Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   299 / 374
(#) Mc Elek válasza gerleimarci hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Kipróbáltam nagyon jó és egyszerű, csak az a baj hogy a kinyert G-kód nem fut Mach3 alatt. Próbáltam kitörölni azokat a sorokat amik olyan parancsokat tartalmaznak amiket ERROR-al díjaz a Mach3 de akkor meg máshol áll meg. Sajnos A 3 beállítható géptípus bármelyikével ez van sajnos.
(#) Mc Elek hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Solid Edge-ből kinyerhető Gkód? Működik Mach3 alatt úgy hogy semmit nem kell mókolni?
(#) Stewe válasza Mc Elek hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
A CAM alkalmazások gépspecifikus posztprocesszora mindig jelentős tétel egy gép árában.
"Mókolás" nélkül a legritkább esetben megy.
A CIMCO Edit V7 az elterjedt nagy gépekhez tartalmaz posztprocesszorokat, (Sinumerik FANUC Heidenhain, Haas) és a kutya közönséges ISO kimenet is működik. Érdemes is lenne megpróbálni, ha nem lenne súlyosan fizetős...
(#) gerleimarci válasza Mc Elek hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
GRBL-hez van tervezve.
(#) Pali79 válasza gerleimarci hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Ezt mondjuk nem nagyon vágom. Néhány speckó kódtól eltekintve ezek egyformák. Hogy a fenébe lehet, hogy nem működik egyik a másikkal?
(#) Mc Elek válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Igazad van! Nem tudom mi volt a probléma, de kinyestem még pár sort az elejéről meg a végéről is, és most már jó. És a méret arány is OK! Utánna néztem mik ezek a kódok, és úgy gondoltam nem szükséges. Csak szigorúan a koordinátákat, mértékegység beáll. hagytam meg. Levegőben vagy egy ceruzával lefutott rendben. Hétvégén már anyagban megnézem hogy muzsikál. Mégegyszer köszi!
(#) Lodolfo hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Sziasztok! Cnc maró építéshez van egy BD25-1205 vezérlőm, de nincs a számítógépemen nyomtató port amit ez használ. Érdemes valami átalakítóval és mach3-al kísérletezni vagy GRBL -el és arduino val kellene gondolkodni? Már van az is, egy Uno van nálm és jön postán egy Mega is. Legyen szép napotok!
(#) Pali79 válasza Lodolfo hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Szia! Először is ami neked van az nem vezérlő hanem leválasztó kártya, tehát csak annyit csinál, hogy a nyomtatóport jeleit "erősíti", illeszti, a bemeneteket optikailag leválasztja, illetve tartalmaz egy relét és egy 0-10V kimenetet frekiváltó vezérléséhez. Ehhez még kell a léptető meghajtó, hogy teljes vezérlés legyen belőle.
Ha nem ragaszkodsz a Mach3-hoz akkor inkább engedd el ezt a dolgot. A GRBL is megfelelő egy kisebb gép vezérlésére.
(#) benko_balazs válasza Lodolfo hozzászólására (») Márc 20, 2018 / 1
 
szerintem 3 tengelyig a grbl tökéletes ezt tudod vezérelni egy átlagos laptopról. Ellenben, ha több tengelyt is akarsz, akkor a helyzet teljesen megváltozik. Nekem linuxcnc vezérel egy kis 4 tengelyes gépet és tervben van az ötödik tengely elkészítése is (a 4 tengelyes grbl nekem nem jött be).
A párhuzamos portos szoftveres lépésgenerálással az a baj, hogy jó latencia teszt kell. Így jutottam el a MESA kártyáig,MESA
(#) csatti2 válasza benko_balazs hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Ennyi pénzért már inkább ez: Bővebben: Link
(#) Lodolfo válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Szia! Köszönöm, hogy kijavítottál! Akkor GRBL kellene kezdetben, ahhoz ez meg nem jó. Ha több tengelyre lenne szükségem mit ajánlotok? Minimum 4-5 tengely kellene.
(#) Lodolfo válasza benko_balazs hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Szia! Köszönöm a hozzászólásodat! A 4 tengelyes GRBL-el mi volt a gond? Nem működött megfelelően?
(#) kaqkk válasza Lodolfo hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Az UCCNC -t

A fejlesztőcsapat magyar , folyamatosan fejlesztik ha gond van rövid időn belül megoldják ,és nem drága .
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
(#) Pali79 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Hát ezzel én nem értek egyet teljesen. Többen panaszkodtak, hogy az AC szervó vezérlést nem bírja az akkor majd 50.000 Ft-ba kerülő UC300-as USB verziója. Nem is lehet kapni egy ideje. Az ethernetes verzók ára lassan süllyed elfogadható szintre.
Én most vettem egy Pokeys57E mozgásvezérlőt. Bővítőpanellel 8 tengely 125 kHz-es vezérlése 55 ki/bemenet. Szerintem hobbira több mint elég. Még csak most próbálgatom, de eddig bizakodó vagyok.
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Idézet:
„AC szervó vezérlést nem bírja”
Mit nem bír rajta?A szervónak is a léptetőmotornak is van saját meghajtója a vezérlés "csak" azt vezérli , egyébként már elfogadható áron megkapod az eternetes verziót is ...

A saját oldalán ...
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
(#) Stewe válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Az AC szervóhajtásban pont az a szép, hogy nem egy elméleti térben mozgat step/dir jelekkel egy pontot (a szerszám bemért pontjának fantomját), hanem a tengelyek mért helyzetéből, a számított sebességből és a CNC programból képez gyorsulást, nyomatékot... nem vezérlés, hanem szabályozás, egész más filozófia.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
(#) kaqkk válasza Stewe hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Ja értem már... De azért kíváncsi leszek a másik vezérlő tudására, hogyan muzsikál a feltört mach3 al ? Arra is sokan panaszkodnak ...
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
(#) benko_balazs válasza Lodolfo hozzászólására (») Márc 21, 2018 / 1
 
Kevesen próbálkoztak vele (4 tengelyes GRBL-vel sajnos, pedig 3 tengelyre nagyon tetszik), amit letöltöttem nem működött és mivel nekem közeli cél az 5 tengely, ezért hamar abbahagytam a kisérletezést vele és hosszas töprengés után a linuxcnc-t választottam, ez képes akár 9 tengely vezérlésére is vagy akár többre is nem csak kartézi rendszerben, nagyon könnyen és nagyon sokoldalúan alakítható az egyéni ígények szerint, ugyanakkor ingyenes tehát jogtiszta, valamint széles linuxcnc-s társadalom létezik a neten, (rengeteg posztot lehet olvasni külömböző megoldásokról ugyanakkor elég tisztességesen dokumentált) nemcsak amatőrök, hanem profi megmunkálóközpontok modernizálását is sokan ezzel valósítjákmeg. Ugyanakkor az általam belinkelt vezérlőkártya alapból tud 5 tengelyt vezérelni (+főorsó). Egyetlen hátrányát látom eddig, éspedig azt, hogy az "ingyenes" linuxcnc-hez a jó hardver elég drága.
(#) dB_Thunder hozzászólása Márc 21, 2018 /
 
Olvasva a beszélgetést..
Kapható baráti áron Ac szervo driver? 100W-os motorokhoz kellene, hogy milyen enkóder van a végén azt nem néztem tüzetesen.
(#) nyekk hozzászólása Márc 22, 2018 /
 
Sziasztok
Erről a "hamisítatlan " kínai vezérlőről ,mi a vélemény ,használ valaki ilyet?Megéri vele foglalkozni ?Bővebben: Link
(#) Pali79 válasza nyekk hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Én is szemezek vele, állítólag nem olyan rossz. Ha minden igaz ez már digitális optós bemenetű.
(#) nyekk válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Akkor már ketten vagyunk .Remélem valaki használ is ilyet,és véleményezi.
(#) gerleimarci válasza nyekk hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Ha rá lenne írva, hogy Leadshine, akkor nem lehetne rossz. De ez csak egy klón. Két esélyes a dolog.
(#) Pali79 válasza gerleimarci hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Ha az lenne ráírva akkor nem ennyibe kerülne.
(#) gerleimarci válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Hanem 3-4x ennyibe.
Csak nehogy úgy járjatok vele, mint én a dobozos TB6600-val, amibe valami teljesen más volt. Bár az ebayen vissza lehet kérni az árát...
(#) mutatvanyos hozzászólása Márc 23, 2018 /
 
Nekem a 2M542 vezérlők nagyon beváltak.
(#) Pali79 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Van valami márkája vagy noname?
(#) mutatvanyos válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Noname, kb. 2 éve működnek, akkor még 9-10 eft
volt darabja.
(#) guliver83 válasza benko_balazs hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Az tuti, hogy a Linux-CNC verhetetlen szerintem is, mindent tud amire csak szükség van és úgy alakítja a felhasználó ahogy csak akarja!
Én esztergán használom és egyidejűleg két kéz kézikereket használok, nagyon szépen megy.
(#) Stewe válasza guliver83 hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
A CNC technikában az egyik legnagyobb gyártó, a Heidenhain is linux alapon építi a vezérlőit...
Következő: »»   299 / 374
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem