Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1566 / 2208
(#) mofesa válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 7, 2013
250V -nál az EL84(6P14P) 5.2K -ra illeszt, de az a 200 ohm ide, vagy oda, szerintem mindegy.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2013
(#) szili83 válasza mofesa hozzászólására (») Okt 7, 2013
Ezt hogyan, miből számoljátok?
(#) mofesa válasza szili83 hozzászólására (») Okt 7, 2013
Kicsit visszaolvasol, egy-két oldal, és ott pont tárgyalva lett. Nézegesd az adatlapokat, sok csőnél írják is.
(#) küzmös Gergely válasza szili83 hozzászólására (») Okt 7, 2013
Rosszul mondtam.. az nem Orion trafó hanem szerintem VT TV-ben volt. De amúgy igen.. Ugyanazon fajta hangkimenőtrafó. Nem épp hifi minőségű hangzás ,de próbálkozhatsz vele. Próbáld ki és garantáltan meg fogsz lepődni, ha még nem "játszottál" sohasem csövekkel. Aztán persze tekersz vagy tekertethetsz egy megfelelőt.
(#) szili83 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 7, 2013
Miért lepödök meg, mi lesz, meglepően jó?
(#) küzmös Gergely válasza szili83 hozzászólására (») Okt 7, 2013
Hát jah.. pár alkatrész.. viszonylag pici kis kütyü. Aztán ugye "csak 3,5W" körül van. Majd rákötsz egy szép nagy és viszonylag "érzékenyebb" hangsugárzót ,s jön a "wááá".. Egyből rájössz hogy ez nem éppen a P.M.P.O.-s vagy egyéb kínai szabványos "3W" hanem a "DIN-es" korszak 3W-ja. Nagyot szól!
(#) spirik hozzászólása Okt 8, 2013
Szia mindenki .
Kérdésem lenne .A 6L6 csövet helyettesit hetem e a EL34 csővel .
Köszönöm szépen segítséget .
(#) belaradio válasza spirik hozzászólására (») Okt 8, 2013
Szerintem nem lehet egy az egyben cserélni a két csövet. Ha jól emlékszem a 6L6-hoz 3,5 K , az EL34-hez 2K kimenő trafó kell. De a szakik megmondják pontosabban neked. Az orosz 6P3SZ viszont csereszabatos a 6L6-tal.
(#) spirik válasza belaradio hozzászólására (») Okt 8, 2013
Szia köszönöm szépen .Várom a segítségeket..
(#) besi99 válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 8, 2013
Ez feltünően kicsi! Egyenfesszel mérted?
(#) kristikoma válasza besi99 hozzászólására (») Okt 8, 2013
Szigetelésmérő szerinted mit ad ki? Hát csak egyenfeszt. Ha rossz a szigetelés, átüt, akár AC, akár DC, nem válogat.
(#) besi99 válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 8, 2013
Nem lehet, hogy párás helyen voltak?
(#) kristikoma válasza besi99 hozzászólására (») Okt 8, 2013
A helyzet az, hogy nem tudom. Inkább fűtetlen helyről származnak. A Pécs rádió trafóját muszáj volt szétszedni, de inkább ragadtak a szigetelőpapírok. Tudom, hiba szétszedni.
(#) bakos13gab válasza szili83 hozzászólására (») Okt 8, 2013
Utáp = 250V
Ianód = 48mA

Tehát: 250/0,048=5208,333... ohm

Szóval pentódát így kell.
(#) besi99 hozzászólása Okt 8, 2013
És ha triódának kötöm?
(#) bakos13gab válasza besi99 hozzászólására (») Okt 9, 2013
Utánanézek, triódára még nem számoltam. Az biztos, hogy magasabb lesz az optimális illesztés.
(#) varttina válasza besi99 hozzászólására (») Okt 9, 2013
Úgy tudom, a triódánál minél nagyobb a primer oldali impedancia, annál kisebb a torzítás, úgyhogy a hangminőség érdekében érdemes a számított illesztés fölé menni.
(#) kristikoma válasza besi99 hozzászólására (») Okt 9, 2013
Elektroncső Atlaszban benne van triódára is az ajánlott beállítás.
(#) majdnEM80 hozzászólása Okt 9, 2013
Sziasztok! EM80-al kapcsolatban nagyon nagy segítségre lenne szükségem. bevezérlés indikátort építettem....tökéletes. Lenne ha nem zúgna tőle az erősítő.
Nos az van hogy alacsony stereo jelszint kierősítve 2 db em80 ra kapcsolási rajz szerint. jack dugóval próbáltam ki elsőnek, működik is de ha az alacsony jel kimenetbe (mondujk legyen ez egy egyszerű mp3 lejátszó) beillesztek egy erősítőt is a kivezérlés jelzőhöz akkor zúg a hangszóró ahogy emelem a hangerőt (zene nélkül), de ha közben eltávolítom a jack elosztóból az em80-at megszűnik. mi ez? előre is köszi!
(#) majdnEM80 hozzászólása Okt 9, 2013
valami a GND-vel? de ugyanez ha kivezélésjelzőként használom is előfok nélkül hangfalkimenetre csatlakoztatva. fontos lenne a segítség mert már 3.napja próbálom és kezdek belebonyolódni....
Köszönöm!
(#) CIROKL válasza majdnEM80 hozzászólására (») Okt 9, 2013
Látni kellene a művet . többet lehetne mondani róla!
(#) szili83 hozzászólása Okt 9, 2013
Érdeklődnék, hogy aki bedobozolta, a csöves erősítőjét milyen csatlakozót használt jel bemenetnek, és kimenetnek? Illetve mit hol helyezett el? Kicsit retrós stilust szeretnék kölcsönözni.
Fa-NYÁK házat csinálok (Alja, hátulja, 2 oldala fa; eleje, teteje NYÁK, egy irányba csiszolt, lakkozott, felírat ami lesz rajta Tonert vasalom rá, mint NYÁK készítéskor)
(#) spirik hozzászólása Okt 10, 2013
Szia mindenki .el 84 ecc83. kapcsolás.Szeretném megkérdezni hogy a Ez81 vagy a Ez80 ,meg lehet e csinálni .Köszönöm a segítséget ...
(#) bakos13gab válasza spirik hozzászólására (») Okt 10, 2013
EZ81 és lehetőleg csatornánként külön.
(#) spirik válasza bakos13gab hozzászólására (») Okt 10, 2013
Szia .
2db ez 81...

És köszönöm szépen.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2013
(#) jani1987 hozzászólása Okt 10, 2013
Találtam nemrég egy 212V-os és max 3A-es tápot és ehhez milyen csöves végfokot ajánlotok. Előfokot nem terveztem bele, mivel a torzító pedált szándékoztam rákötni.
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Okt 11, 2013
Dobozoláshoz milyen csatlakozók ajánlottak? Ki illetve bemenetnek?
Ezeket néztem ki, de nem tudom...
Audio be: Bővebben: Link
Audio ki: Bővebben: Link
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 11, 2013
Helló!
Milyen csöveid vannak? Mit takar a 212V, 3A? Mert ugye, kell anód,-fűtés, rácsfeszültség, mik jönnek ki a tápból? Meg aztán kimenőtrafó is kell.
(#) spirik hozzászólása Okt 11, 2013
Szia bakos 13gab.


Mindenféle képen 2db kell?EZ 81,
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Okt 11, 2013
Legyek őszinte a "táppal" kapcsolatban? Jobbat is kitalálhattam volna mi legyen belőle, de ez jutott eszembe. Csövek? Most még semmi, de próbálok néhány áramköri rajzot keresni hozzá.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013

Picture 8.jpg
    
Következő: »»   1566 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem