Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   418 / 441
(#) Lucifer válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Idézet:
„és üzeneteket ír, hogy ki kellett tennie, hogy elférjen, és futtassam a DRC-t)”

Milyen licensz van a két helyen? A korlátos verziók egy ideje minden olyan műveletet amik eredménye a mérethatáron kívül esne így kezelnek.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020
(#) Alkotó válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Hol tudom ezt ellenőrizni? Feltevésem szerint a két program azonos verzió.
A hiba abban áll, hogy akkor is a panel mellé teszi ha egyébként nincs semmilyen elférési probléma. (pl az ellenállás egyik lábát négyzet alakúvá teszem, akkor frissítés után egy sima csere helyett minden ellenállást lerak a panel mellé. Ugyanez történik ha egy kisebb elkóra cserélek egy nagyobbat, ami szintén bőven elférne a nagyobb helyén.) És mindezt csak az itthoni gépemen, a melóban tökéletesen működik.
Fontos részletnek gondolom, hogy csak mostanában figyeltem fel erre, pedig biztos cseréltem alkatrészt korábban is. Tehát nem régen történhetett valami.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020
(#) Lucifer válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Idézet:
„Hol tudom ezt ellenőrizni? Feltevésem szerint a két program azonos verzió.”

Ne feltételezz, screenshotold be a két Help -> About screent.

Idézet:
„Tehát nem régen történhetett valami.”

Mondjuk nem jelentkeztél be adott ideig és és átváltott free licenszre?
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2020
(#) Alkotó válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Nálam a kért ablak üres.
De a problémát megoldottam (vagy inkább kikerültem). Feltehetően nem pontosan azonos verziók futottak a két gépen. Az itthoni gépen lévő rosszul működő változat helyett feltettem egy másikat, ami most kifogástalanul teszi amit elvárok tőle. Ennek a jól működő változatnak a képernyőképét mellékeltem, ennek üres a kérdéses ablaka.

üres.jpg
    
(#) Unfi hozzászólása Okt 18, 2020 /
 
Üdv. Ha egy panel közepébe 30mm átmérőjű lyukat szeretnék furatni, vagy maratni a nyák gyártóval, azt hogyan oldjam meg, vagy melyik rétegre helyezzem. Dimension?
Köszi.
(#) niedziela válasza Unfi hozzászólására (») Okt 18, 2020 / 1
 
Baloldali ikonok között van egy amit úgy hivnak hogy Hole
Ez a furat, gerberben meg add hozzá ez a réteget ha nem lenne.
(#) Alkotó válasza Unfi hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Pontosan azt tettem magam is, amit Niedziela javasol. Ugyan nem 30-as furatról volt szó, de nagyobbról mint ami simán fúrható.
Innentől a gyártó látta mit akarok, és megoldotta a kérdést. Nem tudom fúrta vagy körbemarta, de ott volt a hibátlan lyuk a panelon.
(#) Unfi hozzászólása Okt 19, 2020 /
 
Köszi a válaszokat.
(#) Monster02 hozzászólása Okt 23, 2020 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy az ellenállások és kondi padjét hogy lehet meg nagyobbítani?
Alapól nagyon kicsit és nehezen forrasztható.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2020
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Alkatrészként kell módosítani, majd frissíteni az érintett alkatrészkönyvtárat. A panelon erre nincs lehetőséged.
(Ha esetleg kétoldalas a panel, és e miatt van furatgalván, akkor sokkal kisebb forrszem is képes az elvárható stabilitást garantálni.)
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Köszönöm akkor így teszek.
(#) twingo16v hozzászólása Nov 4, 2020 /
 
Sziasztok!
A képeken látható ESP32 D1 mini-hez van valakinek Eagel library fájlja?
(#) kaqkk válasza twingo16v hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Egy tolómérő és tiz perc kell csak hozzá ...
(#) tbarath válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
vagy google-be: ESP32 D1 mini eagle
Első találat: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
(#) twingo16v válasza tbarath hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Ez ESP8266.
Ez nem Esp32.

Azért köszi.
(#) tbarath válasza twingo16v hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Upsz, benéztem, bocs.
(#) niedziela válasza twingo16v hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Nézd meg ezt.

esp32.lbr
    
(#) twingo16v válasza niedziela hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Köszi, sajnos nem a Wemos féle, ez csak az esp32 modul.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 24, 2020 /
 
Sziasztok. Ismerkedek még az Eagle-vel sokáig SP-vel készítettem a nyákokat de javasolták mivel sokkal komplexebb a "tervező" része így könnyebb a hibakeresés/feltárás.
Olyan kérdésem volna ha nyákot akarok tervezni rajta, elvileg ugye képből visszarajzolás esetén (van egy kész nyákom leszkennelve és azt akarom visszamásolni gépre) akkor van rá valami könnyítés a programoban vagy itt is mint a sp-ben vissza kell rajzolnom a nulláról?
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
A két program nagyon különböző elvek szerint épül fel.
Az Eagle-ben csak akkor tudsz két pontot összekötni, ha azokat "összetartozóvá" teszed.
Ha készítesz kapcsolást is, akkor az automatikusan létrehozza a kapcsolódó pontok kötéseit, amiket utána vagy magad meghuzigálsz, vagy valamilyen automatizmusra bízod (ez utóbbi ingoványos terület).
Ha nincs kapcsolási rajz, akkor a paneltervező térben "légvezetékkel" össze kell kapcsolni a pontokat, amiket ez után már valódi vezetősávval is kötni lehet.
Ha csak egy meglévő fotó lerajzolása a cél, akkor a SprintLayout talán jobb választás.
Amit említesz "hibakeresés/feltárás", az csak akkor ad értelmezhető eredményt, ha kellően elő van készítve a projekt, és a tervedhez illeszkedő környezeti paraméterek vannak beállítva a DRC-ben.
Nekem rendkívüli kihívás volt a SL-ről Eagle-re váltani. Annyira más a logikájuk, hogyha nem lettek volna végtelenül türelmes mentoraim (pl. Niedziela), akkor sosem tudtam volna megbarátkozni az Eagle-vel.
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Hát akkor maradok a Sprint Layoutnál.
Bár ha Eagle-be felviszem a kapcsolást és elrendezem még abból is lehet valami. A kapcsolást felvinni gyorsabb mint SP-ben két oldalast újra rajzolni.
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Valahol el kell kezdeni. A kapcsolás elkészítése során is rengeteget lehet tanulni. De ha ez megvan, attól még a panelterv nem lesz meg, az egy következő lépés lesz.
Ha egy alapszintig eljutsz az Eagle-vel, akkor már meg tudod ítélni milyen korlátai, és milyen előnyei vannak ennek a programnak. Én az elején nagyon utáltam, nem találtuk a közös hangot, inkább akadékoskodott az Eagle, mint segített volna. Aztán szépen lassan kialakult az a határvonal, ahol már tudtam haladni, majd később egészen jól megbarátkoztunk.
(#) W.A.Lacky hozzászólása Nov 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Készítettem egy új device-ot az Eagle 9.3.2-ben.
A Device nézetben a trafó kivezetések mellett megjelennek számok, amelyek a Symbolban nincsenek ott. Ez nem baj, de nem tudom eltűntetni a kapcsolási rajzról sem, ahol viszont már zavaró.
A symbolban ki tudom kapcsolni a Name réteget, akkor eltűnik a Name felirattal együtt, de a devicében és a kapcsolási rajzion mégis megjelenik.
Nagyon hálás lennék, ha vALAki megmondaná, hOGY hogyan tudnám eltűntetni a kapcsolási rajzról ezeket a számokat.
Köszönöm, hOGY elolvastad!
W.A.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Alkotó válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Nov 30, 2020 / 1
 
A szimbólumok csatlakozási pontjai szerkeszthető tulajdonságokkal rendelkeznek. Ezek közt minden "láb" feliratát is külön-külön állítani lehet. Ha nem kell felirat, akkor pedig akár ki is kapcsolhatóak ezek.
Mellékeltem egy képernyőfotót erről.

felirat.jpg
    
(#) david10 hozzászólása Dec 1, 2020 /
 
Sziasztok,
Terveztem egy (14x34mm méretű) nyáklapot, a nyáklap mindkét oldalát kitöltöttem a Polygon segítségével a GND vezetősávval.
A kérdésem az lenne, hogy miként lehet a Polygon és maga a GND vezetősáv közötti távolságot ("távolság" név a képen) csökkenteni? Egyedül a vezetősáv és az alkatrészlábak közötti távolság módosítására találtam lehetőséget a Polygon tulajdonságaiban.
A választ előre is köszönöm.

tavolsag.png
    
(#) Unfi válasza david10 hozzászólására (») Dec 1, 2020 / 2
 
Szerkesztés, tervezési szabályok, distance. Ami most 40, azt kell nullára venni.
(#) Szárnyas válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Esetleg egy lehetőség lehet az Eagle-ben történő átrajzoláshoz a Glass2k nevű program, amivel áttetszővé tudod tenni vagy az Eagle kezelőfelületét, vagy a képet, amiből át szeretnéd a nyáktervet rajzolni. Bár, ha nem vagy gyakorlott és jártas az Eagle használatában, akkor lehet, hogy csak kínszenvedés lenne így is az egész művelet.
(#) szikorapéter válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Igen, hiába a program ha hozzá a gyakorlat hiányzik.
(#) Szárnyas válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Igen, attól tartok én is, hogy az nélkülözhetetlen hozzá.
(#) niedziela válasza david10 hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
A Gnd-t nem kell routolni, távolság pedig csak akkor lehet ha a polygon nem GND.
Tehát a polygonnak GND nevet kell adni.
Másik meg hogy a leírásod nincs szinkronba a képpel.
Meg nyomni kellene egy ratsnest-t is
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2020
Következő: »»   418 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem