Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   241 / 254
(#) Zoli_bácsi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Igen, eddig is Az UF4007-es diódát használtam. Akkor gyakorlatilag tehetem abba a papírcsőbe.
(#) Ideiglenes hozzászólása Aug 4, 2018 /
 
Hátha mást is érdekel, mint egyszerű és nagyszerű megoldás:

DCF77 jelgenerátor

Kipróbáltam az oldalon található programot arduino nano-val és működik szépen az adás. Néhány menet vezetékkel körbe kell tekerni a tesztelni kívánt órát és prímán veszi a jelet és rá is áll. Jó eszköznek találtam teszteléshez, és nagyon egyszerű, gyorsan éleszthető ha van kéznél arduino.
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 11, 2018 /
 
Sziasztok!
Bárhogy állítom a korrekciót mindig késik az óra. Mitől lehet?
Köszönöm
(#) Gafly válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Milyen óra?
(#) lajos1969 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Mule Z560 2.57--es verzió!
előző oldalon vannak képek.
(#) Unfi válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Először a menüből vedd ki, hogy olvassa az RTC jelét. Aztán 20MHz-es kondi mellett levő 20pF-os kondikat cseréld 10 pF-ra.
(#) lajos1969 válasza Unfi hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Köszi kipróbálom.
(#) lajos1969 válasza Unfi hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Kész kicseréltem,. 22pF volt benne 15pF-ot raktam a helyére, majd meglátjuk.
(#) Pali79 válasza Unfi hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Én pont fordítva csinálnám! A cikk végén le van írva emlékeim szerint, hogy miként kell az RTC-t belőni. Az sokkal pontosabb mint az órát hajtó PIC. Utána beállítani hogy időnként kiolvassa és kész. Nekem évek óta megy így, a téli-nyári átállításig kevesebb mint 1perc eltéréssel.
(#) lajos1969 válasza Unfi hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Így is késik egy nap kb 2 mp-et. hiába állítom a korrekciót, hogy siessen(0-49)
Most próbaképpen kicseréltem a DS1307-et egy másikra hátha azzal pontosabban jár.
A korrekciót "50"-en hagytam, meg óránként olvastatom az RTC-t.
Majd meglátjuk holnap!
(#) Pali79 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
A cikk szerinti kapcsolásban van egy állítható kondi az RTC mellett. Azzal kell belőni az RTC-t és kiolvastatni időnként.
(#) Unfi válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Nekem DS1307-el van megoldva, és ott nincs trimmerkondi.
(#) lajos1969 válasza Unfi hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Nekem is DS1307 van benne!
(#) Pali79 válasza Unfi hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Azt nem is lehet finomhangolni? Érdekes. Kizártnak tartom, hogy a gyártásból eredő szórások miatt mind halálpontos pláne, hogy külső alkatrészektől is függ a működése.
(#) yodee hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Nekem pont emiatt nem jött be ez a kapcsolás... DS3231 és DS1340 van nekem mindegyikben. Azokkal nincs ilyen gond.
(#) Unfi hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
A kvarc pontosságán múlik.
(#) Pali79 válasza yodee hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Ezt nem értem.....
(#) lajos1969 válasza Unfi hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
A következő lépés akkor a kvarc cseréje lesz!
(#) yodee válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Pontosan mit? Raktam össze mule órát és miután össze raktam utána tudatosult bennem, hogy sosem lesz pontos Dcf nélkül.
(#) lajos1969 válasza Unfi hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Így is késik, olyan mintha a korrrekcióra nem csinálna semmit, pedig elvileg ügy olvastam, hogy napi +- 14 másodpercet lehet állítani.?
(#) Pali79 válasza yodee hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Az eredeti kapcsolásban PCF8583 RTC van trimmer kondival. Azzal tökéletesen beállítható az RTC pontosra.
(#) yodee válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
A pontos RTC gyárilag pontos szerintem.Nem kell beállítani. Mindegy is, nem szeretnék veszekedni. Nekem a saját összeállítás jött be.
(#) Pali79 válasza yodee hozzászólására (») Aug 15, 2018 / 1
 
Senki sem veszekszik, szakmai eszmecsere folyik. Nem tudom mi a különbség a fentebb említett DSxxxx között, de a kollégának nem pontos a 1307-tel. A sorozatgyártásból adódóan nem egyformák az alkatrészek, ezért fura nekem, hogy nincs finomhangolási lehetőség. Az átlag kvarcok is csak 20 ppm pontosságúak. Abban nem értek egyet, hogy dcf nélkül nem lehet pontos, mert nekem is az.
(#) lajos1969 válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Kicseréltem aDS1307-nál a kvarcot, s most úgy néz ki siet gy picit nem késik!!
(#) Kovidivi válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Nekem is ez volt régen a gondom. Rárják a kvarcra, hogy 32768Hz, de a valóságban nem annyi. A 20 vagy 100PPM meg a kvarc valós frekvenciájához kapcsolódik, nem a tokozására ráírthoz. Vannak ezek az Ebay-es modulok, szinte ingyen. Szerintem az egyik gyártó eladta az egyébként szemétbevaló, hibás kvarcait, mert nem sikerültek pontosra, a másik pedig készített velük egy RTC modult. Mi pedig megvesszük. De kvarc csere után rendben lesz minden.
(#) yodee válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Mit nevezünk pontosnak? A külső kvarcos RTC pontossága a környezeti hőmérséklettől függ. Ha melege van vagy "fázik" teljesen máshogy viselkedik. Az általam említett RTC-kben belső kvarc van, nem áll fenn ilyen hibalehetőség. Én akkor mondom hogy pontos ha nem tér el a dcf-től vétel nélkül sem.
(#) kaqkk válasza yodee hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Idézet:
„Ha melege van vagy "fázik" teljesen máshogy viselkedik”
A DS 3231
extraként a belső kvarc mellé még hőkompenzált is , és a hőmérséklet kijelzést (és annak beállíthatóságát is tudja)
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Ez a program is "őt" használja

A video linkje felhasználói kérésre cserélve egy jobb minőségűre.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) yodee válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Igen, Én tudom
(#) Pali79 válasza yodee hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Az enyémhez nem kell hozzányúlni a téli-nyári átállítás között. Nekem ez elég pontos. Ahogy olvasom a hozzászólásokat, látom van ettől jobb is, de az eredeti kapcsolás is megállja a helyét. Én nem kerestem annó alternatív megoldást, megépítették ahogy a cikkben volt. Nekem több éve teszi a dolgát.
Következő: »»   241 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem