Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   260 / 282
(#) sza85 válasza em hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Tehát akkor 019 szekcióban 17-et beállítani, majd bekötni a modult. Kipróbálom, ha rendesen jön az értesítés, akkor pedig 019-ben 01-re átállok. Ha így is jó, akkor jó. Egyébként nyilván csak élesítve kell, hogy működjön a GSM modul, szóval akár maradhat 17-en is?

Köszönöm a segítséget egyébként, már csak ide kell csábítanom a haveromat hogy bekösse
(#) em válasza sza85 hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
A 17 azt jelenti, hogy élesítéskor fog küldeni SMS-t. Tehát a rendszer működését egy élesítéssel ki tudod próbálni, de riasztáskor nem fog küldeni semmit.
(#) sza85 válasza em hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Ja, értem, tehát azért kell 01-re állítani, hogy utána riasztáskor küldjön értesítést. Köszi!
(#) Tankcsapda válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Így ahogy mondod.
Egy relé a riasztásnak, mondjuk IN-1.
Utána én IN-2 -re szoktam a műszaki hibát programozni ezzel a modullal, és ahhoz kell a PGM programozás. A kommunikátor dob egy SMS-t, vagy telefonhívást is, attól függően hogy beszélem meg az ügyféllel.
(#) quash hozzászólása Máj 30, 2018 /
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni

Adott egy DSC PC1616PCBE központ, PS-128/A szirénával, PTK5507 kezelővel, és LC-100PI infrákkal. A kábelezést, etc … mindent én csináltam, riasztós gyakorlat nélkül.
(mindenhol 6 eres kábel, infrák 4 éren bekötve, infra oldalon 5,6k ellenállás, billentyűzet 4 éren)
Jelenleg 5 helyiség, 5 infra, mindegyik önálló zóna, később még lesz egy 6-ik is a garázs, külön billentyűzettel.
A kezelő mell be van még kötve egy ENVISA LINK4 Connect2Go hálózati modul is, ezt is rendben elérem egyenlőre csak browseren keresztül.

Elvileg a terv:
- lakás 5 helyiség, 5 infra, 1 kezelő: partició #1.
- garázs, 1 infra, 1 nyitás érzékelő: partició #2.

Később lakás és garázs is kap 1-1- füst érzékelőt (lakásban már fent van, de ezzel most nem akartam vesződni)

Az alap dolgok rendben működnek is, szirénával van gondom, ez szerint kötöttem be:
https://www.riasztobolt.info/pictures/d/ps-128-uj.pdf

Próbáltam 6 és 8 vezetékes megoldással is, jelenleg a 8 vezetékessel van bekötve.
A gond az hogy központ azt a zónát ahová a szirénát kötöm, mindig nyitottnak jelzi. (A többi zóna rendben)
Jelenleg Z6-on van, úgy hogy más eszköz nincsen a zónán, a rajz szerint 5.6-os ellenállás központ oldalán bent.
Service-t lekötöm, szépen élesíti magát, de a zóna továbbra is nyitott.

Mi lehet a gond ?
(#) levaitamas válasza quash hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Szia!
Mérd meg a központnál, hogy sziréna tamper ad-e rövidzárat összeszerelt állapotban.
(#) quash hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Ha hazaértem megnézem!

Ami még információ lehet:
- service szál „aux-” -ra kötve a doksi szerint.
- ha ezt a kötést megszüntetem, elvileg ilyenkor élesítem a szirénát, akkor csipog 1et v. 2öt
- ha visszakötöm (újra szerviz módban), szintén csipog, majd ez után a központot áramtalanítom, azonnal megszólal a sziréna! Pedig elvileg a sziréna szerviz módban van.
- 6 eres bekötésnél ha szerviz aktív volt, és a központot lekapcsoltam, akkor nem indult a sziréna.
Tegnap átnéztem 2x a sziréna bekötését, minden a PDF szerint történt.

Ezen felül van egy olyan gondom is hogy PC-Link-el próbálnék csatlakozni a központhoz.
Próbáltam USB-s soros porttal, és régebbi gépen fizikai soros portal is. (FIFO mindenhol kikapcsolva)
Készítettem hozzá kábelt:
Soros DB9 csati: 2-RX, 3-TX, 5-GND, 4-6 direktben összekötve.
Központ csati: 1-TX, 2-3 GND, 4- RX
De akár hogyan próbálok csatlakozni, nem áll szoba DSC szoftverrel.
Kezelőn engedélyeztem PC-Link-et (8* …. 499 azt hiszem), a kapcsolódáshoz szükséges kódokat ellenőriztem default-on vannak). Próbáltam központ újraindítása után.

A kezelőn semmilyen hibakód nincsen, egyedül sziréna zónája nyitott.
(#) Kovabe válasza quash hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Szia

A service szálat arra a gnd pontra kösd mint amir van kötve a sziréna tápja is. amíg le van húzva addig tartja magát szervíz álapotban.
(#) fieldee hozzászólása Jún 1, 2018 /
 
Üdv!

Adott egy dsc riasztó... a festő össze kente az egy ik PIR-t. Nagyon okosan le akarta szedni, hogy elmossa a burkolatot. Természetesen a temper be volt kötve, így kiállt szabotázsra a központ, és nem lehet élesíteni (státusz led sárgán világít). A telepítő elérhetőségét nem tudja megadni a ház előző tulaja, így nem tudjuk a telepítői kódot. Ha jól értelmezem, kéne a központnak egy telepítői újra indítás, ami így nem fog menni... Van valakinek valami ötlete, hogy tudom élesíthetővé varázsolni a rendszert?
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2018
(#) sankesz10 hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Mit jelent az, hogy a billentyűzeti zónák kiszorítják a központi panel zónáit? Ugyanez igaz a zóna bővítős zónákra is.
Hogy értelmezzem, akkor amelyik zónát adom a billentyűzetnek, akkor oda a panelen sem köthetek zónát, az ott üresen marad? Mert ha mondjuk a kezelő zónáját az egyre programozom, akkor a panelen még köthetek az egyes zónára?
Központ DSC 1832
Köszönettel,
Sándor
(#) Syn7h37ic válasza sankesz10 hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Amelyik zónát a billentyűhöz rendeled, az a zóna a bővítőn, vagy a panelen nem fog működni. Célszerűen ezért kell az utolsó zóna utánira programozni a kezelői zónát. 1832 és egy bővítő esetén a kezelői zóna célszerűen a 17. legyen.
(#) tomicctv hozzászólása Jún 16, 2018 /
 
Sziasztok!

DLS 5- höz van esetleg valakinek magyar nyelvi csomagja? Sajnos nem találok sehol sem.
(#) sankesz10 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Köszi a választ, az nem probléma, hogy a bővítő a 1832-nél csak 16 zónáig kezel, fogja látni a panel azt a zónát, a 17.-t? Amúgy két partíciót szeretnék külön kezelővel.
Köszi,
Sándor
(#) Syn7h37ic válasza sankesz10 hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
A DSC1832 max. 32 zónát kezel. alap paneli zóna, + bővítő modul az csak 16 zóna, a kezelői zóna nyugodtan mehet a 17. zónára.
Két partíció nem probléma, a kezelőt címezni kell. Amelyik kezelőn van zóna, (akár mindkettőn is lehet külön külön), azt a kezelő címet kell megadni a 020 szekcióban, hogy melyik kezelő zónabemenetét használja. De particionálás esetén mindenképp címezni kell a kezelőket.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018
(#) Syn7h37ic válasza tomicctv hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
DSC.hu
(#) gaba7512 hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Üdvözlök Mindenkit!

Szeretnék egy pc-1616 riasztóközpont bekötéséhez, ill. beüzemeléséhez segítséget kérni.
Kecskeméten lakok, ha valaki vállalná.

Köszönöm!
(#) tomicctv válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Egyszer már megnéztem ott, de nem találtam, most viszont nekiültem még egyszer és meglett! Köszi!!! Sikerült is a magyarítás. Viszont, valamit nem értek. Mikor először telepítettem fel, csináltam egy teszt usert egy 1864-es panellel, próbaként, hogy lássam, hogyan működik a progi. Mikor megnyitottam, akkor a teljes felület, beleértve a programozás is megjelent. Most a magyarítás után szintén csináltam egy teszt usert (többit töröltem) és "system admin view" nézetben nyílik, vagyis ez korlátozott nézet, állapotokat látok, de programozni nem tudok. Miként tudom teljes admin-ként megjeleníteni a programozni kívánt panelt? Üdv: Tomi!
(#) tomicctv válasza tomicctv hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Közben megtaláltam a normál nézetet, alapértelmezés szerint nekem a korlátozott volt beállítva, most már ok
(#) tomicctv hozzászólása Jún 20, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy 1864-es központ signal ps 128 a szirénával! Negatív indítójelre nem indul. Ez már jumperes verzió, 2-es jumper felkapcsolva a negatív indítás miatt. Mellékelem a kötést is.Nincs ötletem, miért. Mi lehet a baj?
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2018
(#) sankesz10 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Köszönöm szépen a válszt. Szép napot.
Sándor
(#) gaba7512 hozzászólása Jún 23, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Egy dsc pc1616 riasztóköszponthoz szeretnék beszerelni gsm modult, ami apollo gsm mini.

Hogyan kell beállítani a pgm1 -ben hogy riasztáskor hívjon fel?
Jelenleg akkor hív csak fel, ha áram alá hejezem a riasztót.

Köszönöm!
(#) jocoka hozzászólása Jún 24, 2018 /
 
Sziasztok.
Van egy kb 2.éves DSC 1616 os központom.
Ma arra jöttem haza hogy a kijelzön nincs semmi életjel.
Elvettem a tápot a paneltól majd vissza akkor elindult kb fél perc után ismét sötét a kijelző.
Szerintetek lehet hogy táp hiba hol kezdjem el a javítást?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2018
(#) Syn7h37ic válasza jocoka hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Valami túl nagy áramot vesz fel, és lekapcsolja a tápot a rendszerről. Első körben kizárólag a kezelő legyen a rendszeren, és egyesével adnám a tápot az eszközöknek, egy műszerrel pedig mérném az eszközök áramfelvételét, így kiderül, hogy melyik hibás. de szerintem a sziréna lesz a ludas, így első nekifutásra látatlanul.
(#) jocoka válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm szépen végig ellenőrzők mindent remélem csak ennyi a baj.
(#) jocoka válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Szia
Na igazad volt köszönöm,tönkre ment egy pir az terhelte a tápot.
Köszi mégegyszer.
(#) mpisti71 hozzászólása Jún 30, 2018 /
 
Kedves Fórumozók!
Nem tudom hogy tud e valaki segíteni hogy a Pc 5020 hoz lehet e rádiós távvezérlőt csatlakoztatni.
Köszönöm!
(#) HA5AWS válasza mpisti71 hozzászólására (») Jún 30, 2018 / 1
 
Szia!
Van.
A többi vezeték nélküli eszközről a 7. oldalon találsz leírást: Itt.
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2018
(#) adamka89 hozzászólása Júl 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Apollo gsm modul 30/180 mA-t fogyaszt (riasztásnál 180mA), és mivel nincs hozzá aksi, az lenne a kérdésem, hogy köthetem-e AUX +/- hoz (az 500 mA-ből kb.320 eddig foglalva), vagy menjen dsc központ aksira (7ah)?

köszi!
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2018
(#) Kovabe válasza adamka89 hozzászólására (») Júl 8, 2018 /
 
Szia

Aksira illik kötni mert ha vaamiért leplutyan a központ, a gsm még él.
(#) Gafly hozzászólása Júl 8, 2018 /
 
Mesterek,
elérkezett az az idő, amikor akksit kell (ismét) cserélnem a központban.
12V 7Ah, méretileg három opció van: UPS, Ultracell (ezek olyan 3...4 ezer + Áfa) magasságában, és a Yuasa közel a duplájáért.
Ez utóbbi tényleg ennyire jobb, mint amennyire drága?
Vagy melyikkel vannak jobb tapasztalatok?
Következő: »»   260 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem