Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   344 / 373
(#) Marty McFly válasza l48 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Ezt miből gondolod?
(#) Marty McFly válasza l48 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Igazad van rájöttem miért mondod. Mostmár világítanak az indikator ledek, viszont a motorok nem mozdulnak
(#) l48 válasza Marty McFly hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Én első körben kihagynám az illesztő kártyát.
Amikor már a motorok müködnek akkor visszatéve el lehet gondolkodni a következő lépéseken.
Biztos vannak itt olyanok akik ugyanolyan kártyát használnak mint Te.
(#) Marty McFly válasza l48 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Sikerült végre megoldani a problémát. Véletlenül felcseréltem a step és dir vezetékeket. Miután átkonfiguráltam már teljesen jól működik
(#) l48 válasza Marty McFly hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
További jó munkát!
(#) Gafly válasza Marty McFly hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Haha.
Csak igy tovább.
(#) Marty McFly hozzászólása Júl 27, 2020 /
 
Néha meg tudja viccelni az ember saját magát Köszönöm a jókívánságokat
(#) Gafly válasza Marty McFly hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Hogy ez mekkora barom.
Kicsoda?
Ez itt, a tükörben.
(#) rolie hozzászólása Aug 24, 2020 /
 
Sziasztok! Ismeri valaki a linken látható lézert? Bővebben: Link
Elsődlegesen textil anyagokat (poliészter, 0,5mm vastag) szeretnék vágni vele, de minél gyorsabban (cél kb. 3000mm/perc, nem tudom mennyire lehetetlen), esetleg több rétegben kicsit lassabban. Első körben a 3D nyomtatmómra szándékozom felszerelni, aztán kapna egy saját mechanikát. Egyéb ajánlásokat, tapasztalatokat is szívesen meghallgatok.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2020
(#) kaqkk hozzászólása Szept 12, 2020 /
 
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
404. Ez egy hiba.

A kért URL-cím nem található ezen a szerveren.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Nem látható így sem.
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Még pár perc és látható lesz a youtube videó (bocsi asz ütemezés....)
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Nagyon jól néz ki! Olyan ipari feelingje van. Viszont kérdés: a por nem fog megülni a görgők alatt?
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Ez az első marása volt (asztal síkolás) a porvédő elszívó szoknya már terveződik holnap talán fel is kerül rá . Most papírlappal próbáltam alatta tartani a port de reménytelen vállalkozásnak bizonyult , holnap takaríthatom a garázst és a gépet .
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
De milyen szívesen fogod takarítani mi?
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Holnap teszek fel videót a garázsról is ...
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Szia!

Nagyon tetszik!

Örülök hogy elkészült... Lesz mit takarítani az biztos! A Sin az miből van nálad?

Én most tervezek egy minimálköltségvetéses habvágót! Ott 20*20 as alu "L" profilt tervezek sinnek, v nutos csapágyal. Valahogy ugy mint a képeken van
x tengely 800 Y tengely 600

Szerintetek birni fogja?
Terhelés mondjuk nemsok van rajta..
Használni havonta kb 1-szer fogom egy egy szárnyat kivágni, vagy valamit, ugyhogy ha egy évbe beleteszek 20 üzemorát akkor az már sok!

Ennyi gurulás mellett az "L" profil ha 6 hónapot kibir nagyobb kopás nélkül akkor már boldog vagyok!

Mit gondoltok?

Modersze ennek van mégegy ugyan ilyen darabja csak az tükrözve
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2020
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
A sín nálam aluprofilba ragasztott "gömbvas" (tömörcső) a görgők kapugörgőként bárhol beszerezhetők ... A porvédő szoknya kerete ma elkészült , jövő hétvégén teszt ! (hétközben kiküldetésben vagyok )....
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2020
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
A ma feltett videó elején tökéletesen látszik a sín és a görgő ...
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Ez egy húbakker videó!
El leszel egy darabig míg kitakarítod
(#) sargarigo hozzászólása Szept 16, 2020 /
 
Kérlek mondjatok véleményt erről a masináról! Szerintetek bírja-e a kiképzést, érdemes-e bármit máshogyan? Még a tervezésnél járok, de annak már a végén. Inkább most derüljön ki, mint megépítve..
Router lesz belőle, fára, plexire, fémet nem akarok (.. ámbár lehet valami lemezt még bírna).

Bővebben: Link

T8x2 trapézorsó a Z tengely, a többi T10x2.
A rudazat mindenhol 10-es, talpas (SBR10UU).
A váz 18-as bútorlap.
Nema23 motorok, azt hiszem semmi nem maradt ki.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2020
(#) mex válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Az y tengely függőleges tartói, (egyben az x tengely rögzítéspontja) vékony lesz ... Ugyan méreteket nem írtál, de a 3D modell arányait figyelembe véve mindenképp vastagabb bútorlapot tennék oda. Leeső, kieső darab konyhai munkalapra vadásznék, abból ki lehetne alakítani a tartókat, és jóval merevebb lenne a vastagsága miatt.
Mindenesetre az orsók megfelelnek, a motorok úgyszintén, a 10-es talpas lineárok nincsenek túlméretezve de első gépnek elég lesz, tapasztalatszerzésre mindenképp. Jó hangos lesz ez borítékolható.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2020
(#) sargarigo válasza mex hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
18-as bútorlap van mindenhol, tehát a kérdéses rész is kb 2centi. Ha megduplázom az elég lehet? Az x és y tengelyekre tegyek inkább 12-es, 16-ost? Csak játszadozni kell, nem ipari cucc lesz. A hangossága mitől függ?
Köszönöm az észrevételeket!
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2020
(#) mex válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Ha még nincsenek meg a lineárok, akkor a nagyobb méret jobban terhelhető, célszerű olyat választani, ha még belefér a büdzsébe. A léptecsek állandóan változó frekvenciájú, (az adott g kód) által diktált időnként földöntúli hanghatását a rezonálásra hajlamos felületek, mint a vékony búrorlap felerősítik és a végeredmény a legtöbb esetben nem fülbemászó dallam...
Azért írhattál volna néhány méretet is..
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2020
(#) sargarigo válasza mex hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Még semmi nincs meg hozzá, hogy ne vásároljak feleslegesen. Azért nem a levegőből vannak a méretek, ebay-on láttam hogy miket árulnak, és onnan vettem a méreteket. Apropó méretek!
Az asztal szélessége 380mm, a hossza 530. A munkaterület nyilván valamivel kevesebb. Az összes magassága a motor nélkül 520mm. Igyekeztem kompakt gépet összehozni.
(#) Poli válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Szia!
Inkább MDF lapot használj az építéshez, igaz sokkal nehezebb, de apróbb rostokból, nagyobb présnyomással készül mint a bútorlap, könnyebb megmunkálni és kevésbé sérülékeny, tömörebb a belseje. Lehet kapni nedvességállót is.
18 mm-esnél ne használj vékonyabbat, ott ahol mex javasolta és a "Szán"-t megerősíteném két oldalról hozzáragasztott 4 mm-es, vagy egy oldalról 8 mm-es lappal. Az y tengely függőleges tartóit én alul kiszélesíteném, akkor is, ha meg kellene hosszabbítanom az asztalt.
A Nema23 motorok bírni fogják a plusz súlyt, nekem hasonló méretű gépem van Nema17 motorokkal az X tengelyét most fogom lecserélni Nema23-ra mert eléggé melegedett.
(#) sargarigo válasza Poli hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Idézet:
„18 mm-esnél ne használj vékonyabbat”

Nem is akartam vékonyabbat, éppen arról volt szó, hogy a 18-at is megduplázom. A 12, 16 a tengelyekre vonatkozott, hogy a 10-es helyett legyen-e vastagabb, illetve mennyire. MDF jó ötletnek tűnik, ráfigyelek! Y lábai mennyire legyenek szélesek?
Következő: »»   344 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem