Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Mondtam! Kegyetlenül meg tudja szivatni az embert.
Hali!
A LED-ek polaritás függősége lesz a megoldás ![]() le is rajzoltam ![]()
Akkor sem értem hogy ezek miért függetlenek.
Topi! Részemről szabad a gazda!
Logikus megoldás. A kimenetet le lehet huzni, fel és lebegtetni is. Végül is ez is egy fajta multiplexelés...
És mind a 12 LED így hogyan világít ha azt akarom? AZ én értelmezésemben bármely kombinációnak elő kell tudnia állni , azaz egy tetszőleges 12 bites számot kell tudni ábrázolni a LED-ekkel.
Igen, nekem is ilyesmi elképzelésem van.
Itt valami átverést sejtek...
Ha mindig csak 1 LED-re koncentrálsz és annak a vezérlését valósítod meg (csak a LED két lábára kerül megfelelő polaritású jel, a többi láb lebeg), akkor 12 lépésben minden LED-et végigjárva egyfajta multiplexelést valósíthatsz meg.
Ha ezt elég gyorsan csinálod újra és újra, folyamatosan, akkor a szem tehetetlensége miatt észre sem fogod venni, hogy egy adott LED nem folyamatosan világít, hanem "villog".
sziasztok!
Eléggé láma vagyok a témában, még csak most kezdem. Szeretnék csinálni egy stk200-as programozót. Ezzel a kapcsolással. Azon vacillálok, hogy miért van ott az a dióda, és elhagyhatom-e? A válaszokat előre is köszönöm.
Segítséget szeretnék kérni programozóhoz.
Van egy STK200-as programozóm amit valahogy össze akarok kötni egy ATTiny45-össel. A probléma azzal van, hogy a programozóból jön ugye egy kábel 10 lyukkal (két ötös sor). A kérdés pedig, hogy melyik lyukat melyik lábhoz kell kötni... Az AVR USB-ről kap tápfeszt. (ezt rá kell valahova kötni a programozóra is? Íme a programozó. Eme villogót szeretném megépíteni ( a próbapanelen egyszerűen a lábakhoz kötöttem a programozóról kijövő vezetékeket) Próbáltam értelmezni na meg dugdosni a zsinórokat, de semmi jó nem sült ki belőle. (félreértések elkerülése végett: Nem szeretném megérteni csak használni. Ahogy a programozó sem ismeri a számítógép komplett működését). Előre is köszönöm.
A dioda elhagyhato, csak vedelmi okokbol van ott. de ha felcsereled a tap polaritasat annyi a programozodnak.
igen, ilyesmire gondoltam "átverés" alatt.
Hat rendre osszekotod a MOSI labat ->avr MOSI, SCK->avr SCK, MISO-> avr MISO.
A GNDket osszekotod es tapot adsz az avr-nek is meg a programozonak is. (remelem az ICsre gondolsz?)
Igen az IC-sre és én is rájöttem, hogy a megfelelelőket kell a megfelelővel összekötni, de sajnos, ha ránézek a vezetékre nem tudom megmondani, hogy melyik-melyik. Ha tudnám természetesen nem kérdezném.
Az összes támpontom, hogy az egyik vezeték a szalagkábelen piros.
Ha az égetőd 74xx244-es 8 bites buszmeghajtóval van építve, akkor a tüskék kiosztása a kép alapján a következők:
1- MOSI 2- VCC ( a programozandó áramkör + tápfesze) 3- LED 4-6-8-10 GND 5- Reset 7- SCK 9-MISO A programozandó áramköröd tüskéit pedig elvileg az ic adatlapja alapján ki lehet bogarászni! Ha nem menne esetleg küldj képet és segítek...
Azt a piros vezetéket szokás az 1-es pinre rakni a csatlakozóban. Ha megnézed az aljzatot látod a számozást, amit az 1-es vezetőtől le tudsz számolni.
Hello.
megépítettem a nyolc lábbal... első kapcsolását és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem: a mintaprogrammal nálam a két led egyszerre villog. a két ledet tudom külön-külön kapcsolni: portb=0x08 és portb=0x10. mi lehet a hiba? előre is köszi. üdv.
Mi a különbség a 74lc244 és a 74hc244 között? Mindegy melyiket rakom a programozóba?
Sikerült, de ne kérdezzétek hogyan.
Lefényképezem és felteszem hátha más is elakad. Gyorsan csinálok egy kis áramkört a programozásra ![]()
Hello.
Így lett jó: if(PORTB & (1'lshft'PINB3)) .... m_delay_10ms(100); if(PORTB & (1'lshift'PINB4)) ... Üdv.
Nem LS es HC?
A HC MOSFET, a nem hasznalt bemeneteket GNDre kell kotni. Az LS Low Schottky, nem hasznalt bemenetek maradhatnak uresen.
Elméletileg helyettesíthetik egymást.
Pl. egy tiny45 helyettesíthet egy 12F6xx-et. Fordítva nem. tiny45-nek 4x nagyobb a memóriája mint egy pl. 629-nek. Aztán van belső RC-je is, aztán van USI, van SPI, több timer van. Gyakorlatilag persze nem, mert lábkiosztásuktól kezdve, felépítésük, programozásuk, és áruk is más.
Mondjuk ha az AVR-bol is a legujabbakat nezzuk akkor illene a PIC-bol is
![]() A 12F683-asnak 3 timere van, ket 8 bites es egy 16 bites, ezek kozul az egyik tud PWM-et, a 16 bites pedig tamogatja az "ora kvartz-ot" (32768Hz). Sajnos a serial modul teljesen hianyzik a 683-asbol. Osszessegeben ha a nyers parametereket nezzuk az AVR kicsivel jobbnak tunik, bar a kulonbseg nem sok es ugy erzem azert mindket kontrollernek megvan a helye a piacon.
Sziasztok!
Én építettem egy egyszerű programozót soros portra, de nem akar működni, mindig "device missing or unknown device (-24)"-et ír ki. AT tiny2313-mal próbálkozok és a fuses biteket akarom elsőlépésben kiolvasni, de sajnos nem sikerül. Van valakinek tapasztalata ezzel a kapcsolással? Esetleg tudtok segíteni, hogy hol keressem a hibát? Előre is köszönöm. Üdv! levi18.
Milyen programot használsz? Ha PonyProg-ot , akkor olyan verzió, ahol kitudod választani a tiny2313-at? Nálam a 206f verzióval megy, igaz a nem ezzel a programozóval, hanem a bővített változattal (SI-PROG).
Szia!
Ponyprogot használok és ebben ki lehet választani a 2313-at. Megpróbáljam esetleg másik verzióval? |
Bejelentkezés
Hirdetés |