Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   419 / 441
(#) niedziela válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Ez ugyan úgy működik mint az SP.
Képből nem lesz nyákrajz, plusz ha képből rajzolsz panelt az eagle-ben, semmivel sem lesz komplexebb mint az SP-ben. A komplexitást a kapcsolási rajz -tól indul, és csak akkor működik ha a szerkesztési folyamat be van tartva.
(#) david10 válasza Unfi hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Köszönöm szépen a válaszodat, kipróbáltam amit írtál és sikerrel jártam .
niedziela: Azt sejtettem hogy rosszul fogalmaztam, de Unfi kolléga megértette és segített.
(#) W.A.Lacky válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ, valóban ez volt a megoldás. Tudhattam volna én is, de mivel 1...2 évente 1x használom a progit, sajnos elfelejtem.
Még egyszer köszönöm!

W.A.
(#) Lucifer hozzászólása Dec 17, 2020 /
 
Nem tudja valaki véletlenül, hogy az export paranccsal hogyan lehet almappába exportáltatni parancssorból.

EXPORT IMAGE docs/top.png 300 "Cannot open device for writing" hibát dob, habár a docs mappa létezik, és a projekt is meg van nyitva. A docs/ prefixet elhagyva a projekt gyökerébe leteszi a top.png-t.

Próbálkoztam aposztrófolni, de eddig nem jártam sikerrel.

9.5.2 verziót használok.
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 18, 2020 / 2
 
  1. DISPLAY None
  2. DISPLAY Bottom Pads Vias Dimension
  3. EXPORT IMAGE C:\Users\YourUserName\Pictures\eagle_export_bottom.png MONOCHROME 600;
  4.  
  5. DISPLAY None
  6. DISPLAY bPlace bNames Dimension
  7. EXPORT IMAGE C:\Users\YourUserName\Pictures\eagle_export_bPlace.png MONOCHROME 600;
  8.  
  9. RUN mirror-board.ulp;
  10. RATSNEST
  11.  
  12. DISPLAY None
  13. DISPLAY Bottom Pads Vias Dimension
  14. EXPORT IMAGE C:\Users\YourUserName\Pictures\eagle_export_top.png MONOCHROME 600;
  15.  
  16.  
  17. DISPLAY None
  18. DISPLAY bPlace bNames Dimension
  19. EXPORT IMAGE C:\Users\YourUserName\Pictures\eagle_export_tPlace.png MONOCHROME 600;
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Projekthez relatív utat nem tudod hogyan lehet megadni?
Bár lehet az lesz a vége, hogy nem szkriptként hanem ULP-ként fogom futtatni, ott meg ki lehet mazsolázni, hogy hova generálja.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2020
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Nálam a projectek az eagle mappán kívül vannak teljesen máshol.
Ha az eagle mappában létrehozok egy idetedd mappát és ezt a parancssort használom
  1. EXPORT IMAGE idetedd\eagle_export_bottom.png MONOCHROME 600;

Akkor a kép bekerül az eagle mappán belül létrehozott idetedd mappába.
Ha az eagle mappán kivülre akarom az exportot akkor nyilván az elérési út ahhoz igazodik.
  1. EXPORT IMAGE C:\idetedd\eagle_export_bottom.png MONOCHROME 600;
(#) Monster02 hozzászólása Dec 18, 2020 /
 
Sziasztok! Lehetőségem volt céges körben hozzá jutni eredeti Eagle 9.6.2-re.
Olyan problémába ütköztem ami számomra nagyon zavaró. A képen látható NAMES / VALURE lévő kereszteket ki lehet e kapcsolni ?? Régebben a 7.5.0 használtam ott a smash paranccsal lehetett elő hívni és unsmash eltüntetni a keresztet. Google keresőbe találtam parancssorokat rá, de nem igazán működik. Valaki futott bele ilyenbe ?? Vagy csak engem zavar ennyire.
(#) eyess válasza Monster02 hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Nálam gond nélkül ki lehet , és ez is 9.6.2 es
(#) niedziela válasza Monster02 hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
9.x-ben nem lehet eltüntetni.
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Miért akarod "eltüntetni"? A nyomtatásban nem látszik, és a gerbereken nincs rajta. A képernyőn látszik, de ott szerintem kimondottan hasznos.
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Nekem zavaró csak. A 7.5.0 verzióba kilehetett kapcsolni ha zavart. Más részt bizonyos alkatrészeknél ahol mozgatnád az alkatrészt pont oda helyezi a nevet vagy értéket. Alkatrész áthelyezésnél nem az alkatrész fogja meg hanem a nevet vagy értéket az alkatrész helyet. Néha iszonyat idegesítő tud lenni. Amúgy valóba hasznos ha nevet vagy értéket akarod módosítani vagy az adott pozícióhoz igazitani.
(#) niedziela válasza Monster02 hozzászólására (») Dec 19, 2020 / 1
 
Hosszasan masszirozták az eagle felhasználók az autodesk embereit, hogy ez nem a legjobb dolog volt, de azt válaszolták, a monitorozott felhasználói rajzok többsége szétbontva használja az alkatrész - név párost, ezért alapból megszüntették a smash-t.
Nem is tervezik semmilyen módon a visszaállítását, helyette van a Reposition Attributes
Röviden ennyi a smash élete és bukása története.
(#) Monster02 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Hát ez van, vagy megtanulok vele együtt élni. Ha nem sikerül fájdalmas búcsút ejtek 9.6.2 től.
A 9 széria számomra egy hatalmas vissza esés egy ilyen színtű programtól. A vonal vezetés is annyira elrontották kezelhetetlen. De ez csak az én véleményem. Ettől még valakinek működhet és nem olyan kukacos mint én.
(#) eyess válasza Monster02 hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Volna egy ötlet .Bár nem biztos , hogy benne vagy.Feltennéd ide azt a brd- t amibe nem tudod kikapcsolni kereszteket ? Megnézném , hogy az én 9.6.2 ben kitudom e kapcsolni .Ha igen akkor ott más bibi van.
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Én is tagja vagyok a 9.6.x felhasználóknak akik szeretnék kikapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020

minta.brd
    
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Srácok nem tudom nálatok mi van, de nálam gond nélkül ugyan úgy ki lehet kapcsolni mindent mint a régebbi verziókban. is.
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Dec 20, 2020 / 2
 
Az van, hogy nem egyről beszélünk.
Amiről mi beszélünk az megszünt a 9.x -ben, azt már nem kapcsolja be maga a teremtő sem.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020
(#) eyess hozzászólása Dec 20, 2020 /
 
Most akkor nem értem bekapcsolni nem lehet nálatok , vagy kikapcsolni.Nálam egy az egyben minden eltúntethető ahogy szép sorjában kacsolgatom ki , vagy éppen be az opciókat.De lehet azért nem hiszed , mert png be raktam fel , és azt hiszed mókolva lett a kép .Akkor várj elmentem neked brd be, és felteszem úgy akkor ide.

Tessék
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020

minta2.brd
    
(#) elektrorudi válasza eyess hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Az a baj, hogy tényleg másról beszéltek.
Monster02 csak a kereszteket akarja kikapcsolni, te viszont azzal együtt minden mást is kikapcsolsz: furatjel, áramköri jel stb.
(#) eyess válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Én mindent kikapcsoltam igen , hogy lehessen látni , hogy itt is működik rendesen .De viszont csak a keresztet is ki lehet kapcsolni , és minden mást meg meg lehet hagyni.

Ezen csak a kereszt hiányzik minden más megvan.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
eyess kedves, el sem kellett indítanom a programot.
Amig a képet látható smashed yes -van a fájlban, addig nem kapcsoltad ki.
És ez csak az egyik dolog, másik az, hogy az autodesk eagle-vel foglalkozó emberei megerősítették nem egyszer, hogy ez a funkció megszünt a programban.
Ezt a kérdést kár tovább gyúrni!

capture.jpg
    
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Ha neked ez a bizonyság , hogy csak ránézel a fájlra , minthogy magában a programban néznéd meg , hát a te dolgod.De az hogy a program egy adott projektet , hogy ment le , és a projekt készítése közbeni opciók ki , és bekapcsolgatást nézve volt az eredeti kérdést nézve az két különböző dolog.Ha a te általad feltett elemek mellől le lehet venni a keresztet egy tervezés során, akkor nem azt kell nézni , hogy mentést követően mit ment le a program.A lényeg az volt , hogy tervezés közben le lehet e venni , és le lehet .Ha nálatok nem lehet , akkor nálatok nem jó valami .
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Dec 20, 2020 / 2
 
  1. Release notes for EAGLE 9.2.0
  2. =============================
  3. * SMASH Command / Reposition Attributes:
  4. - The Smashed property has been removed from devices and elements, so instead all placed devices or elements are automatically smashed. Loading legacy designs will automatically smash any unsmashed devices or elements.


Ami pedig igy hangzik ha érteném a nyelvet
Idézet:
„* SMASH parancs / Reposition attribútumok:
- A Smashed tulajdonság eltávolításra került az eszközökről és az elemekről, így helyett az összes elhelyezett eszköz és az elemek automatikusan szétválasztódnak. A régi rajzok betöltése automatikusan szétválaszt minden eszközt vagy elemet.”


De ettől függetlenül én is érzem, hogy lapos a föld.
(#) Alkotó válasza eyess hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Én megnyitottam a mellékletedet, és bejelöltem azokat a "jelölőket", amiket nem lehet kikapcsolni (így neked sem sikerült).
(#) eyess válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Nem tudom milyen verzió van nektek , de én mentés után is újra megnyitva is, amit kikapcsoltam az úgy is maradt , tehát nem kapcsolódott vissza magától.Png be is , és brd ban is feteszem ide, tehát ami a Png képen ki van kapcsolva az nálam a brd fájl jelölések kikapcsolása utáni mentést követően újra megnyitva is kikapcsolva maradt.És egy mobil telefonos felvétel is a végén magából a programból
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 20, 2020 / 2
 
Most feladták a leckét, kíváncsi vagyok megoldod-e
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
ÉN azon csodálkozom , hogy nekik miért nem sikerül.
És neked is 9.6.2 van fent ? Ha igen akkor nálad is kikapcsolható , akkor már ketten vagyunk
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
De úgy van ahogy írod azt is ki lehet kapcsolni , és csak a kereszt marad , ha éppen úgy kellene.
(#) Monster02 hozzászólása Dec 20, 2020 /
 
A rétegek kikapcsolása számomra felejtő! Sajnálom ha nem voltam egyértelmű.
A smash parancs volt probléma forrása és ez lett véglegesítve. Ha valaki ismeri a smash parancsot, tudja hogy ki és be lehet kapcsolni a rétegektől függetlenül.
Következő: »»   419 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem