után elhallgatott az erősítő. Csak azért érdekes a kérdés mert a végfokok nem hiccentek el, csak a táp.
(#) neocska válasza Malibu hozzászólására (») Júl 22, 2014 / 1
 
Végfokot lekötni a tápról, FET csere, egyenirányitók kimérése, kondik kimérése, próba, majd erösitö visszakötése a tápegységre, majd proba. Kondikat az összeset kimérném a tápegység részen, hogy megfelelő értékűek és nem-e mentek át vezetöbe.
(#) saca200 hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
Sziasztok hozzám is került eggy autós erösitő,Nekem meg olyan problémám van vele,a pozitiv oldali puffereket robbantja fel.Az erösitő tipusa:Mark 2.3 RTO 2x100w de sajnos rajzot sehol se találok hozzá.Ha valakinek van vagy eggy tipp merre keressek nagyon megköszönném.
(#) Malibu válasza neocska hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Ez lesz , ebben a sorrendben, végre letörölhetem az egy éves port a szkópról
(#) neocska válasza Malibu hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Ha van oszcillószkópod, akkor nézhetsz jelalakot, tápegységbe, ugy hogy nincs benn a FET.
(#) neocska válasza saca200 hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Szia!
Ellenörizd az egyenirányitó diodát. 3lábú, vagy az anód vagy a katód a közös.
Amugy oda illik LOW ESR elkókat rakni
(#) Malibu válasza neocska hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Javítási sort végig jártam. A TL 494 szépen generálja a kb. 26 khz négyszögjelet 60/40 kitöltési tényezővel. A táp felállt: +32,41 / -32,14 V. A végfok egyik oldalán az egyik 2SB688-nak volt túl kicsi az B-C átmenete mindkét irányba (0.320). Csere után tökéletesen működik az erőlködő. Azt nem tudom viszont, hogy mennyire lesz befolyása a tartós üzemeltetésre az, hogy a végfokpár mennyire pár, fogalmam sincs mennyire tér el a két tranzisztornak a ß-ja.
(#) neocska válasza Malibu hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Hát igen, össze szokták vállogatni a fégfok tranzisztorokat, hogy minél kisebb legyen az eltérés.
(#) laca husos hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
Hello
Kaptam egy Blaster-500 tipusu autos erösitöt.Bekötés után meg se nyikkant,szétszedtem és ez a kép fogadott.Nem tudom a feteket azonositani kérem segitsetek ha valaki ismeri a kapcsolást.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2014
(#) GyurikaBx válasza laca husos hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Helló. Irfz44 vagy 48-al nem hibázhatsz nagyot.
(#) neocska válasza laca husos hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Szervusz!
Csatlakozom az elözö hozzászoláshoz, plusz cserélném a piros szinü ellenálásokat is, amiböl egyik megvan égve picit, plusz kimérném a környékén az összeset, hogy a ráirt értéket tudják-e.
Majd ellenörizném az egyenirányitó diodákat is.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2014
Következő: »»   130 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem