Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BG12864A GRAFIKUS LCD
 
Témaindító: Takikaa, idő: Feb 14, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Takikaa hozzászólása Feb 14, 2011 1 /
 
Olyan problémám van hogy vettem egy BG12864AYPLHn típusú lcd-t a HEstore-nál és tudom vezérelni minden csak arra nem jövök rá hogy hogyan lehet letörölni a kijelzőt.

http://www.soselectronic.com/a_info/resource/d/bolymin/BG12864A_ser...01.pdf

itt van az adatlapja de nem értem van olyan láb hogy reset singnal de ha 0 ra húzom nem történik semmi. Köszi a segítséget.
(#) Cavalier válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Szerintem monitortörlő kendővel próbáld.

KS0108B a vezérlője, ez elég elterjedt, gondolom valamilyen magas szintű programnyelven hajtanád, azokhoz szokott lenni grafikus LCD library.
Pl. Arduinohoz itt ebben is van clear screen függvény.
(#) Takikaa hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Én assembly-ben programozom Valamit értek magas szintűhöz is de még csak most tanulgatom és nem tudom kihámozni milyen parancsot kellene kiküldenem neki . Azért köszi a segítséget talán valaki tud nekem konkrét bit parancsot írni.
(#) zolee1209 válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Mi lenne, ha az egész kijelzőre 0x00-t tennél?
(#) vicsys válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
(#) Takikaa hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Az is egy megoldás de az sokáig tart 128*8 regisztert átállítani azért hogy töröljem a kijelzőt Bár ha nem lesz más megoldás akkor ezt fogom tenni írok rá egy olyan rutint.
(#) Doncso hozzászólása Feb 15, 2011 /
 
Sziasztok, ha már kijelző, és grafikus. Nekem is lenne egy nagyobbacska grafikus kijelzőm, de nincs hozzá adatlap. Amit tudok róla, hogy 256*64-es, három db LC7941-es és egy LC7942-es sanyo IC van a hátulján, és az oldalán egy 10-es csatlakozó, amiből 9db vezeték jön ki gyárilag.
Szóval, amit nem értek, hogy 9 kábellel hogy lehet meghajtani egy ilyen kijelzőt, illetve nincs e valakinek ötlete, hogy lehetne kideríteni a meghajtásának módját? Ez a 9 vezeték ez most nagyon bezavar.
Van valakinek ötlete hogy is van ez?
(#) Sebi válasza Doncso hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Régi fénymásolóból nekem is lapul itt egy hatalmas darab, azon is ilyenek vannak...
Valahogy így:
(#) Doncso válasza Sebi hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Köszönöm az információt. Eddig semmit sem találtam róla. De ez milyen kommunikáció? Vagyis mi a neve? Vajon PIC tudná kezelni?
Üdv.
(#) Sebi válasza Doncso hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Ez pusztán a pixelek aktiválását végzi... semmi intelligencia - fontkészlet, kurzor - nincs.
Menne PIC-kel a meghajtás, ha megírod (én nem tudok sw-t írni). Paralel 4bit, vagy soros módban is meghajtható. Itt a teljes adatlap, ha rászánod magad...
(#) Doncso válasza Sebi hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Ja látom már, csak én a sima HD44780-as kijelzőhöz vagyok szokva, ez kicsit más azért. Mindenképp köszönöm a hasznos információt.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem