Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1485 / 2208
(#) horváth lajos válasza Doncso hozzászólására (») Jan 18, 2013
ott van feszkó 280 volt
(#) mofesa válasza horváth lajos hozzászólására (») Jan 18, 2013
Van jelentősen érezhető hőmérséklet különbség a két cső között?
(#) horváth lajos válasza mofesa hozzászólására (») Jan 18, 2013
Szia nincs de most nézem hogy a rajzon van egy el kötés az be számoztam az ecc83-lábaitt iés az 1 es lább az a hatosra van kötve a 6 -os az meg az egyesre van kötve lehet hogy azért nem szól a másik cső
(#) horváth lajos válasza horváth lajos hozzászólására (») Jan 18, 2013
úgy néz ki hogy jó lett meg cseréltem a lábakat és dolgozik mind két el84
(#) Doncso válasza horváth lajos hozzászólására (») Jan 18, 2013
Akkor a problem megoldva
(#) horváth lajos válasza Doncso hozzászólására (») Jan 18, 2013
igen most az áram fel vételét mérem az erősítőnek az olyan 65ma
(#) tyraw hozzászólása Jan 18, 2013
Más, itt ez a Tim Mellow féle OTL kapcsolás, de nemtudom mekkorára méretezzem a tápot, mekkora áramerősségre méretezzem a +- 150V ot, és a 430-at?
(#) Orbán József válasza tyraw hozzászólására (») Jan 18, 2013
Nem semmi módon adnak az orosznak rendesen. Mennyi üzemórát jósolnak ebben a feszített üzemmódban? Nem is értem, hogyan jön ki a 4-8 Ohmra ekkora lehetséges anódáramokkal (ca. 340mA) ez a teljesítmény...
(#) tyraw válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 18, 2013
(#) Orbán József válasza tyraw hozzászólására (») Jan 18, 2013
Pont ezt találtam, néztem! Izgalmasnak látom a kapcsolást! Tanulmányozásba kezdek.
Ott vannak az ajánlott trafók is, épp nem éri el a 3 db az 1kW-ot...
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 18, 2013
Az eredeti rajzon van 0.1µF csatoló, meg stab cső az előcsövek rácselőfeszhez, a kézi rajzon már egyszerűsítettek. Azért kíváncsi lennék a kettő közti különbségre.
A kimeneti 4 Ohm az eredeti cikkben 16, és ahhoz van rendelve a 40W.
Nem bíznék annyira a kéziben...
(#) tyraw válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 18, 2013
hát, ezt egy kicsit sokallom, meg betolnám egy trafóra az összes fűtést...
(#) Orbán József válasza tyraw hozzászólására (») Jan 18, 2013
Egyéb 6C33 kapcsolásban is külön trafóról melegítették a végcsöveket, az egy SE pl.
Valamint lehetett a fűtésközepet egy feszültségosztóval megemelni, itt valószínűleg a PP-nél ez nem szükséges, vagy ajánlott. Remélem hozzászól olyan is, aki már evett is ilyet...
Opps, dehogynem, itt is megvan a fűtésközéppel a dolog, most látom.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) Orbán József hozzászólása Jan 18, 2013
Pozsi honlapja helyről letöltöttem a fojtó méretező progit, ami E I lemezekkel operál és kiad eredményeket.
Ismeri valaki?
Viszonylag nagyobb induktivitás és áram mellett ijesztő vaskeresztmetszeteket ad.
Pl. 5H 0.25A 15.63 cm2, 0.4mm drót és 1 mm légrés
0.2mm légrésnél 78 cm2!!!
Ez így rendben van?
Ha van hiba, hol, mi lehet? Megköszönném, ha ránézne hozzáértő és szólna rá valamit.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) küzmös Gergely hozzászólása Jan 18, 2013
Sziasztok! A képen látható PP-kapcsolást építettem meg.. "dobtam össze próbálni". Elé tehetem a másik képen szereplő ECC83-as kapcsolást? (Mondjuk jelenleg ECC82-es csövem van). Igazából a második Renczes Tamás: szemléltető kapcsolások Rádió-elektronika sorozatban fellelhető 10W-osat szeretném majd megépíteni,ha szépen "összeállnak a dolgok",de mivel már össze van rakva próbálgatva,a másik és szépen szól,ezért szeretném kipróbálni,hogy vajon "mit tud" az ECC-t elé téve. Kérdés hogy elé tehető e ez így?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) CIROKL válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 19, 2013
Idézet:
„hogy vajon "mit tud"”

Ugyan azt fogja tudni , mindösszesen csak lesz előtte még egy fokozat ami alkalmas a hang rombolásra ... A 83-as cső nem helyettesíthető a 82 -vel
10 Watt elérése nem lehetetlen de szegény csövek élettartama nagyon lerövidül , na de ha van mondjuk 1000 darab belőle akkor semmi gond!
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 19, 2013
Igen, ilyen az inverz Gatling, itt a cső repül.
(#) saraha hozzászólása Jan 19, 2013
Üdv.Urak.Szeretnék tekerni egy kimenőt EL34 SE-hez.Csak próbaképpen mert a gyáriak elég kicsik...Egy régi RT-ben olvastam,hogy irányadónak,jó egy 10-12cm2-es vas, erre osztottan 3500-4000pr. 0,25-ös drót, ill 100-115 menet 1-es drótból a szek.-re osztottan.Namost ez 4-5ohmra van méretzve alighanem,ha 8Ohmra szeretném kétszer annyit kéne rátekerni?Ra=5k akkor ez azt jelenti,hogy a priméren 5k-t a szekunderen meg 8Ohmot kell,hogy mérjek?Vannak SM hipersziljeim erre tekerném.Ja és légrést mennyit kell,hogy hagyjak?
(#) saraha válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 19, 2013
Ok.Még véletlenül sem akarok belemenni számítgatós dolgokba...csak valami irányadó dolog kéne amin elindulhatok aztán,ha sikerélményem lesz jöhet a komolyabb trafótekerés.Azért kérdeztem itt.Tisztában vagyok,hogy mi hol van az oldalon csak úgy gondoltam itt is van jogosultsága meg hátha előbb kapok választ itt.
Akkor légy szíves tedd át az "Egyik" topicba a kérdésem ezt meg töröld ki.Köszönöm.
(#) puffed hozzászólása Jan 19, 2013
Sziasztok!
Az ECC83 és a 6H2P lábkiosztása között van valami különbség?Tudom hogy a gugli a barátom de több félét is találtam.
(#) puffed válasza puffed hozzászólására (») Jan 19, 2013
Bocsánat 6n2p. /Régen volt már az az orosz tanulás.../
(#) Orbán József válasza saraha hozzászólására (») Jan 19, 2013
Engem is itt okosítottak, bár néha ellenállok, vagyis nem mindig értem egyból.
A menetszámod 4-ről 8 Ohmra: Gyök(8/4) * 4 Ohmos menetszámmal.
100 menet helyett pl. 141.
A többiben olvass utána, nem az Ohmos ellenállást adják meg.
(#) saraha válasza puffed hozzászólására (») Jan 19, 2013
A lábkiosztás ugyanaz csak a fűtés más.
(#) saraha válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 19, 2013
Köszi ,József.
(#) puffed válasza saraha hozzászólására (») Jan 19, 2013
Ha jól látom akkor a 4-5 láb a fűtés +a 9-es lábat testre kötöm?
(#) Orbán József válasza saraha hozzászólására (») Jan 19, 2013
Jut eszembe, olvastam, hogy a légrést úgy is optimalizálta valaki, hogy a kész trafót műterheléssel terhelve, hangfrekivel hajtva (20Hz-20kHz) a kimeneten ellenőrizhető, beállítható a légrés optimum az adott kapcsolásban. Ez mindenképp gyakorlati eredményt ad, indulásnál tegyél be 0.2mm szigetelőpapírt a vasak közé.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) saraha válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 19, 2013
ŐŐŐ...és mit kel figyelni a szkópon?Azt,hogy teljes sávszélben optimális legyen a jelátvitel vagy a vágási küszöbnél éppen kisebb vagy éppen nagyobb rést beállítani?
(#) Orbán József válasza saraha hozzászólására (») Jan 19, 2013
Ki tudja? Én nem árulom el a meglepit. Meg nem is tudom. A gyakorlatban kiderül, egy hézagoló szettel megnézed, mikor legjobban elfogadható, alul-felül.
(#) saraha hozzászólása Jan 19, 2013
Ja ,végül is a kísérlet a lényeg különben nem jövök rá soha.
(#) mofesa válasza puffed hozzászólására (») Jan 19, 2013
Igen ez így van.A 9 -es láb a testen,mivel az egy belső árnyékolás.
Következő: »»   1485 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem