Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC vezérlő elektronika és progi
Lapozás: OK   113 / 115
(#) bitmixer válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Kösz a választ (a többieknek is). Úgy látszik más ok miatt (is) felejtős a dolog, mégsem érdekli a cimborát...
(#) Csendo44 hozzászólása Okt 29, 2023 /
 
Sziasztok!Egy olyan kérdésel fordulok hozzátok,hogy 1 Heidnenhain cnc pilot 3190 vezérlésü cnceszterga gépen dolgozom és nyitott ajtóval szeretném használni.Esetleg valaki nem tudna 1 kódot vagy valami tippet hogylehet kivitelezni ezt a lehetőséget!Előre is köszönöm a válaszokat!A gép tipusa:Gildemeister CTX 400 serie 2.
(#) Kovidivi válasza Csendo44 hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Ez a kérdés nagyon furcsa. Ha cégnél dolgozol, és ha amikor a főnököd megtudja, mi a célod, nem lesz mérges, azonnal válts munkahelyet.
CNC esztergánál nem dolgozunk nyitott ajtóval, már csak a fröcskölő hűtőfolyadék miatt sem.
Egyetemes esztergán meg nincs ajtó, nem oda való a munka? Vagy megállítod a programot, leállítod a forgást, akkor kinyithatod az ajtót, majd miután becsuktad, mehet tovább a program.
Nem is igazán értem a kérdést...
(#) dB_Thunder válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 30, 2023 / 1
 
Idézet:
„Nem is igazán értem a kérdést...”

Én se!!
Mivel a G kód (szerintem) nem tartalmaz ilyen információkat!
Az ajtó nyitvatartását biztonsági relé szokta figyelni, jobb esetben még ajtózár is van, ami addig nem old, míg megy a gép!!
(#) Massawa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Vagy egy bemenet van a vezérlön.
(#) Csendo44 hozzászólása Okt 30, 2023 /
 
Köszönöm a hozzá szolást!Nekem azért lenne szükségem erre ,mert pl.1 .3 bekezdéses trapéz menet ami aluminiumból (vékonyfalú)van ,hagy némi sorját és ezt szeretném lesorjázni ,hagyományos csúcseszterga nincs!Természetesen nem szeretnék nyitott ajtoval dolgozni progam közben.Csak ilyen apró megmunkálásra használnám!A Haas ST 10 CNC forgácsoló esztegán volt ilyen lehetőség lekorlátozott funkcíóval.(300 fordula nyitott ajtónál.)Fanuc vezérlésel.A DMG-től jár egy szerelő és ő dudja a kódot,de nemárúlja el.megvan tiltva neki biztonsági okok miat!
(#) KKobra hozzászólása Nov 2, 2023 /
 
Segítséget szeretnék kérni. Hogyan tudnám ősszekapcsolni arduino v3 shield kiegészító panelt 3DB Tb6600 Motorvezérlővel vagy küzvetlenül az arduinoval? Mutatna valaki rajszot a vezetékezéshez?
Tehát van 1 db arduino, 1db v3 shield kiegészítő panel, 3 db tb6600, és 3 db Vexta PK266-02A -c91. Van egy működö CNC-m 3018-as vezérléssel és szeretnék egy nagyobbat erősebb motorokkal
Kérem segítsetek a vezetékezésben!
(#) kila válasza KKobra hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
(#) KKobra válasza kila hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Nagyszerü egy motor meg va!! Ebböl hogyan lesz 3 motor? Egyébbként ez szinte mindenütt megvan. pldául itt
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2023
(#) kila válasza KKobra hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Ilyenre gondolsz?
(#) kila válasza kila hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Van még egy...
(#) KKobra válasza kila hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Valami ilyenre! Igen
De én is találtam nézd meg ezt. Én konkrétan erre gondoltam de elég nehezen azonosíthatók a csatlakozók.
(#) pipi válasza KKobra hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Miért azonosíthatók nehezen? A shield kapcsi rajza publikus... Megkeressem?
(#) kaqkk válasza pipi hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Én kihagynám a shield-et semmi értelme még pár csatlakozót + ban beépíteni ...
(#) pipi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Azon kívül hogy áttekinthetőbb, valóban nincs Step-Dir-Enable-föld. A lényeg úgyis a portkiosztás, ami a kapcsirajzból visszakövethető, az alapján meg mehet egyből az arduinóra.
Mondjuk én valami fickósabb procis panelban gondolkodnék, lehet kevés lesz a flash, meg a ram.
Én most rendeltem MKS tinibee-t, amit 3d printerhez javasolnak (nekem más fusi célra kell) mégiscsak 240MHz órajel, két magos, 500k RAM, meg egy csomó flash, a wifit nem említve... De az MKS-nek van egy csomó cnc-re szánt panelkéje is.
(#) Pethical válasza pipi hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Egy mezei grbl simán belefér és el is futtatja gond nélkül. Nekem is így van amúgy megoldva a lézer, egy arduino nano, azon egy sorkapcsos shield és arra rákötve a külső motorvezérlők. Régen uno volt, amíg össze nem kevertem 2 madzagot és véletlenül rá nem kötöttem a 48V-ot aminek a motorvezérlőbe kellett volna menni, az annyira nem tetszett neki.
(#) KKobra válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Nemtudom! Lehet igazad van ki kéne hagyni! Valami stabil csatlakozót kell összeütni. Megoldom .
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2023
(#) KKobra válasza pipi hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Ezen már én is gondolkodtam hogy valami jobb vezérlés kellene. a jelenlegi masinám egy 3018 vezérlővel megy

s-l1600.png
    
(#) kaqkk válasza KKobra hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Én uc 300 eth vezérlőt használok a gépemen (nem olcsó de mindent is tud)Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2023
(#) KKobra válasza kila hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Azt látom a rajzon hogy a GND össze van kötve a TB6600 táp és a controlpanel gnd vel
én inkább nem kötném össze ha nem muszály.
(#) kaqkk válasza KKobra hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Nyugodtan kösd össze a tb6600 ban optocsatolók vannak minden bemeneten .
(#) KKobra válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Oké! Akkor elvileg megvan a drótozás. Kell valamit modositani grbl-ben?
Az arduinoban a grbl 1 van betöltve.
(#) kaqkk válasza KKobra hozzászólására (») Nov 3, 2023 /
 
Nemtudom , de nézd át hogy melyik pinre mit kötöttél és arra mi van konfigurálva .
(#) KKobra válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Összeütöttem egy próbapanelt. Így az aztalon tudom tesztelni a bekötéseket, éa a motorokat is. A motorok a munkahelyemről bontásból származna. A motorok Vexta PK266-c91 ezek a motorok 2 fázisú motorok ( 6 vezetékes )
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2023
(#) kaqkk válasza KKobra hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Ügyes vagy , csak nemtudom hogy a 6 kivezetéses 3 fázisú motorokat hogyan fogja mozgatni a kétfázisú meghajtó ... Kérünk videót a működésről
(#) mex válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Szerintem a szóbanforgó Vexta típus kétfázisú, csak unipoláris, úgyhogy esélyesen jól fog működni a meghajtóval.
(#) kaqkk válasza mex hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Reméljük a legjobbakat ...
(#) KKobra válasza mex hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
A Bing szerint kétfázisú. A motorhoz a vezérlőt is és a bekötést is ő mondta meg. De majd kiderül.
(#) kaqkk válasza KKobra hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Én már nem bírnám ki , összeszerelés után rögtön kipróbáltam volna ...
(#) KKobra válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Néha dolgozni is kel és sajnos nekem hétvégén is kell menni. Reggel értem haza aludtam és most ültem ide a hogy bekössem a vezérlőt és a motorokat. Remélem nem rontok el semmit! mi történik ha felcserélem az A+ A- vagy a B+B- párok valemelyikét. Azt tudom hogy az A+ A- összeérintem akkor nehezebben lehet megforgatni a motort ha jól tudom.
Következő: »»   113 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem