Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Crystal radio - detektoros rádió
Lapozás: OK   144 / 152
(#) kaqkk válasza Solymossi hozzászólására (») Júl 1, 2021 / 2
 
Van 3db ilyen panelkám tele germánium trnyókkal és diódákkal , ha érdekel keress meg privátban
(#) Vales válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 1, 2021 / 1
 
A tűs germániumdiódák szinte mind jók: OA1150-1160, D9V, stb. Ezekkel építettem már gyerekkoromban is.
(#) kaqkk válasza Vales hozzászólására (») Júl 1, 2021 / 2
 
Tudom én az OA 1161 et preferáltam akkoriban 2Ft ért lehetett venni az Ezermester boltban a Rákóczi téren....
(#) Vales válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 2, 2021 / 1
 
Szolnokon az MHSZ Rádióamatőr boltban az OA1160 vagy a D9V 1Ft/db volt. OA1150-et régi TV-k aránydetektoraiból bontottam, ha volt.
(#) Gafly válasza Vales hozzászólására (») Júl 2, 2021 / 3
 
Csabára viszünk kilóra.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2021 / 1
 
(#) hobbyjani hozzászólása Szept 2, 2021 /
 
Ma már detektoros rádiót épiteni nagyon költséges,elsősorban a dioda ami 2 ft volt most 16 dollár az ebayon,a levegős forgokondi méregdrága,a 4000 ohmos fülhalgató múzeális ritkaság,a jó magasantennát megépiteni csak kertes házban lehet,panellakásban lehetetlen,és az egészet miért?,azért hogy azt a nyamvadt Kossuthot vegyed rajta,ami csak egész nap dumál és zavarja a kissebb adókat?
(#) kaqkk válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 2, 2021 /
 
A hobbielektronika találkozóra vittem két tenyérnyi panelt tele germánium diódákkal , aztán hazahoztam kidobtam (nem kellett ingyen sem senkinek)
(#) hobbyjani válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 2, 2021 /
 
Miért nem dobtad az én udvaromba?
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2021
(#) kaqkk válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 2, 2021 /
 
Nincs az adatlapodon a cím így bármerre dobhattam volna ......
(#) kaqkk válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 2, 2021 /
 
(#) Kera_Will válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 3, 2021 / 4
 
Idézet:
„dioda ami 2 ft volt most 16 dollár”

Ge helyett van esetleg bármilyen kisáramú Schottky nem 16$ esetleg 10-20 Ft-ért

Idézet:
„levegős forgokondi méregdrága”

Donor zsebrádióból lesz helyette PVC forgó

Idézet:
„a 4000 ohmos fülhalgató múzeális ritkaság”

Majdnem minden zörgő játék teli van piezzo csipogóval

Idézet:
„a jó magasantennát megépiteni csak kertes házban lehet,panellakásban lehetetlen,”

Lehet keretantenna is ...

Idézet:
„miért?,azért hogy azt a nyamvadt Kossuthot vegyed rajta,”


Nem mert a keretantennás detektoros rádióval a Kossuthon kívűl még másik 2 3 állomást is vettem a keret elforgatásával jól érzékelhető maximum/minimum irányokkal.

Eleinknek sem mindig tellet ideális eszközparkra akár csak egy detektoros rádió építése esetén.
Nem "nyafogtak" ... megoldották ... ...
például...
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2021
(#) Atis57 válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 3, 2021 /
 
Szia!

Az alkatrész készités teljesen jó! gyerekkoromban még voltak hasonló könyvek.

Ma már csak a programirás maradt az egészből?
(#) hobbyjani válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 3, 2021 /
 
Idézet:
„Eleinknek sem mindig tellet ideális eszközparkra akár csak egy detektoros rádió építése esetén.
Nem "nyafogtak" ... megoldották”

igen,kémcsőben fabrikáltak kristályt ólomból meg kénből,az egyik ismerősöm orvoshoz is került mikor balesetet szenvedet,az utcai telefonokról meg leszakitották a kagylókat hogy kivegyék belőle a hallgatót
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2021
(#) pucuka válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 3, 2021 / 3
 
Azért nem kell nagyon messzire elmenni, ha valaki akar, megtalálja azt, amire szüksége van egy rádió építéshez, akár detektoroshoz is. Pl. Az "elfogadnám, ha ingyen elvihető" topikba felteszed a kérésed.
Nekem is van két, vagy három légforgóm, és egy doboznyi Ge diódám, új is, bontott is, csak kerülgetem, míg ki nem lesz dobva (asszony parancsára).
Szóval van megoldás (pont itt a fórumon), csak nem szabad feladni.
(#) Kera_Will válasza pucuka hozzászólására (») Szept 3, 2021 / 1
 
Pucuka!
Ha még nem támadtak meg sok privat uzenettel ... akkor engem erdekelne 1 2 forgo.
Detektoros epites es 1 Collins szuro is tervben van.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2021
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 3, 2021 /
 
Tied, a többit pü.
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 4, 2021 / 2
 
Fejhallgatót én a régi telefonok 250 ohmos fejhallgatóját használom 2 sorba már 500ohm. Solt akármelyiken antennával bejön de van egy keretantennás rádióm. Ezt meg lehet turbózni kimenő trafóval aminek jó egy 220/6v kis áramú trafó. Diódákat bontottam régi rádiókból, de van ami bat42 vagy 43-assal megy nagyon olcsó dióda. Az ismerősök is odaadják a kacatjukat ha tudják gyűjtöd, örülnek nincs szemet , te is örülsz van forgó és Ge dióda. Tegnap hoztak egy 1953 as rádiót, van benne trafó, Ge dióda, forgó de olyan állapotba van a kávája hogy nem szedem szét, meg marad az utókornak. Diódának jó meg a az acél +grafit is. Forgókondit ha nem találsz építesz. A detektoros rádió valójában tényleg elkészíthető teljesen házilag. Egy régi projektom Bővebben: Link Most találtam egy hangkártyát amibe 2db LM386 van, majd annak is lesz jövője valahol. Az Ericsson töltőjének a trafója az egycsöves rádiómat hajtja meg. Bővebben: Link
(#) Gafly válasza bigrobi hozzászólására (») Szept 5, 2021 / 3
 
Egyre inkább érlelődik bennem egy "detektor mérő" készitése.
Középállású alapműszer már van hozzá, elképzelés is. Ráérés sajnos nem sok van...
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2021
(#) pucuka válasza bigrobi hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Idézet:
„régi telefonok 250 ohmos fejhallgatóját”

Muszály annak 600 Ω -osnak lenni, mert a telefonban van egy (fél)hibrid, az önhangmentesítésre. Ennek pedig kiegyenlítettnek kell lenni.
(#) bigrobi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
250 ohmosak a fejhallgatóim. Az újabb telefonoké 120ohm az is jó ha nincs más. Sima tárcsázós telefonba 200-250 ohmos hangszóró van. Mind olyan bármilyen műszerrel mértem.
(#) pucuka válasza bigrobi hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Mint a 4 Ohmos hangszóró. 3,5 Ω -nak méred. Csak a telefon hallgatóban sokkal több menet van.
(#) hobbyjani hozzászólása Szept 5, 2021 1 / 3
 
Én azt mondom kezdjétek egyenesen ezzel,1,5 voltos elem akad elég,például vérnyomásmérőböl vagy órábol,gyenge oda de még nem kell kidobni,a kinai füles megy oda és ha nincs forgód csinálj variométert ferrit rúdból
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Szept 5, 2021 / 2
 
Elődjeink megoldották,nem nyafogtak, az utcai telefonok kagylóit ellopták,hiába modták nekik;A TELEFON ÉLETET MENTHET
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2021
(#) tomi52 válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 5, 2021 / 2
 
Gimis koromban az ágyam melletti fotel alatt volt egy faládikában egy egy tranzisztorosom, a telefon hallgatót a párna alá tettem, hogy kevésbé nyomjon. Szüleim így nem látták, jókat rádióztam lefekvés után. Antennám hatalmas volt, a 220-as légvezeték 0 pólusa, földelés nem is kellett hozzá. Később tettem bele kevés menetes tekercseket, néha még a SZER is bejött.

Egy baj van csak ezekkel, ez így már nem detektoros.
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Ez már nem detektoros de+1 Si dióda es tranzisztor ha csak 1 dióda akkor fejhallgatóval megy és kész a reflex rádió, antenna sem kell, ha nem haragszik érte. Bővebben: Link
(#) bigrobi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Azt tudom hogy munka közben nagyobb az ellenállás de nem úgy szokták mérni.
(#) hobbyjani hozzászólása Szept 6, 2021 / 4
 
Végre került egy pincében egy pár valami régi telefonközpont paneljei tele hatalmas orosz detektor üveg diodákkal,és került egy katonai forgókondi amin még egy motrocska is van
(#) proli007 válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 6, 2021 / 2
 
Ez még szemléltető eszköznek is kiváló..
(#) Solymossi hozzászólása Nov 19, 2021 / 2
 
Sziasztok!

Szükségem van bakelit / keménygumi anyagra amit a detektorosokhoz használtak régen, a képeken is látható. Ha van valakinek fölösleges kérem keressen meg!
Ha valaki kidobásra szánná detektoros alkatrészeit, előbb írjon nekem és valószínűleg kelleni fog, akár a dióda is!

Üdv.: Laci
Következő: »»   144 / 152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem