Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APX 100
Lapozás: OK   25 / 43
(#) MrBrown válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Szerintem ebben az esetben nincs akkora külömbség mint az enyémben (74mm komntra 56mm )
csak a befelé fordított keretfül miatt csalóka a kép.
(#) Ricsi89 válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Nem lehet esetleg, hogy a te trafód APT kimenője?
(#) MrBrown válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Ahoz talán túl lapos, de nem vagyok benne biztos. Majd megmondják a hozzáértők a számáról.
Akár hogy is ez nem egyezik méretben a már meglévő két "igazival"
(#) bakos13gab válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Na, megnéztem. Az APT kimenője TK222/A, legalább is a nálam leledző példányé ez. A nem gyárilag áttekert azért kisebb, mint a gyári, mert nem létezik, hogy házilag, gép nélkül, visszarakd bele az összes lemezt.

Fűtésre nem lesznek mégis jók? A telejsítményt biztosan bírnák és így is szimmetrikus lenne.
(#) szac64 válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Szia, a TK-201 biztos, hogy nem csöveshez való illesztő trafó. 102-es vas méret az jó, ha van belőle több akkor kiadja a TK-206-hoz való pakett vastagságot.
(#) MrBrown hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Valaki meg tudná mondani hogy az apx kimenővasa mekkora teljesítményt tud átvinni hifi-ben (értsd: 20-25Hz-től)?
köszönöm.
(#) szendi001 válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Mekkora torzítás mellett? Hifi 2 százalék?
Nem mértem ki, de a jelleggörbe alapján 15-20 Wattig elfogadható az átvitel. Kérdés átenged-e a többi rész 20 Hz-et és környékét... Ha kész az erősítőm ráteszem HF Wobblerre és megmondom a pontos értékmezőt a meghajtás függvényében, műterhelésen.
Egyébként kimérni ki tudod egy jó PC hangkártya egy 100 Wattos műterhelés és néhány illesztő poti segítségével.
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Itt egy számítógépes mérés !
Bővebben: Link
Ha jól emlékszem 50-60 Watt teljesítménynél .
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Na valami ilyesmit szerettem volna látni
Köszi Laci.
(#) szendi001 válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Látni? Ez tuti nem az APX átvitele, pláne nem 50 Wattnál. 3Hz-en csak nem visz át a vas. Ez valószínű a kábel és a hangkártya valós átvitele.
(#) CIROKL válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Idézet:
„nem az APX átvitele”

Nem pont az APX csak csupán a vas származik az említett erősítőből és a Barna erre kiváncsi .
Idézet:
„Ez valószínű a kábel és a hangkártya valós átvitele.”

Az lehet, de ez a mérés egy valós erősítő mérése amelyről itt egy másik topikban lehet többet tudni .
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Való igaz, a Barna a vas átvitelére kíváncsi pontosabban hogy 20Hz-20kHz-ig nagy átlagban mekkora teljesítményt tud átvinni :yes:
Van két apx vasam amit (idő közben kiderült) KT88 vagy 6550 PP kapcsolásban szeretnék használni, de nem tudtam hogy mekkora teljesítményig érdemes vele "felmenni" hi-fi-ben.
Igazából még azt sem tudom hogy mi a lényegi külömbség a 6550 és a KT88 között de ez a csöves topic témája...
(#) szendi001 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
HA az APX-é a vas, akkor mekkora teljesítménynél produkálta ezt az átvitelt? Nyilván 2 wattnál átmegy 3 Hz is a vason. Kérlek linkeld be a másik erősítőt, ahol a mérésről többet lehet olvasni. Nem találom.
(#) MrBrown válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Azon a 3Hz-en én is csodálkoznék, de ekkora vas (20ncm) 20Hz-el csak megbírkózik 50W-on...
(#) Melphi hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni, állítólag azt mondják, hogy az EA 057 kimenőjét érdemes lenne át vasazni egy VacuumSchmeltze SM-102b Hipersil vasmagra.
Örülnék ha többen is elmondanák ezzel kapcsolatban a tapasztalatait.
Köszönöm.
(#) CIROKL válasza Melphi hozzászólására (») Nov 1, 2011 / 1
 
Semmit nem veszitesz csak szebben fog szólni , egészen más karakterke jönnek elő .
(#) Melphi válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Köszönöm
(#) (Felhasználó 34510) hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
Sziasztok! Valaki kíváncsi volt mikor lesz eladó az APX 101! Nos itt van ha érdekel benneteket:
http://www.vatera.hu/muszaki_cikk_elektronika/erosito_receiver/a_le...4.html
(#) (Felhasználó 34510) hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
Bár megjegyzem engem is érdekelne de csak a doboza és a transzformátorok. A belső munka kritikán aluli, mint ahogy szac64 is írta az eladónak.Üdv.:Mindenkinek!
(#) bakos13gab válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Én már egy ideje figyelem. Kíváncsi leszek a vételárra. Egyszer már volt hirdetve tán fél éve, de nem emlékszem a végeredményre. Nekem annyira nem jön be, főleg a kék ledek miatt. Egyszerűen elveszti a természetes valóját. Akkor már inkább tennék bele egy két glimmet. A bugyigumi kíváncsi vagyok, hogy benne van-e még...
(#) Ricsi89 válasza bakos13gab hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
A kék ledek nekem sem jönnek be. Jobban szeretem nézni az izzó katód vöröses színét. Annál jobb nincs is. Főleg ha még nagyobb fénye van, az szépen látszik távolról is. A Gu50-es erősítőmben is olyan szép látvány a katódok izzása.
(#) szac64 válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Teljesen egyetértek veled, engem is csak a külcsín miatt érdekelt volna. Bár, több mint 100 órás működés után megnézném a lakkozott fa lapot, hogy a 4db PL509 hogyan intézte el a keletkező hővel, nem hiába szokás fém lapból készíteni ezt.
A kábelezés no comment.
Üdv.
(#) CIROKL válasza szac64 hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
A külcsin sem olyan nagyon profi ha jobban szemügyre vesszük , élőben egészen biztos nem is tetszene mert ott nem lehet a hibákat eltüntetni / nem fénykép /
a belvilág meg no comment ahogyan mondod , nem is hiszem hogy totálisan zajmentes ?
(#) Lokesz85 hozzászólása Nov 16, 2011 /
 
Sziasztok !!!

A kérdésem a következő lenne : az apx 100 hogy bírná a kiképzést ha 8 ohmos kimenőtrafóval egy Infinity Sm112 4ohmos hangfalat hajtanék ? Üzembiztonságban, élettartamban hangminőségben mit jelentene ez ?
(#) (Felhasználó 34510) válasza Lokesz85 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Szia!Az illesztés nem lenne korrekt, a torzítása úgy 8-10%- ra nőne az erősítőnek.De ezt már nem hallanád meg mert a mélynyomód és a magas sugárzód 130W körül feldobná a talpát.A minőség szerintem elfogadható lenne ezzel nincs gond, a 16KHz simán benne van az erősítőben.50-70W-ig viszont meglepetésben lesz részed, amiről eddig hallgattad a ládákat azt az erősítőt ki fogod dobni!Nagyon vigyázz a mély sugárzókra mert brutális a dinamika,vagy tekercseltetni fogod hamarabb mint reméled!Szivacsperemet szerezz be mielőbb hozzá.CSAK ÓVATOSAN tekerd a hangerőt!Üdv.:Csaba
(#) Lokesz85 válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szia !!!

Köszönöm gyors és kielégítő válaszod.Még sajnos csak elméleti a dolog mert Apx még nincs meg.Csak azért kérdeztem mivel 8ohmos trafót pillanatok alatt tudnék venni négy Ohmost meg valakivel gyártatnom kell és az idő.Ha meglenne az erősítő akkor már egyből szaladnék a 8as trafóért de ezek tükrében már óvatosabb leszek és kivárom a rendes trafót.
(#) (Felhasználó 34510) válasza Lokesz85 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szia! Ha gondolod adok egy mail címet, nekem megtekert 2 darabot is 4-8-16 ohmra, PROFI módon.Ha jól emlékszem 16000Ft+ 1000Ft posta volt, de küldenem kellett az eredeti 100V-ost.Üdv.:Csaba
(#) (Felhasználó 34510) válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Néhány kép róluk.....
(#) Balugray hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Sziasztok! Szerintetek mennyit érne 3db apx-100-as? Pár törött cső, az egyiknek hiányzik a teteje, de szerintem kettőt össze lehetne hozni belőle...
(#) Balugray válasza Balugray hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Úgy néz ki, elkelt.
Következő: »»   25 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem