Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   347 / 373
(#) sargarigo válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
18-as bútorlapból készül, és nyákmaráshoz, fa illetve műanyag idomokhoz szánom. A falvastagság jelenleg 36mm (dupla bútorlap). A marót még nem tudom, valami olcsót gondoltam. Kaqkk amit javasolt az az egyik alternatíva, a másik meg valami kommersz kézi gép. A gép rögzítését majd akkor fogom konkretizálni, ha meglesz a gép. Mármint itt a kezemben. Egyelőre a "vékony zseb" effektus erősen lassítja a folyamatot. Még nem tudom mit veszek és hol..

Mi az a féloldalas terhelés? Mikor jön elő? Azt gondoltam hogy ez már elég erős így, de ha mégsem szerinted mit kellene másképpen?
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2020
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 26, 2020 / 1
 
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Hóágyúnak se utolsó!
Amugy nagyon fain! Nekem tetszik!
Én most egy táblázatot készítek sin árakból.. mert rá kellett jönnöm hogy pl az aluminium t profil + nutos csapágy nem is biztos hogy olyan olcsó kombó!
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Most kutatok kefe után ami legalább 10 cm hosszú és csak egy "csík" a porszívóadapterhez ..
(#) mnyugger válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Ma hozzájutottam 2db 1m2, 18mm vastag rétegelt táblához.
Konkrétan tábla. Iskolai. Legalább 60 évesek.
Elég erős e egy 80x60cm munkaterületű CNC gép X , Y hídjának?
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Fali rack szekrényből mentettem egy kb. 20cm hosszú kefét. A szőre vagy 6-7cm.
A kábeleket ezen keresztül kell bevezetni a szekrénybe.
Holnap megkeresem, küldök fényképet róla.
(#) kameleon2 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Felteszel egy anyagot a tárgyasztalra, lerögzíted. A marófej belemélyed az anyagba és oldalirányba elkezd haladni benne. Az anyag ellenállást fejt ki és visszahat a mozgató hídra, pont akkora erővel. Ettől féltem a konstrukciódat. Téglalapból elkezd torzulni paralelogramma irányba.
(#) sargarigo válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Így már értem mire gondolsz. Feltételezhetjük a 36 mm falvastagság, illetve fent a híd hátlap és lent a híd alja nem bírja megtartani? Nincs semmi gyakorlatom ebben, azért kérdem. Fához műanyaghoz nem kellene elégnek lennie? Végülis öntartó polcokat, meg asztallapokat csinálnak ebből. Ott sem láttam meghajlást (mondjuk nem mikron órával néztem )
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Én inkább asztalnak használnám fel , nálam acél U profil a híd és a váz 1000*1000 mm a munkaterület (a videóban látszik egy része a váznak )
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Köszi a tippet , villanyász boltban eszembe nem jutott volna keresni !
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
(#) Gafly válasza kokozo hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Idézet:
„3.Használat: ragassza a porvédő takarékot a törlőkönge ragasztóval, vagy rögzítse a porvédő csaptelepre szegecsekkel.”
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Tökéletes ! Ez lesz a B terv ....
(#) kokozo válasza Gafly hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Ennyire megbízható a google fordító ami az oldalt fordítja le a használó nyelvére.. Mellesleg nem innen kell megvenni, hanem ilyet, bárhonnan. Ez csak egy illusztráció arról, hogy mivel lehet egyszerűen megoldani.
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Az acél U profilnak mik a méretei?
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Igen! Ilyen csak nem vászon széllel, hanem fröccsöntött műanyag.
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Az u az 80*50*3 melegen hengerelt , ebből a keféből mennyi van neked és milyen méretű ?
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Csak egy 20 cm-es darab. Az asztalt szoktam vele leseperni. Ez neked nem tétel, csak mintaként dobtam fel.
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Hát igen legalább fél méter kéne .
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Ha ilyet nem találsz, akkor lehet csinálni korongecsetből is, a közepét kimarva.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
(#) sargarigo hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Súgjatok már légyszi!
Nézem ezeket a spindle motorokat, és elég nagy a szórás közöttük!
A megadott adatok közül melyik mire használható? Pl ER11, ER16 stb,
300, 500W..
Fordulatszám 15k, 30k..
Nem tudom hogy milyet válasszak magamnak. Állítható fordulatszám pl kell-e?

Nyákot marni, fából profilt marni kell, fémre már gondolom kevés, de talán valami alu lemezt megpróbálnék még vele. Talán.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Az ER11 befogó is tud 8mm ig befogni (van hozzá többféle méretű patron ) Ez bőven elég a gépecskédre (az ER16 nagyobb patronokat is tud fogadni de felesleges 10-12 szárú marókat használni ekkora cnc-n ) Az állítható fordulatszám akkor kell ha sok plexi és hőre lágyuló műanyag megmunkálása a cél . Én az ER11 es 400w os motorral csempét üveget is gravíroztam nyákot fúrtam ...
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Idézet:
„üveget is gravíroztam”

Ezt az állitásodat igaznak nyilvánitom, hacsak nem pont az én megtévesztésemre vettél, és rejtettél el a műhelyedben üveglapra gravirozott számsort a polcon.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Órát akartam belőle csinálni ...
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Idézet:
„Órát akartam belőle csinálni ...”

De nem sikerült, hahaha.
Még egy hasonló beszólás, és a következő találkozóról több füllel, mint foggal megyek haza...
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Igen mert vastag üveget választottam , viszont ha vékonyabb lehet hogy el is törik marás közben ... Ha találkozunk a következő rendezvényen maximum kicsit erősebben szorítom meg a kezed .... Csípom a beszólásaidat .....
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020
(#) Pali79 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
(#) sargarigo válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Köszönöm a figyelmeztetést! Picit drágállom, láttam már 20-ért is. Persze lehet hogy nem 500w-os volt.
(#) szili83 hozzászólása Szept 30, 2020 /
 
Ali, Gearbest vagy Banggood-ról de EU raktárból melyik épített CNC-t lenne érdemes megvenni, max 2-300$-ig?
Nyomtatott áramkör marásra, esetleg gravírozásra, minimális Al marásra, avgy fa dísztárgy készítésre kellene. Ahogy nézem ennyiért nem nagyon lehet építeni stabil gépet. Tudom azok sem a legjobbak, de annyit lehet megérnek. Ilyen felépítményeket nézegetek:
(később esetleg ez készítené el az erősebb CNC alapjait)
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2020
Következő: »»   347 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem