Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2073 / 2208
(#) CIROKL válasza granpa hozzászólására (») Márc 14, 2019
Csupa véletlen egy pár darab kikerült a kezeim közül .
Bővebben: Link
Az is igaz nem konzerv dobozból de nem is papir hengerből csak is normális anyagból feltehetően elfogadható minőségben.
(#) krapulax6 hozzászólása Márc 14, 2019
Koszonom az otleteket.
Marad a katonai fel literes fem bogre
Ful nelkul termeszetesen...
(#) pucuka válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 14, 2019
Akkor reszelgessek ki jó sok négyszögletes lyukat a rozsdamentes lemezbe?
(#) CIROKL válasza pucuka hozzászólására (») Márc 15, 2019
Miért is?
(#) sulaco válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2019
Gondolom ehhez komoly géppark kell, hozzájutni anyagokhoz, stb?
(#) CIROKL válasza sulaco hozzászólására (») Márc 15, 2019
Kinek mit jelent a komoly ?
Viszont kicsi rálátás anyagismeret lemezmegmunkálás fogalma nyilván a kocka kivágásokat nem reszelővel csináljuk a lemezen igaz pucuka ezek szerint nem ismeri a perforált lemezt!
Egy amatőr mühelyben megoldható minden semmi extra gép nem kell
Komolyabb müvelethez nyilván de most egy árva trafó takaróról szól a történet.
Anyagokhoz ebben a.világban semmi akadálya a hozzájutásnak , bármit meglehet vásárolni csupán tudni kell mit szeretnél .
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) granpa válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2019
Meg az anyagiak sem mellékesek.
(#) CIROKL válasza granpa hozzászólására (») Márc 15, 2019
Ne viccelj már egy csöves erősitőnél szerinted számit valamit is a.végeredmény eléréséhez 1000-2000 forint bármit is ?
(#) granpa válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2019
Az a meglévő anyagtól is függ, mert ha megvan minden, -alacsony költségvetésű projekt, vagy már kimerült a keret-, akkor számít 1-2-5000 Ft +.
(#) CIROKL válasza granpa hozzászólására (») Márc 15, 2019
Nem számít!
(#) (Felhasználó 1947) válasza pucuka hozzászólására (») Márc 15, 2019
Nem mondta senki.
CAD-ben megtervezed, lézerrel kivágatod.
Párezer forint.
De ha mégis a kézi munka mellett döntesz, akkor sem nagy vaszisztdasz.
Cirok Lacinak igaza van, otthon is megoldható, hozzáállás kérdése.
És párezer forintnyi doboz anyag valóban nem számít.
50-60E Ft-os alkatrész/anyag árnál nem téma.
Ha meg alacsony a keret, akkor kirándulni kell, meg könyvtárba menni, nem csöves erősítőt építeni.
Már láttam itt példát arra, hogy 3-4 év alatt nem jutott el valaki addig, hogy egy PCL86SE megvalósuljon.Szomorú.
(#) FeketeVipera hozzászólása Márc 15, 2019
Sziasztok! Azon gondolkodtam, hogy a vasmag, amire a toroid hálózati trafókat tekerik alkalmas lehet-e kimenőtrafó-magnak, persze csak PP üzemben. Túl sok műszaki adatot hirtelen nem találtam a neten, különösen nem a gyári toroid kimenőkhöz. Igazából csak a mag anyagának alkalmassága érdekel. Köszönöm!
(#) CIROKL válasza FeketeVipera hozzászólására (») Márc 15, 2019
Bővebben: Link
Igen alkalmas sokan alkalmazzák is anno nálam is készült kettő pp amikben toroid magra készült a kimenő tranzformátor!
(#) Gafly válasza FeketeVipera hozzászólására (») Márc 15, 2019
Igen.
(#) pucuka válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2019
Kicsit viccesnek gondoltam, (azért is írtam OFF ban) elképzeltem magam, hogy otthon a konyha asztal sarkén reszelgetem egy alulemezbe a 136 apró, de egyforma szögletes lyukat. Csináltam már hasonló mutatványt, kijelzőnek négyszögletes lyukat, de az csak egy két ilyen spec lyuk volt. A spájzomba sincs lézervágó, úgyhogy nem jön szóba.
Megcsináltatni? Egy egyszerű művelethez kerestem hegesztőt, (a járgányom kosarának eltört a felerősítő része) a harmadiknak sikerült úgy meghegesztenie, hogy ma is tart.
(#) (Felhasználó 1947) válasza pucuka hozzászólására (») Márc 15, 2019
Itt nem erről volt szó, nem kell sem kiforgatni a leírtakat, sem csúsztatni.
Egy normál kis műhelyben egyszerű eszközökkel sok minden megoldható, vagy ha nem megy, egy megfelelő céget keresel rá.Egyik sem lehetetlen.
Ha csak a konyhaasztal szélén tudsz reszelgetni, az a te dolgod, nem mérvadó ez esetben.
Érdekes, én találtam lézervágással foglalkozó céget is, meg egyéb fémiparit is.
(#) FeketeVipera válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2019
Köszönöm! Ezek szerint akkor még akár meg is tekertethetek egy egyszerű felépítésű kimenőt ( szigorúan gitárhoz) a helyi toroid-tekercselő üzemben. Szép napot!
(#) TAttila77 hozzászólása Márc 15, 2019
Üdvözlet mindenkinek.
Szerintem ne vitatkozzatok azon a négyzet lyukon, nem is kell reszelgetni. Az egy négyzet lyukú hagfal, illetve hangszórórács. Én ilyen lyukú lemezt tettem minden hangfalamra az akusztikus szivacs alá. De lehet kapni kerek lyukút is, kinek mi tetszik. De pl. a kerek lyukú perforált lemezt vidéken komolyabb vasasnál rostalemezkét is ismerik. Táblában lehet kapni kb. 2,5x1-1,5 m minimum.
Remélem segítettem hol keressétek. De ha pl. komolyabbat szeretnétek, az Elimex.hu-n találtok négyzetlyukú hangfalrácsanyagot, de nem lesz olcsó sehol sem.
(#) mohinger válasza FeketeVipera hozzászólására (») Márc 15, 2019
Gitárhoz tökéletes lesz. Ha jó a vas, akkor még hifire is jó lehet.
Bővebben: Link
(#) FeketeVipera válasza mohinger hozzászólására (») Márc 15, 2019
Köszi, nagyon szép kivitel!
(#) mohinger válasza FeketeVipera hozzászólására (») Márc 16, 2019
Köszi szépen!

Annyit tennék hozzá, hogy ezekkel a vasakkal szerencsém volt, jóféle német gyártmány, 52kHz felső határfrekvenciával, Fleta mester munkája. Sajnos volt, amivel már nem volt ilyen szerencsém, azok 10kHz felett meredeken estek. Saját és mások tapasztalata szerint kicsit "kemény" a hangzásuk a toroidoknak. De ez teljesen szubjektív.
(#) gzu válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 17, 2019
Köszönöm! Lemez csík, négy élhajlítás, végek találkozásánál van átlapolva lágyforrasztással rögzítve. Teteje külön darab. Ez is odaforrasztva, élek lecsiszolva. Ezek után csiszolás, gittelés, festés. Lemezcsíkot szabták műhelyben. Többi saját munka. Egyszerűbb készet venni, akár egy egész erősítővel alatta. De úgy már nagyon nem DIY.
(#) FeketeVipera válasza mohinger hozzászólására (») Márc 17, 2019
Adok neki egy esélyt, egy EL84PP gitárerősítőben kipróbálom. Az egy bajom, hogy belső átmérőket a Tekercselő cég nem közöl a magokhoz, így hiányzik a vaskeresztmetszet a kepletből, amivel - a Kádár Géza - felé könyv nyomán - menetszamot szoktam számolni. Ha további kereséssel sem találom szerintem 2x1200 menet primerrel fogok belevágni. Köszi!
(#) Dr Endugu hozzászólása Márc 19, 2019
Az erről a kapcsolásról szóló cikk megvan valakinek? Jól szólhat ez? Mekkora impedanciára tud dolgozni? Ellenállások teljesítménye milyen értékűek?
(#) CHZ hozzászólása Márc 21, 2019
Készülőben egyszerű 6P3S-E PP.

6P3SZE PP.jpg
    
(#) mohinger válasza CHZ hozzászólására (») Márc 21, 2019
Nagyon termékeny vagy!
Milyen foglalatot használsz a végcsövekhez?
Talán egyszer írtad, hogy van egy bevált dobozméreted. Gondolom 440mm széles, milyen mély és magas, megkérdezhetem?
(#) CHZ válasza mohinger hozzászólására (») Márc 21, 2019
Barátomtól kaptam (hibás)6AS7PP erősítőt, légszerelve, dobozát hasznosítottam. Új fedelet kell hozzá készítenem, többi megfelelő.. Én 420x320x70 mm nagyságú dobozt használok, ez kisebb 400x300x60mm.
Foglalatok a képen..
(#) CHZ válasza mohinger hozzászólására (») Márc 21, 2019
Te mikor készíted el erre a nyáktervre a végfokot?
(#) mohinger válasza CHZ hozzászólására (») Márc 21, 2019
Na, ez jó kérdés!

Eredetileg anno letettem róla, hogy megépítsem, mert nekem otthonra sok lenne, de a közös ismerősünk addig erősködött, hogy rendeljek NYÁK-ot, hogy belevágtam a rendelésbe. Persze, amikor kiderült, hogy megvámolják, akkor visszalépett, hogy mégsem kell neki, adjam el a paneleket. Ebből persze nem kis hiszti lett, mert hogy van az már, hogy én más szellemi termékéből csinálok hasznot?!
Most kb. négy projekt áll sorban ez előtt, így egyhamar nem lesz belőle semmi. De nem tettem le róla. Sajnos van pár hiba a paneltervben, pl az összes furat 0,7-es, ezzel oda lett pár furatgalvánnak is. A te verziód már javítva lett?
(#) CHZ válasza mohinger hozzászólására (») Márc 21, 2019
Idézet:
„A te verziód már javítva lett?”

Nem volt probléma a beültetésnél. Amit módosítottam az a képen is látszik, áramgenerátor került be az 5k6 ellenállás helyére, szimmetrizáló trim. helyére átkötés kellett.
Idézet:
„mert nekem otthonra sok lenne”

Miért lenne sok? Nem kötelező teljes hangerőn hallgatni, kevésbé kivezérelve kisebb a torzítása, van tartalék. Ez csak előny lehet! Kisebb teljesítményű végcsöveket is használhatsz, nyáktervhez több típusú végcső is alkalmas. Megépítheted kisebb teljesítményűre is!
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
Következő: »»   2073 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem